Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изчистим България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да изчистим България!

    Забелязах, че BTV и столична община организират почистване на столицата! Не ме бива много в обясненията за това ще дам линк да разберете за какво иде реч!
    http://www.btv.bg/da-izchistim/stapka-po-stapka
    http://www.btv.bg/da-izchistim

    Извинявам се ако нещо не отговаря на правилата! (все пак съм на 16 )
    ОФ-РОУД КЛУБ "НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

  • #2
    От: Да изчистим България!

    Идеята е прекрасна, но както всичко има едно НО.
    Първо трябва да се промени самосъзнанието на хората, че тези отпадъци не идват от небето или нещо подобно.
    Ако всеки малко се замисли всеки път когато яде вафла,кифла или нещо подобно къде ще си скрие "боклука" ще бъде по чисто.
    Ако съответните органи почистват редовно и както трябва ще е по чисто.
    Когато всички спрат да мислят, що аз да чистя да не съм цапал аз и защо да чистя само аз, а другите да се скатават ще бъде по чисто.
    И когато започне да се мисли по този начин не само в София, защото в България има и други градове освен София ще бъде по чисто.
    Ако тези кампании се правят постоянно, а не само предизборно ще бъде по чисто.

    Достатъчно е когато сме на излет, лов, риболов, офроуд и т.н когато си съберем отпадъците не само, които сме произвели, а и тези които са оставили други, ще бъде по чисто и човек ще изпита някакво удовлетворение че е направил нещо поне малко за природата и следващия път ще е приятно мероприятието за което сте излезли сред природата за Вас и Вашите приятели.
    Надявам се че всики поне малко разсъждават така.
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Да изчистим България!

      Къщата и моя двор си ги чистя редовно,даже не ги замърсявам.Плащам си редовно данъка смет/100 -на лева годишно/.Тротоара около къщата и него го чистя-от трева,сняг и друго.Нямам никакво намерение да чистя друго.Възпитавам децата си да не замърсяват,като ходим на пикник си обираме боклуците.Другото е работа на Държавата която прибира данъци,такси,акцизи...Иначе който се чувства замърсител да излиза да чисти.Много години живях в апартаменти,но винаги съм си хвърлял боклука в контейнера.Но имах комшии които редовно изследваха гравитацията с найлонови торби пълни с боклук и затова се махнах .
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Да изчистим България!

        Държавата сме всички ние. Да, плащаме данъците и таксите, но когато приходите от една дейност превишават разходите, няма как да стане. Не мисля да адвокатствам на институциите (там пак са хора като нас), но ако даваме повече личен пример в ежедневието, децата, пък и по-големите, активно цапащи и рушащи, ще си променят привичките.
        Не може само с планирани обществени дейности да се поддържа ред и чистота. Трябва едновременно и постоянно всички да го правят!
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          От: Да изчистим България!

          Само да добавя, че това не се отнася само за столицата, а за цялата страна!
          ОФ-РОУД КЛУБ "НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

          Коментар


          • #6
            От: Да изчистим България!

            Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
            Държавата сме всички ние. Да, плащаме данъците и таксите, но когато приходите от една дейност превишават разходите, няма как да стане. Не мисля да адвокатствам на институциите (там пак са хора като нас), но ако даваме повече личен пример в ежедневието, децата, пък и по-големите, активно цапащи и рушащи, ще си променят привичките.
            Не може само с планирани обществени дейности да се поддържа ред и чистота. Трябва едновременно и постоянно всички да го правят!
            Колега на много от съгражданите и кoмшиите ни, им липсват първите 7 години на възпитание.
            Как може един нормален човек да си изхвърли боклука през прозореца!

            Коментар


            • #7
              От: Да изчистим България!

              и аз съм бил свидетел на това някои да си изхвърля боклука през прозореца което е мн грозна проява,само се чудя защо преди 20 години е нямало такива неща,някои хора са разбрали демокрацията по мн странен начин

              Коментар


              • #8
                От: Да изчистим България!

