Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Субару

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Покупка на Субару

    Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
    ... Да си ремонтираш сам акумулатора?! И в това не виждам особен смисъл
    Човека си е затегнал тапата да не тече електролит..защо да си купува нов акумулатор? Ако ти паднат тасовете нови джанти ли си купуваш?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • От: Покупка на Субару

      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
      Човека си е затегнал тапата да не тече електролит..защо да си купува нов акумулатор? Ако ти паднат тасовете нови джанти ли си купуваш?
      хахаха приемам забележката, виж това за капачките и аз го проверявам, нищо, че е служебна кола, и нищо, че повечето ми колеги не отварят капака... Друго ме интересува мен: в едно мнение в темата "за най-здравите автоматици" Венци Петров казва за Субару, "преди 2003-та", питах го защо, ама явно не е видял въпроса...

      Коментар


      • От: Покупка на Субару

        Защото до тогава се слага Нисанския неубиваем, архаичен и прост 4-степенен автомат! След това са 5- степенни, а най-новите вариаторни. Във възходяща посока стават все по-бързи на реакция, но по-ненадеждни...като всяко ново нещо!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Покупка на Субару

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Защото до тогава се слага Нисанския неубиваем, архаичен и прост 4-степенен автомат! След това са 5- степенни, а най-новите вариаторни. Във възходяща посока стават все по-бързи на реакция, но по-ненадеждни...като всяко ново нещо!
          Точно 2003-та ли е граничната година? А месец нещо? От - до (до кога са 5 степенните и от - до - ден днешен ли са вариаторните?)

          Коментар


          • От: Покупка на Субару

            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
            Точно 2003-та ли е граничната година? А месец нещо? От - до (до кога са 5 степенните и от - до - ден днешен ли са вариаторните?)
            Второ поколение Аутбек е с 4-степенна до края на производството /2003/, след това са с 5-степенна / 3-то поколение/ . CVT е кутията при 4-то поколение след 2010-та година!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Покупка на Субару

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Второ поколение Аутбек е с 4-степенна до края на производството /2003/, след това са с 5-степенна / 3-то поколение/ . CVT е кутията при 4-то поколение след 2010-та година!
              Други промени по тях? Освен, че по-новите кутии са по-кекави? То, и с кои ли други марки не е същото?
              (май само C класата на Мерцедес е по-добра след 2007-а, в сравнение с примерно 2003-та от тези, които съм карал)
              И тамън си бях заплюл едно OUTBACK-че 2006 -та на 128.000 km... И пак ме вкарахте у размисъл... Сега ще гледам до 2003-та...
              А 4- и 5- скоростните кутии, освен по надеждност, други разлики дават ли? като разход, поддръжка и т.н.?

              Коментар


              • От: Покупка на Субару

                Някой от местните навици, нямам желание да придобивам. Как се чисти колата от вътре?
                Със сгъстен въздух от компресора-много е забавно...не , че няма прахосмукачки, ама така е по-бързо, а на автомивките тип "измий си сам" се плаща на минута..
                Други навици като примерно употреба на колело за транспортно средство определено бих желал да придобия, ама нещо не ми се отдава. Чак кекави незнам да са скоростните кутии, на запад никой не им бае както ние и виждат бая зор , ама държат. Тука субару на цена както в Бг се намира на над 400 хил км, и никой , ама никой не го е глезил. Обичайното му приложение е теглене на ремаркета с коне...Не съм виждал обява с проблемна кутия, а местните ако трябва нещо да се ремонтира, предпочитат да си продадат колата, защото ремонта на каквото и да е , често не е по силите като цена.

