Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 30

Тема: Газова уредба на витара

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Газова уредба на витара

Колеги някой знае ли дали на витара 1.6 16 клапана пълна инжекция мотор G16B може да се сложи надежно газова уредба но не газов инжекцион?Щото в Русе "майсторите" ме убеждават че не може-щала да гръмне да пръсне кутията на филтъра, да повреди дебитомера и ред други апокалиптични прогнози.

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Re: Газова уредба на витара

здрасти градски.на мой приятил е монтирана от3 години на такава витара дълга база.никакъв проблем.гори му 8 на сто.пали на бенз.после автоматично обръща на газ.слагана му е в търново .мога да разбера кой е майстор

Място
    Русе
    Публикации
    348
    Точки (при гласуване)
    9

Хайде слагай , че ако стане ще сложа и аз То с тоз златния бензин не се издържа вече.

Място
    Враца
    Публикации
    995
    Точки (при гласуване)
    10

8 литра разход на газ на витара е невъзможен... Да не е да има някой хибрид тоя модел Аман от някой казал на друг тои му повярвал и си притурил още, след тва друг му повярва и накрая...
    Относно това дали може да се сложи газ - може разбира се. Колко инжекции има със сложена газова уредба. За да нети гръмне там въпросния филтър се поставя възвратен клапан.
    А относно прехвърлянето автоматично от бензин на газ - това е най-голямта глупост която е създавана... Точно при това "смесване" на горивата се случават най-големите детунации и цепенето на филтри и датчици ако ги няма клапаните. Бащта ми кара от години така (от когато газта беше 30 стотинки и си заслужаваше. Естествено с газта е по-евтино когато зареждаш литрите, но когато направиш сметки за щети и увеличения разход нещата просто се обесмислят.
    Та ако искаш да си следващия с тема търся глава за витара и фулещ японското автомобилостроене успех с газовата уредба
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

Място
    Самоков
    Публикации
    657
    Точки (при гласуване)
    10

Аз съм с Витара 1,6 16 клапана, 95 год, дълга база. Плочката за газта е поставена след дензото, за да се намали риска от детонация. По тази причина има лека нестабилност на оборотите на празен ход и при рязко подаване на газ понякога заглъхва. Аз обаче съм и свикнал, минал съм над 50х км без проблеми.

Място
    Бургас
    Публикации
    1,561
    Точки (при гласуване)
    11

Здравейте колеги, карам около 6 месеца тракер 1.6 16в с газово лувато за 450 лв и ето го и моето мнение:
    1. Разхода ми със асфалтови гуми е около 7.5-8.5/100 при 90 км/ч . със офроудните е с 2 литра отгоре - динамиката не е променена особено нито във ниските нито във високите обороти - върви си джипа и то много добре .
    2. Гърмежи има много рядко - когато сместа е бедна - гърмяла ми е 2-3 пъти в началото само докато направим реглажа и след това нито веднъж, освен това си има възвратен клапан и като гръмне не троши кутията на филтъра и нямам проблеми със дебитомери .
    3. Относно пукането на главите до сега не съм имал проблем и дано да нямам, гледам охладителната ми система да е перфектна и винаги следя температурата на водата - до сега не ми се е качвала над средата на скалата.

Място
    София
    Публикации
    8,840
    Точки (при гласуване)
    22

Цитат Мнение на v0id Преглед на публикациите
    Здравейте колеги, карам около 6 месеца тракер 1.6 16в с газово лувато за 450 лв и ето го и моето мнение:
    1. Разхода ми със асфалтови гуми е около 7.5-8.5/100 при 90 км/ч . със офроудните е с 2 литра отгоре - динамиката не е променена особено нито във ниските нито във високите обороти - върви си джипа и то много добре .
    2. Гърмежи има много рядко - когато сместа е бедна - гърмяла ми е 2-3 пъти в началото само докато направим реглажа и след това нито веднъж, освен това си има възвратен клапан и като гръмне не троши кутията на филтъра и нямам проблеми със дебитомери .
    3. Относно пукането на главите до сега не съм имал проблем и дано да нямам, гледам охладителната ми система да е перфектна и винаги следя температурата на водата - до сега не ми се е качвала над средата на скалата.
    Следи си пробега на свещите. Като поостареят пак почва да пука, така че ги сменяй по-често от предписаните за бензин интервали.

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на koko11 Преглед на публикациите
    здрасти градски.на мой приятил е монтирана от3 години на такава витара дълга база.никакъв проблем.гори му 8 на сто.пали на бенз.после автоматично обръща на газ.слагана му е в търново .мога да разбера кой е майстор
    Ще съм ти много благодарен

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    0

окей ще проверя и утре ще ти кажа

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

???

Място
    София-Априлци
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    0

здрасти малко съм те излъгал .уредбата е слагана в търново .сервиза е срещу кат само че долния сервиз.те са два.ама човека не е останал доволен и я е закарал в ловеч .там му е преправяна .майстора се казва пламен .знаят го като пламен летеца.в ловеч е известен .0887921394 това е номера ако решиш да му се обадиш кажи че имаш номера от близнака от априлци с бялата витара дълга база.успех.пп предполагам че има хора от ловеч във форума които го познават

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря

Място
    Сливен
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране До: Газова уредба на витара

здравей приятлю,аз съм от Сливен и от скоро имам Витара 1,6 16в.Сложих и преди няколко дена газова уредба.Върви си 4удесно,но понеже ми я сложи приятел нещо май неможа да я искосори.И сега на ниски обороти иска да гасне.Но щя я закарам да ъа довърши местниат ни маъстор,който жзима 500лв.А моят познат я постави за 400лв.
    Уредбата е брц и струва около 360лв.Преди това имах Голф,и тоъ беше с БРЦ-уредба и биах доволен.Ако с нещо мога да ти помогна пиши.