                Проблемът е, че идеите и предложенията са хубаво нещо. Още по-красиво е да се правят планове как да се случи. Но трябва да почнем с личен пример към всички останали. Бедата е, че явно това не стига. Дори и когато си събирам боклука, който създавам и го нося на ръце или в автомобила си, за да го хвърля на подходящо място, отново виждам как навсякъде е пълно с всякакви отпадъци. Природата е като нашият дом, ако и у вас е мръсно, няма как и навън да е чисто.
                Попитали радио Ереван може ли да се "оправи" жена на площада. Отговорът бил: Да,може, но не е препоръчително, защото всеки ще дава акъл.

                Коментар


                • #9
                  От: Да изчистим България!

                  Подобни инициативи са добри! Че няма да можем да изчистим за един ден е ясно, но даването на гластност на този проблем при всички положения ще има ефект. По-съвестните от нас и тези, които до момента не са се замисляли над проблема ще положат усилия да почистят поне около себе си.
                  Като ходя на риба винаги чистя мястото на което отсядам - не от моите, а от натрупаните боклуци. От това по-чисто не става, но поне не е по-мръсно. Ако никой не чистеше щеше да е съвсем кочина!
                  В събота бях на риболовен излет с приятели на Камчия и беше стълпотворение - хиляди, маса, народ! Да ви кажа, поне около нас хората си изчистиха - тръгне ли един все някой се включва. Не че нямаше и мурдари, дето си нахвърлили кутийки от стръв, найлонови тобички и хартии, но ме зарадва, че имаше желание.
                  Grand Cherokee WJ '99 V8 4.7 Limited

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да изчистим България!

                    Чистим основно когато има инициативи, както и помагаме по Коледа...
                    Скоро бях по Европа - Германия, Холандия и др. Абе как няма една закачена торбичка от вятъра, как няма фас на улицата, как няма хартийка по магистралите ....
                    Манталитет е при тях, а при нас е .....
                    И най-лошото е, че всички, които в България си позволяват да "свинят" там не смеят и да си го помислят. Мойсей трябва да ни води мноого години, за да се променим.
                    Иначе не изчаках 9.04 и в неделя изчистих зад блока - аз и детето - ми то не се трае... Знаете каква свинщина съм намерил 5-6 чувала хартии, боклуци... Ако питаш съседите - никой не хвърля боклуци - вятъра ги носи. Много смешно ми стана как така едни презервативи ги е отнесъл вятъра, кутии с боя и много други странни предмети ..... Абе ша са опраим ама кога.....
                    Извинете за спама.
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да изчистим България!

                      Едва ли ще е скоро?! Докато не се научим да пазим всичко около нас чисто,абсолютно нищо няма да се промени!Все пак шепа хора не могат да почистят мизерията на всички останали!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да изчистим България!

                        Аз карам мотор и АТВ в Люлин планина и многократно ми се е случвало като срещна туристи из пътеките да започнат да ми се карат че само замърсявам природата. Така е има някакви минимални количества газове които мотора и АТВ-то оставят след себе си но многократно съм виждал точно такива туристи, където ми се карат на мен, да изхвърлят бутилки и какви ли не буклуци.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да изчистим България!

                          Гневен глас от провинцията - "София не е България, елате изчистете и при нас!"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да изчистим България!

                            В Германия ,ако някой изхвърли,нещо от колата си,трима ще са най-малко тия които,ще го натопят.За това,че топете ги приятели(там е истината и това ще ни движи напред,,ред и страх,,),само незнам има ли на кого?????и колко ефикасни,ще са действията ???????????

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да изчистим България!

                              Здравейте, съвсем нов съм в форума. Това ми е първото мнение, на 15 съм. Сега по темата...
                              Съгласен съм идеята за по-чиста България, но много хора не разсъждават така и казват ''щом другите замърсяват защо и аз да не хвърлям''. Аз не съм от тия! Скоро бях на море гледката на плажа беше ужасна, меко казано не мога да разбера как може да гледат някои хора боклуците и да не им пука. Аз лично си хвърлям боклуците на определените места. Тъй като съм от село много ми е приятно да се разхождам в гората с моето моторче, като видя боклуци и в гората ми е адски неприятно. Като ходя на питник примерно аз си събирам боклуците в чантата и си ги връщам обратно всички хора според мен трябва да разсъждават така според мен. Това е моята гледна точка.

                              Поздрави: Васил Маринов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X