                Коментар


                • От: Покупка на Субару

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  Други промени по тях? Освен, че по-новите кутии са по-кекави? То, и с кои ли други марки не е същото?
                  (май само C класата на Мерцедес е по-добра след 2007-а, в сравнение с примерно 2003-та от тези, които съм карал)
                  И тамън си бях заплюл едно OUTBACK-че 2006 -та на 128.000 km... И пак ме вкарахте у размисъл... Сега ще гледам до 2003-та...
                  А 4- и 5- скоростните кутии, освен по надеждност, други разлики дават ли? като разход, поддръжка и т.н.?
                  Не е казано, че са "кекави" по-новите кутии, просто това е явно някаква статистика! А и това Субару , ако е на истински 128к. си е като ново и е адекватно подържано! А и моторетката от тия години е 245 коня вече..,така че ако е на сметка и те удовлетворява цената не се чуди!
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Покупка на Субару

                    Автоматиците на Субару се правят от JATCO (Japanese Automatic Transmission Company),която беше филиал на Нисан но вече и Митсубиши имат голям дял от 2001 там. Те правят автоматици и за Nissan, Mazda, Subaru, Isuzu, Suzuki, BMW, Volkswagen, MG Rover Group и Land Rover. Автоматичните кутии за Субару са адаптирани специално за спецификациите на Субару. Четири степенния автоматик продължава да се монтира на Аутбек и след 2003 г. на Н4, само на Н6 е пет степенен.
                    Като цяло автоматичните кутии са много здрави и "дуракоустойчиви", но винаги има изключения. Например на първия ми Аутбек 2.5 2000г., кутията беше сменена още в гаранция на 17 хил. км., но аз като го продадох беше на 230 хил.км. и нямаше никакви проблеми

                    Коментар


                    • От: Покупка на Субару

                      Първоначално публикуван от plaskom Преглед на мнение
                      Четири степенния автоматик продължава да се монтира на Аутбек и след 2003 г. на Н4, само на Н6 е пет степенен.
                      [/FONT]
                      Така е, но смятам че колегата говори за трилитровия!
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Покупка на Субару

                        Прави ми впечатление, че няколко "Голфаджии", преминаха на Субару, с района, явно има защо

                        Коментар


                        • От: Покупка на Субару

                          Първоначално публикуван от kassey Преглед на мнение
                          Прави ми впечатление, че няколко "Голфаджии", преминаха на Субару, с района, явно има защо
                          А??...Тия са някакви фалшиви Голфаджии, щом са поумнели..
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • От: Покупка на Субару

                            Хм, странно защо в Швейцария има повече Outbeck, на по-добри цени и определено Н6 са повече...

                            Коментар


                            • От: Покупка на Субару

                              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                              А??...Тия са някакви фалшиви Голфаджии, щом са поумнели..
                              Голфаджиите преминават на Субару най-често след като някой претоварен Аутбек + каравана ги отнесе на някой баир по магистралата с 130км./ч.
                              В другите случаи диагнозата е за цял живот, за това и има достатъчно клиники и храмове/разбирай сервизи/.

                              Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                              Хм, странно защо в Швейцария има повече Outbeck, на по-добри цени и определено Н6 са повече...
                              Поради теренните и климатични условия най-вече.

                              Коментар


                              • От: Покупка на Субару

                                Не бях поглеждал скоро тая тема...
                                За дребни "кръпки" по изпускателната система от известно време използвам някаква гадост на Хенкел, опаковката е като паста за зъби, води се високотемпературен цимент. Не знам какво е точно, но при околна температура около 20 градуса, това чудо стяга за по-малко от 10 минути, дават го да държи до 1000*С (проверено на 700 - без проблем) и в лепне зверски. За запушване на малки дупки набързо е идеално. Естествено, това е временно решение и не заменя новите тръби/гърнета.

                                За волтмера: по време на работа 14 волта е сравнително добро показание, нормалното е 14.2 - 14.4. На загрял мотор около 14.2 е нормално, на студен може да достига за малко и до 14.8, ако времето е наистина студено. Под 14 вече е леко съмнително, под 13.8 - директно си е проблем с генератора и скорошен проблем с акумулатора. Всичко това е добре да се мери с външен уред, щото, както каза Сонда - тия на таблото са повече за ориентация.
                                На загасен мотор 12.5 е отлично. Ако стои по-дълго, нормално е да падне още малко, но под 12.2 вече или акумулатора си отива или някъде има утечка.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X