Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    При Аутбека след 2007 има SI-drive.Каква е разликата с тези преди 2007?
    Е разликата е че едното има другото няма,иначе ми се струва че теб това не те касае...

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      http://www.cars101.com/subaru/outback/outback2007.html - за американските
      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
      Е250 1998-продаден
      Субару Пустош

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
        Е разликата е че едното има другото няма,иначе ми се струва че теб това не те касае...
        Да кажем че ме интересува.Просто подминаваи темата.

        Това което намирам като информация,е че сваля разхода,като запазва поведението на предходната версия.Автомата има ли разлики с този преди 2007,по-здрав ли е?

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Привет, колеги.. влезе ми една муха в главата - знаете как се казва Не му е сега времето, но комшията решил да си сменя стария Аутбек'98 и цената за мен е символична - нещо над хилядата лева. Колата са я емнали вече мишките, а и той и свали вече газовото. А - иде реч за 2500 матора, ръчка.
          Та се чудя сега..още не хванал се за зелено, дали от това може да стане добър проект и в крайна сметка да се порадвам на истински пълноприводник!? (опита ми досега е мижав с разни вискомуфи, но желание и кураж имам)
          Как ви се струва идеята и какво да гледам? Мерси, предварително, а колегите наблизо може и да се почерпим с опит и нещо по за едене§пиене
          Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
          ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от dima78 Преглед на мнение
            Привет, колеги.. влезе ми една муха в главата - знаете как се казва Не му е сега времето, но комшията решил да си сменя стария Аутбек'98 и цената за мен е символична - нещо над хилядата лева. Колата са я емнали вече мишките, а и той и свали вече газовото. А - иде реч за 2500 матора, ръчка.
            Та се чудя сега..още не хванал се за зелено, дали от това може да стане добър проект и в крайна сметка да се порадвам на истински пълноприводник!? (опита ми досега е мижав с разни вискомуфи, но желание и кураж имам)
            Как ви се струва идеята и какво да гледам? Мерси, предварително, а колегите наблизо може и да се почерпим с опит и нещо по за едене§пиене

            Купувай пък каквото дойде, за 1000 лева... какво да ѝ гледаш?!

            П.С. "Меси предварително, а колегите наблизо..." Къде е това "наблизо"?! "VT" какво е - Ватикан, Витория, Велико Търново...?
            Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

            0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Проект нна какво?
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Първоначално публикуван от dima78 Преглед на мнение
                ... стария Аутбек'98 и цената за мен е символична - нещо над хилядата лева. Колата са я емнали вече мишките ...
                Приготви си и още 1000-1500 за едно ЦеО и няколко квадрата ламарина и ще имаш проект за цяло лято.
                Слогана на проекта може вече сам да се сетиш какъв ще е.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Па мерси на отговорилите, а на тези близо ВТърново ще почерпя на живо

                  за стартирането на проекта знам че ще трябват още толкова.. и после още толко.. и после край няма, но си представям кола, която по нищо няма да отстъпва на който и клас леко МПС.

                  ПП: ЦеОто и оксижена не са ми чужди.. с него татко ми е стоплял млякото
                  Варелчо RX4 от септ'2000г. с 1.9 dCi, F9Q740 мотор ..
                  ..а мене си ме влече от малък гората, да бродя със старо желязо из нея

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Първоначално публикуван от dima78 Преглед на мнение
                    Как ви се струва идеята и какво да гледам? М
                    Задължително я вдигнете и погледни за теч на антифриз от гарнитурите на главите. Особено щом е карана на газ.
                    Карета е добре да прегледаш също, че не са евтини. Ако не е карана със скъсани маншони би трябвало да са добре, но никога не се знае. Външните карета можеш да ги провериш нормално с пълно навиване на волана и слушане за тракане. Вътрешните с по-рязко ускорение (най-добре по някое баирче). Не би трябвало да усещаш дърпане в някоя посока, а колата да си върви направо.
                    Друго фрапиращо не се сещам.

