Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Субару

    Предстои ми покупка на Субару Легаси .Чудя се кой мотор да бъде.Нещо ме дърпа към 3000 кубика (245к.с.).
    Ако някой има такова нека се обади да го поразпитам малко.

  • #2
    От: Покупка на Субару

    Виж във форума на субару.Там имаше сравнения между 2,5;3,0 и 3,6 кубика. До клкото знам 3.0 е много добър мотор но заради цената на бензина не е много популярен.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от Billy Преглед на мнение
      До клкото знам 3.0 е много добър мотор но заради цената на бензина не е много популярен.
      Мисля да слагам газова уредба.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Субару

        Аз имах по-старо субару легаси 2,2 - 1994г, но бе автоматик. 14 бензин и 18-20 газ градско. Направи си сметката при тази криза. за 5 г. нищо не се счупи, само консумативи и гуми.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Субару

          2.5л бензин Outback 2000 г. - 156 к.с.
          Градско 14-15 газ, извънградско 10-11л/100км
          На бензин с литър отдолу.
          Тези 18-20 на сто газ могат да са само заради проблем с колата. Ако всичко е както трябва не може да гори толкова...

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Субару

            Лошо няма по-голям - по-добре
            There is no replacement for displacement
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Субару

              Абе ,май ще е 2,5 без газ.2005-2007г

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Субару

                Колега , купи ли кола ?
                Имам Субару легаси комби 2.0 но ще те излъжа за конете , 98' разход градско е 10 извън -- 8-8,5 карам я на газ и на бензин разхода е еднакъв с Газов инжекцион е колата .
                Ако вече си купил нещо похвали се да я видим

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Субару

                  От много мислене и лутане ,и четене ,и пак мислене залитнах леко в дясно и си взех......... ново Легаси 2 TD.
                  Навъртях му набързо 11000км.Просто не ми се слиза от него.За сега нямам никакви забележки.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                    От много мислене и лутане ,и четене ,и пак мислене залитнах леко в дясно и си взех......... ново Легаси 2 TD.
                    Навъртях му набързо 11000км.Просто не ми се слиза от него.За сега нямам никакви забележки.
                    е, то оставаше и да имаш забележки Ха честито и да почерпиш!!! и да се похвалиш и в Субифорума!
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
                      От много мислене и лутане ,и четене ,и пак мислене залитнах леко в дясно и си взех......... ново Легаси 2 TD.
                      Навъртях му набързо 11000км.Просто не ми се слиза от него.За сега нямам никакви забележки.
                      Колега 2011г модел ли имаш в предвид?Защото аз си взех Форестър 2.0тд 150кс и също съм много доволен от него.
                      Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD 2002
                      Subaru Forester 2.0 d 2010
                      Great wall Steed 5 2.0 HDI 2011

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Субару

                        Първоначално публикуван от vute74 Преглед на мнение
                        Колега 2011г модел ли имаш в предвид?Защото аз си взех Форестър 2.0тд 150кс и също съм много доволен от него.
                        Не ,2009г е моето

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Субару

                          Малко стара темата, ама не намерих друга подходяща, а не искам да създавам нова..
                          Днеска мръднах до Стокхолм да видя едно легаси 2005г , на реални 110 000 км, с прилежно попълнена сервизна книжка, обслужвано само в субару. Външни забележки- жулнато тук там , само козметики , нищо сериозно. Мотора сух като барут, леко омасляване на централния диф, ама много дискретно. Много стегната като цяло. Аха да я купя...
                          Дръпнах и клечката на малото и се втрещих- едвам опираше в някакво масло , а беше спряна под наклон с муцуната по посока на баира. Щеката за маслото влиза в предната част на картера...Човека определено си нямаше хабер , че колата гори масло-иначе кво по- лесно да долееш. Никакво омасляване по ауспусите, никакви пушеци, миризма на нормално работещ бензинов мотор...Маслото е сменено преди по- малко от 8000 км .
                          Ако това е нормално за този модел се отказвам да притежавам субару. Ако не е , на какво може да се дължи това маслоядство, да гледам ли въобще субару?
                          Друго неприятно впечатление - муден мотор , настъпваш и чакаш. верно не е съзтезателна кола, ама динамиката ми се видя много вяла.
                          Последно въпросче-при включване на бавни , не усетих някаква коренна разлика в динамиката. В смисъл на таблото си светна , че сме на бавни, ама като че ли с това си и останахме - с надписа. Като знам с тераното ква е разликата, тука все едно си включих надпис на таблото.
                          Ще съм благодарен на дискусия от собственици на легаси или аутбак.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на Субару

                            Щом има бавни, значи не е автоматик. Щом няма голяма разлика бързи/бавни, значи е мотор 2,5. Там разликата, коефициента е около х 1,3 по памет-може да се ориентираш по оборотите при еднаква скорост и предавка, съответно на т.н. бързи спрямо бавни. Ако съм налучкал, за този мотор е нормално да изгори литър масло на 10Х км. Динамиката обаче трябва да е нормална, по мой критерий отлична и достатъчна. За ръчка в никакъв случай не трябва да е лоша, леко муден е автомата и там няма бавни.....
                            Боксера на Субару е отличен и признат мотор със своите особености по кубатура най-вече. Това дали ти допада..........е лично.
                            Сравнението с Тирано не го намирам за удачно.........От три Нисана, които съм имал нито един не е пипвал масло. В момента карам форестер, който на 10-12Х ми изгаря по 0,5 л масло, с пробег около 280Х км е. Като му дойде времето да го сменям ще си взема друг Форестер Поздрави!
                            Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Покупка на Субару

                              Карам легаси с 2000 мотор. Наистина му трябват няколко коня отгоре, масло не харчи, 2.5 мотора като динамика би трябвало да е ок особенно с ръчни скорости. 2 литровото е малко мудно но иначе се държи много добре дори и в ниските обороти. Дали ти допада вече е друга тема

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X