Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хладилна чанта - съвет

    Лятото са дефицит - всеки влачи на момента и в сега няма. Зимата, живот и здраве... Тогава са в излишък. Съжалявам. Последна бръмка в хранителната верига съм и не мога да се вредя. Но ме подсети по-нататък - няма проблем, ще взема.
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Хладилна чанта - съвет

      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
      Колега ако не ти е проблем, обясни и снимай кутията и най вече как става лепенето с полиуретановата пяна. От моя опит с това животно, тя си увеличава обема няколко пъти и ще размести стиропора(фибрана).
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2363.jpg
Прегледи:1
Размер:143.4 КБ
ID:5289872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2366.jpg
Прегледи:1
Размер:134.5 КБ
ID:5289875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2364.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5289871
      [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

      Коментар


      • От: Хладилна чанта - съвет

        Аз имам хладилна чанта с елемент на Пелтие от близо 2 години - макс 55W.
        Върши работа за дълъг път, но по-скоро за поддържане на студени бири и храна отколкото за същинско охлаждане.
        Голям плюс е да сложиш вътре бучка лед: Предварително замразена бутилка 0.5л минерална вода, например.
        Не съжалявам, че си я взех, въпреки че тогава 90 лева за такова нещо ми се виждаха много.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • От: Хладилна чанта - съвет

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 001.jpg
Прегледи:7
Размер:228.6 КБ
ID:5290202Ето ми новата придобивка. На газ, 12В и 220В. 41л обем. Бутилката е 1.5л.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 002.jpg
Прегледи:2
Размер:223.6 КБ
ID:5290201

          Коментар


          • От: Хладилна чанта - съвет

            никой ли не се е сетил за пожарогасители ? Когато искате студена бира примерно вадите пожарогасителя и пръскате :Д ама май излиза скъпичко зареждането после :Д

            Коментар


            • От: Хладилна чанта - съвет

              Аз взех такъв хладилник от колега от форума. Става и за 220 волта. Сложих шише от 0,5 с вода със стайна температура но го влючих в апартамента. Охлади се за около час. Сега ми е включен в джипа и му помагам с едно - две бутилки по 0,5 със замразена вода и ми държи бирата студена. Общо взето съм доволен. Работи когато завъртя леко ключа. Не че го оставям така. А и водата става за пиене на детето, а бирата за мене

              Коментар


              • От: Хладилна чанта - съвет

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                ...Ето ми новата придобивка. На газ, 12В и 220В. 41л обем. Бутилката е 1.5л....
                Завист ме дъвче, благородна! Сподели източник и цена.

                Коментар


                • От: Хладилна чанта - съвет

                  Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                  Завист ме дъвче, благородна! Сподели източник и цена.
                  02 483 03 31. 209Е

                  Коментар


                  • От: Хладилна чанта - съвет

                    Благодаря!

                    Коментар


                    • От: Хладилна чанта - съвет

                      Check this:

                      Коментар


                      • От: Хладилна чанта - съвет

                        Първоначално публикуван от vostok1961 Преглед на мнение
                        Check this:
                        Сподели технологията че и аз нещо натам се ориентирам?

                        Коментар


                        • От: Хладилна чанта - съвет

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Даже правих проби с две пелтиета 11 А общо и пак за нищо не става. И това за 12л. обем.
                          Всъщност не е точно така .
                          Температурата на студената страна зависи от това колко добре се охлажда нагрятата страна. Възможно е да се постигне температура от -15℃ на студената страна при охлаждане на топлата страна до 3-6℃ . Което не е лесна задача при околна температура от +40 градуса . Токът не ми е проблем . Имам фотоволтаичен панел , който дава около 15 волта и 30 А . Но все пак няма нужда от пелтие ... Тези чанти биха били подходящи за дълго пътуване ... тираджии примерно ....
                          От няколко дена съм решил да си направя нещо което да запазва напитките и храната годна за употреба поне 2 дена в полеви условия . И точно заданието ми подсказа идеята . А именно "2 дни" . Става въпрос за петък вечер събота и неделя до след обяд . Реших да си направя кутия от фибран . Бирата в хладилника цяла вечер , после в кутията от фибран и допълвам с лед . Месото за барбекюто също в тази кутия .
                          Снимките от последния пост са страхотни . Ще се опитам да направя нещо подобно ...

                          Коментар


                          • От: Хладилна чанта - съвет

                            На моята кутия и се прецака вентилаторчето. Някой да знае от къде може да се намери вентилатор на който на ротора има закачени две перки?
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • От: Хладилна чанта - съвет

                              Аз ползвам един хладилник/фризер Engel с компресор в багажника и малък Mobicool с пелтие на задната седалка та като карам да не слизам всеки път като ми се допие нещо студено.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3713.JPG
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5478399

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3714.JPG
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5478400

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF3715.JPG
Прегледи:1
Размер:145.6 КБ
ID:5478401

                              Коментар


                              • От: Хладилна чанта - съвет

                                На една кутия съм сменял моторчето на вентилатора, снимай го, дай размери, Ф на оста. Ако е като моето, което е много вероятно, ще помогна.....
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X