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Не съм сигурен, че Субаруто ще ти понесе.
                      То не е чак това, за което го мислиш. Е, верно, на години напред е от Сценика ти, но в крайна сметка си остава едно обикновено комби - няма просвет, няма ъгли на атака, дълга база.
                      Ако целта е зимата да ходиш без проблеми до кварталният магазин/на ски/на село - това е колата. Ще мине на места, на които 4х2 биха закъсали и на които Сценика вероятно ще мине в поне 95% от случаите.
                      Ако искаш кола за извън пътя - твърдо не.

                      Огромни средства за кърпене + поне хилядарка за газова... и то вече не си заклужава. А още не си почнал с "проектите".
                      Ако обаче целта е да си човъркаш за кех - ти си.

                      Евтино 4х4, дето няма да е изгнило и може да мине навсякъде където и Субаруто + още някои други места: Мазда Трибют/Форд Маверик2.

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Евтиното Субару излиза скъпо.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Здравейте колеги,
                          От известно време ми се върти в главата да сменя верният голф със субару. За сега съм се насочил към Outback/Legacy 2003-2009 г., 2.0 бензин, автомат.

                          Ще ви бъда благодарен ако можете да ми отговорите на няколко въпроса:


                          1. Какви са сервизните интервали за обслужване диференциалите и автоматичната скоростна кутия? Цени, масла.
                          2. По принцип каква консумация на масло е заложена на тези мотори(масларки ли са)? Автоматите им проблемни ли са(доколкото разбрах е 4 степенен)?
                          3. Кодът на мотора е EJ204, който, доколкото разбрах има проблем с изпускателни клапани при работа на газ. Единият от набелязаните автомобили е с газова уредба с мазане и ужким е каран на газ малко над 71,000 км. Мазането спасява ли мотора от този проблем, и ако не - приблизително колко км. живот имат съответните клапани на газ?

                          Ще е добре ако се сетите за някакви детски болести и за какво да се оглеждам. По принцип съм се насочил към фейслифта от последните години.

                          Тъп въпрос - каква е разликата между Outback и Legacy, че не намирам никаква разлика?
                          Последно редактирано от mokanina; 05-05-19, 11:22.
                          РенеГАД
                          VW Golf V Variant 1.9 TDI
                          Honda HR-V 1.6i 4WD
                          "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Относно точка 3.
                            Мазането със сигурност не вреди.
                            Но колко помага не знам.
                            Според мен е плацебо.


                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Евтиното Субару излиза скъпо.
                              То тва е почти общовалидно, та и за скъпите.

                              Но...винаги има поне едно "но"... колко може да изживее прежалено Субару - книга мога да напиша
                              Би трябвало да почва с "Не причинявайте това на автомобил!"

                              Преди 33000км. се сдобих с една Импреза, 98г., 2.0, 116кс.
                              Сдобиването беше УЖ за няколко месеца предскрапно каране, с ясното съзнание, че ще я погребвам аз.
                              Отървах един приятел от нея, на антигорублянски километри, т.е. никой не знае на колко е.
                              Карана е в БГ от няколко жени, назад във времето има историческо бяло петно до първата собственичка в Италия
                              Механично в прилично състояние, със слаган ГИ тук, но пък доста от времето май е карана като билярдна топка /ръжда и кит по почти всички ламарини/.
                              Това предисторията.