Място
    Русе
    Публикации
    677
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на kokoff Преглед на публикациите
    Колеги някой знае ли дали на витара 1.6 16 клапана пълна инжекция мотор G16B може да се сложи надежно газова уредба но не газов инжекцион?Щото в Русе "майсторите" ме убеждават че не може-щала да гръмне да пръсне кутията на филтъра, да повреди дебитомера и ред други апокалиптични прогнози.
    Ако не си монтирал още газ, направи консултация със Стойчо Карагьозов. Сервиза се намира на бул. "България" до бензиностанция Шел. Твърдя, че си разбира от работата.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на fireman160 Преглед на публикациите
    Ако не си монтирал още газ, направи консултация със Стойчо Карагьозов. Сервиза се намира на бул. "България" до бензиностанция Шел. Твърдя, че си разбира от работата.
    За сега не съм сложил, но съм от Русе и малко ми е далече да карам витарата в София на сервиз но благодаря все пак

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

Опссс ти май говориш за Русе ама аз точно там ходих и там чух цитираните по-горе ужасии

Място
    Русе
    Публикации
    677
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на kokoff Преглед на публикациите
    Опссс ти май говориш за Русе ама аз точно там ходих и там чух цитираните по-горе ужасии
    Ако си харесваш колата и смяташ да си я задържиш по-дълго слагай газов инжекцион. Вярно по скъп е, но и евтините неща често излизат по-скъпо. Единствената разлика след това е, че караш с наполовина по евтино гориво. В динамиката разлика няма. Съвети от типа на "слагай да видим какво ще стане, че ако стане и аз ще сложа" меко казано не приемам. Сервиза е добър и не са те излъгали. Разкарването до Търново според мен е празна работа. Какво толкова ще спестиш?
    Успех!
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

redair е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,426
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране До: Re: Газова уредба на витара

Детонациите при газовите уредби в 90 % от случаите са причинени от изхабени свещи, палец, капачка на делко и кабели. Карал съм пасат 2.0 с пълен бензинов инжекцион с АГУ ловато с възвратен клапан и авт. ключ, който пали на бензин и обръща на газ лед 2500 оборота. Изминах 130 000 км. без нито една детонация защото си сменях свещите на 25 000 и след 100 000 км пак смених кабели и капачка. Колата я кара един мой приятел и е минал 140 000 км след моите 130 000 и все още не е гръмнала.
    сами си правете изводите. А ако можеш да си позволиш газовият инжекцион е най-добре.

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на fireman160 Преглед на публикациите
    Ако си харесваш колата и смяташ да си я задържиш по-дълго слагай газов инжекцион. Вярно по скъп е, но и евтините неща често излизат по-скъпо. Единствената разлика след това е, че караш с наполовина по евтино гориво. В динамиката разлика няма. Съвети от типа на "слагай да видим какво ще стане, че ако стане и аз ще сложа" меко казано не приемам. Сервиза е добър и не са те излъгали. Разкарването до Търново според мен е празна работа. Какво толкова ще спестиш?
    Успех!
    Не знам колко ще я задържа но досега равносметката е 4000 км за година което обесмисля слагането на газов инжекцион

Място
    Русе
    Публикации
    732
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране До: Re: Газова уредба на витара

Цитат Мнение на redair Преглед на публикациите
    Детонациите при газовите уредби в 90 % от случаите са причинени от изхабени свещи, палец, капачка на делко и кабели. Карал съм пасат 2.0 с пълен бензинов инжекцион с АГУ ловато с възвратен клапан и авт. ключ, който пали на бензин и обръща на газ лед 2500 оборота. Изминах 130 000 км. без нито една детонация защото си сменях свещите на 25 000 и след 100 000 км пак смених кабели и капачка. Колата я кара един мой приятел и е минал 140 000 км след моите 130 000 и все още не е гръмнала.
    сами си правете изводите. А ако можеш да си позволиш газовият инжекцион е най-добре.
    Колга напълно съм съгласен с теб но аз витарата по асвалт рядко я карам.В този смисъл често и се случва да гази дълбока кал и вода и не съм сигурен дали дори при изправни кабели и свщи няма да грмне.За справка при покупката джамбазина беше умил двигателя точно преди да я видя та като я запали тя почна да прекъсва.Кабелите делкото и свещите бяха перфектни!Та затова имам резерви за обикновено газово

Страница 1 от 2 12 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Газова уредба на Джип Чероки XJ
    От batvaljo във форум Газови и метанови уредби
    Отговори: 13
    Последно мнение: 05-05-08, 17:04
  2. ЧИП на Газова уредба?
    От ceko26 във форум Газови и метанови уредби
    Отговори: 0
    Последно мнение: 20-03-07, 15:36
  3. Продавам газова уредба!Renco LANDY....
    От yossta във форум Архив
    Последно мнение: 28-07-06, 13:05
  4. Подавам Газова уредба
    От borkozin във форум Архив
    Последно мнение: 06-04-06, 20:00
  5. Отговори: 13
    Последно мнение: 08-03-06, 11:31

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми