Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да изчистим България!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да изчистим България!

    Смятам,че проблема с боклука е проблем на всеки от нас,но и на нашите управници.Те са едни от главните виновници за това,че сме засипани с всякакви отпадаци.Наскоро мой познат се върна от Белгия,и ми разказа как е решен този проблем там.След като си наема квартира,нормално е да започне да се отделят отпадъци от ежедневието . Той вижда, че всички около него си слагат боклука в найлонови чували и ги оставят пред къщата си. Взема пример от тях .Всеки ден минава кола и ги изхвърля ,но неговете торби си стоят.И така няколко дни ,докато разбира,че трябва да си закупи специални торби за смет от общината. Със закупуването на всеки чувал си заплаща и такса смет,така колкото повече боклуци имаш,толкова повече чували си купуваш и плащаш повече данъци.Смятам,че това е един от начините най правилно да бъде разпределена такса смет ,и можем спокойно да вземем пример от тези "глупави" Белгийци.

    Коментар


    • #17
      От: Да изчистим България!

      Имам приятел с който ходиме на риболов.Немога да го накарам един боклук да си събере.Мисли,че като хвърли празната бира в някой храст и тя не се вижда всичко е наред.И така все аз правя оборката,карам му се и немога да го превъзпитам,докато не се случи чудо.Един ден този мой приятел ме води на платен гьол,където познава собствениците.Още от вечерта вади чувал за боклук и почва оборка.Гледам и немога да повярвам,а то било защото познавал хората там.

      Коментар


      • #18
        От: Да изчистим България!

        Харесва ми как мислят повечето от хората по тази тема! дано наистина да правите това което казвате.

        Коментар


        • #19
          От: Да изчистим България!

          Аз съм от морето и съм за защото тука по морето когато дойдат почиващите и си докарват и боклуците .... не пазят природата чиста ,

          Коментар


          • #20
            От: Да изчистим България!

            Като излезем извън България сме за пример: не си изхвърляме фасовете през прозореца, торбичките, празните бутилки от вода и ред други отпадацин, но ... удома можем всичко да хвърляме каквото ни попадне и където си искаме. Е, кажете това нормално ли е?

            Коментар


            • #21
              От: Да изчистим България!

              аз съм за защото и планината има нужда от почистване

              Коментар


              • #22
                От: Да изчистим България!

                За съжаление красивата ни държава прилича на огромен буклучарник...Някой си събира отпадъците,други хвърлят на воля.След Своге(не помня точно селото)боклука се исипва от пътя направо в реката-гледката е величествена......Останах изумен на ШИПКА,гората под пътя е пълна със всякакви отпадъци.....Според мен нямаме съзнание и няма никакъв контрол.Българина разбира само от яки глоби и бой по каската....
                Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

                Коментар


                • #23
                  От: Да изчистим България!

                  Може би говориш за сметището на Своге. Около Желен, малко преди Церово. Това сметище трябваше още преди години да е затворено, защото е препълнено и за това сега го палят постоянно. Преди 2 години ако не се лъжа даже го бяха бутнали на ЖП линията, за да може р. Искър да отнесе малко от боклуците . Тука в нашия район навсякъде около Искъра е сметище!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да изчистим България!

                    Последно време дори участъците около частните имоти все по-малко се поддържат, което е обезпокоително.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да изчистим България!

                      Привет,

                      дреме ми за инициативата на БТВ. Докато сами не почнем да чистим,такива акции няма да помогнат.

                      През последните няколко месеца редовно успявам да напълня багажника на Диското с порядъчно количество отпадъци.
                      Направи ми впечатление,че дори и "колеги" оставят боклуци из горите. Последно събирах отпадъците на офроудъри от Червен бряг.
                      Казвам офроудъри понеже колегите,които работиха на една кула на града са видяли чероки и още един автомобил спрени на мястото където после обирах боклуци, а си имаше доста следи в калта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да изчистим България!

                        НЕ! Не е нормално но на този етап в България няма закони.Ако се наказват хората които не пазят природата няма да е така и всеки ще се замисли преди да си хвърли боклука през прозореца или на определените за това места.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да изчистим България!

                          Аз съм също за !!! Не съм гузен - не хвърлям дори и хартийка на места, от които няма да бъде събрана от сметопочистваща фирма - т.е кофа за боклук. Затова и джобовете ми са пълни с боклуци постоянно Имам само няколко идеи, които искам да споделя: Дай на човек риба и ще ги нахраниш, научи го да я лови и ще му намериш препитание! Т.е - не е достатъчно само да излезем и да съберем малко боклуци - нека да вземем още хора с нас, или .... дори ако трябва да организираме и съдебната власт да натовари наказаните с пробация например! А може и някой хубав ден, когато повечето хора, които са се изцапали, да следят други да не замърсяват повече. И нека това да се превърне в някакъв вид нов вирус!
                          А за тези, които не искат или не им пука имам една мобла - не правете навън неща, които не бихте направили и в собственото си жилище! Благодатя

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да изчистим България!

                            Инициативата " Да изчистим България " е наистина много хубава , но много малко хора ще се хванат сериозно в ръце и както и другите неща в България всяко чудо за 3 дни . Ще се почистят наистина много места , но дали след това ще се запазят чисти или след 1 година пак ще са на същото диридже .Дано възможно повече хора поемат инициативата при сърце и да се запази наистина чиста България .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да изчистим България!

                              Аз съм за!!!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да изчистим България!

                                Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                                Държавата сме всички ние. Да, плащаме данъците и таксите, но когато приходите от една дейност превишават разходите, няма как да стане. Не мисля да адвокатствам на институциите (там пак са хора като нас), но ако даваме повече личен пример в ежедневието, децата, пък и по-големите, активно цапащи и рушащи, ще си променят привичките.
                                Не може само с планирани обществени дейности да се поддържа ред и чистота. Трябва едновременно и постоянно всички да го правят!
                                Омръзна ми да даваме личен пример по гори,язовири и реки(когато ,,рафтинг" беше чуждица и Кресна се пускаше с ,,Малютка'' само по бански),а и не само боклук сме оставили като наследство.Защо все се говори,че всичко се заплаща,къде са чиновниците от ресорната админисрация,защо се плаща такса смет в райони без вода,ток,път?
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X