                              Мъката на това желязо още продължава.
                              За тия километри преживя още два удара от малоумници тип "Не те видях" и един удар от друга моя кола /и двете паркирани пред къщи/,
                              в която пък се вряза и я тотализира един друг плазмодий...но това е и за друга книга, още му тече делото
                              Но да оставим ламарините. Ръждата ги яде шумно и необратимо.
                              Двигателя при мен не е виждал смяна на масло, долял съм му 1,5-2л. масло, което е изкарало 10 000км. в джипката /дизел /.
                              Газовата работеше коректно допреди 5000км., но тази зима я свалих - след освежаване ще живее в друга кола.
                              Тази зима почна да "диша" радиатора и си викам ... дойде времето...ама...
                              От единия удар радиатора на климатика опирал във водния и протрил една капилярка.
                              Перфектен момент да пробвам номера с яйцата. Не щото не мога да го оправя или сменя, нямах време, желание и беше почти -5.
                              ГлътнА 4-5 белтъка от свободни кокошки и продължи да движи все едно нищо не е било.
                              Взе че минА и преглед със забележки за ръждата, разбира се, но "агонията" продължава. Кара се ежедневно и безкомпромисно като служебна Уазка.
                              Като се постоплИ, свалих радиатора /внимателно събирайки стария антифриз/, запоих капилярката, разкарах климатика и карантиите му, върнах си стария радиатор и стария антифриз, долях трапезна вода от чешмата и гААаааз..
                              С малката щерка /пресен шофьор/ ходим на полигон да тренира както трябва упражнения и реакции, паркиране, аварийни и екстремни ситуации и т.н.
                              Не се оплаква Субито, просвирва с гуми, потраква с едното каре, но стиска раздатката и си трае
                              До тук съм дал по него 40 /четиридесет/ лева, щото в един дъжд се наложИ един майстор дамаскин /в см. от Дамаск/ да го заварИ на подемник.
                              Просто точно пред сервиза му се озъби, а на мен не ми се завираше в калта
                              След 1000км. прогоря друга дупчица на тръба, но стана "ръждоремус", докарва го на звук като на аус-пуф от 2Клв.
                              Дразни ме, ама нали го чекам да УмрЕ, па то...
                              Всъщност с един приятел сме му замислили други извращения, но това като му изтече прегледа /последния/.
                              .........

                              Та мислълта ми /доколкото я има/ беше, карайте си колите, не им треперете.
                              Стават и по-евтини за поддръжка, и по-проходими, и по-полезни за разбирателството между двата "Аз" /по Фройд/

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,
                                От известно време ми се върти в главата да сменя верният голф със субару. За сега съм се насочил към Outback/Legacy 2003-2009 г., 2.0 бензин, автомат.

                                Ще ви бъда благодарен ако можете да ми отговорите на няколко въпроса:


                                1. Какви са сервизните интервали за обслужване диференциалите и автоматичната скоростна кутия? Цени, масла.
                                2. По принцип каква консумация на масло е заложена на тези мотори(масларки ли са)? Автоматите им проблемни ли са(доколкото разбрах е 4 степенен)?
                                3. Кодът на мотора е EJ204, който, доколкото разбрах има проблем с изпускателни клапани при работа на газ. Единият от набелязаните автомобили е с газова уредба с мазане и ужким е каран на газ малко над 71,000 км. Мазането спасява ли мотора от този проблем, и ако не - приблизително колко км. живот имат съответните клапани на газ?

                                Ще е добре ако се сетите за някакви детски болести и за какво да се оглеждам. По принцип съм се насочил към фейслифта от последните години.

                                Тъп въпрос - каква е разликата между Outback и Legacy, че не намирам никаква разлика?
                                Без особени претенции , но все пак 11г само Субару.
                                1. 100 000км.
                                2. от '0' гр до 500 гр на 10 000 км. По-старичките и до литър на 10 000км, Скоростните кутии се славят като изключително здрави и надеждни.
                                3. Проблем при газ се явява при всички с не заводски поставени уредби, свързан с клапаните, реглаж най-вече на около 100 000 км.

                                Outback е повдигнато Legacy

                                Много е важно състоянието на автомобила, затова препоръчвам оглед от добре познаващ марката, най-добре в сервиз, където могат да му направят диагностика. Субару е много корав автомобил . По тази причина ремонтите му могат да излязат солено, трябва да се внимава при покупката!
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X