Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно ГО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно ГО

    Искам да попитам закупувайки автомобил имащ сключена ГО и закупена винетка след придобиването те още важат ли или трябва да се правят нови?
    Танки грязи не боятся!

  • #2
    Re: Въпрос относно ГО

    Не би трябвало да правиш нова застаховка, а винетката не е поименна, така че смятам, че нямаш проблеми.

    Коментар


    • #3
      Re: Въпрос относно ГО

      А сега се сетих, че сменям номерата. Тях не ги ли пише в полицата?
      Танки грязи не боятся!

      Коментар


      • #4
        Re: Въпрос относно ГО

        Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
        Искам да попитам закупувайки автомобил имащ сключена ГО и закупена винетка след придобиването те още важат ли или трябва да се правят нови?

        Винетката си е винетка. Добре ще е да имаш втората част (това, което остава, след като залепиш самата винетка на стъклото).

        Гражданската отговорност можеш да си я ползваш, но трябва да я прехвърлиш на твое име с едно посещение до застрахователя.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Въпрос относно ГО

          V93:
          Гражданската отговорност можеш да си я ползваш, но трябва да я прехвърлиш на твое име с едно посещение до застрахователя.
          А титуляра трябва ли да присъства или ми е нужна само полицата?
          Танки грязи не боятся!

          Коментар


          • #6
            Re: Въпрос относно ГО

            Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
            А титуляра трябва ли да присъства или ми е нужна само полицата?
            Присъствие на титуляра не е задължително. Но все пак трябва да се провери при конкретния застраховател. Примерно "Евро инс" не ми искаха нищо, а просто прехвърлиха ГО-то на мое име след представяне на полицата и документите на колата. ДЗИ пък поискаха писмено съгласие от титуляра - беше написано на ръка, в свободна форма, че долуподписаният ХYZ не възразява срещу прехвърлянето.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              Re: Въпрос относно ГО

              Първоначално публикуван от KamAZadjiq Преглед на мнение
              А титуляра трябва ли да присъства или ми е нужна само полицата?
              Ако имаш договор за покупко-продажба или вече си прехвърлил автомобила и в талона е твоето име няма да ти откажат да ти направят добавък в който вписват промените, процедурата е безплатна и е за 2 мин, просто отиваш в офис на компанията, която е издала ГО-то
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                Re: Въпрос относно ГО

                И при мен след прехвърлянето на автомобила,с новия талон на мое име,за 10-тина минути ми направиха въпросният добавък,аз даже не ходих в офис на ДЗИ,а при SDI-застрахователни брокери,че са ми подръка.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X