Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хладилна чанта - съвет

    Аз направил два броя от фибран 80мм. Едната е 60 литра, а другата е 28. Много са обемисти, но пък вършат идеална работа- задържат лед до 4 дни на сянка!!!

    Коментар


    • #32
      От: Хладилна чанта - съвет

      Обикновенна хладилна чанта ... бутилка 1.5литра минерална вода заледена в домашен фризер .... 3 дни студени напитки.
      Бащата го правеше тоя номер 10 ... да десет , години докато караше камион ... до ден днешен ми разправя за Сръбските полицай , които получават студена кола при 40°C ... и колко бързо забравят за "казната"
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #33
        От: Хладилна чанта - съвет

        Първоначално публикуван от bojkodim75 Преглед на мнение
        И аз да дам мнение!! Имах такава хладилна чанта на 12 и 220 волта- голям провал! Слагаш бира от хладилника 5-8 градуса включваш в запалката и след 2 -3 часа я пиеш 14-15 градуса!!! Голяма работа върши-няма що!! По добре да си вземеш обикновена без агрегат - слагаш 3-4 ,,батерии'' от фризера и си готов!
        Съвсем нормално е имайки предвид че чантата е седяла на стайна температура от 25 градуса и е нормално вътре да държи топло и да напрай бирата на пикоч !Ако искаш така продават се стенни панели по 4 кинта са , замръзяваш ги слагаш ги и си в играта . Но така Обема от 21 кенчета намалява на 18 !!!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0097.jpg
Прегледи:1
Размер:59.8 КБ
ID:5263620
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0096.jpg
Прегледи:1
Размер:109.2 КБ
ID:5263619
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0098.jpg
Прегледи:1
Размер:30.7 КБ
ID:5263621
        Последно редактирано от Людмил Кюковски; 29-03-11, 00:44.
        Лудак

        Коментар


        • #34
          От: Хладилна чанта - съвет

          Здравейте колеги.Да споделя и аз моя опит,понеже близо 8 г. работих в дистрибуцията на лекарства сме ползвали почти всичко което е на пазара за термолабилни продукти.Край продуктите в чантата задължително се нареждат охладители,като на снимката в горния пост,стояли цяла нощ във фризер.Продват се по 2-3 лв/бр. но може да се използват и малки бутилки пълни с вода.По-добър вариант от чантите се окзаха кутии от стириопор с дебелина на стената 5-8 см. и плътно затварящ се капак.В този вариант, лятото в жегите, в нагрят Ситроен Джъмпер охладителите остават замръзнали по 2-3 денонощия.Когато съм включвал кутиите към запалката не съм забелязъл да има някакъв ефект.

          Коментар


          • #35
            От: Хладилна чанта - съвет

            Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
            По-добър вариант от чантите се окзаха кутии от стириопор с дебелина на стената 5-8 см. и плътно затварящ се капак.
            Може ли снимка как точно се прави такава кутия?
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Хладилна чанта - съвет

              Кутиите бяха цели заготовки,имаше и снаждани от парчета но бяха бошлаф.Ако познавате някой от бившата ХИГИЯ,склада беше на пазара в Хаджи Димитър,но от година се преместиха може да Ви покаже как изглеждат.

              Коментар


              • #37
                От: Хладилна чанта - съвет

                Пак да кажа. Всякакви многократни охладителни панели са загуба на място за леда. Нали не пиете само бира?
                Туй облака, пукницата и вискито, топли ли да ги смучем?
                И още за бирата. Добре е да се приготвят парчета от тръбна топлоизолация с подходящ размер. Много помага за удължено удоволствие.

                Коментар


                • #38
                  От: Хладилна чанта - съвет

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  ...И още за бирата. Добре е да се приготвят парчета от тръбна топлоизолация с подходящ размер. Много помага за удължено удоволствие.
                  Това вече си е добра иновация!
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хладилна чанта - съвет

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Това вече си е добра иновация!
                    Плод на над 40г. опит в къмпирането.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хладилна чанта - съвет

                      И кво излиза - трябва да си направя сам такава кутия?
                      Основната цел е лятоска като бръмча с жипката да не пия топла лимонада. Ако закупя готова кутия (с или без пелтие) ще върши ли няква работа?
                      Или да се отдам на производство на такова нещо?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хладилна чанта - съвет

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        И кво излиза - трябва да си направя сам такава кутия?
                        Основната цел е лятоска като бръмча с жипката да не пия топла лимонада. Ако закупя готова кутия (с или без пелтие) ще върши ли няква работа?
                        Или да се отдам на производство на такова нещо?
                        Щеше да се обаждаш. Стипопора (Фибрана) е за предпочитане от пластмасите на купешките.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хладилна чанта - съвет

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Щеше да се обаждаш. Стипопора (Фибрана) е за предпочитане от пластмасите на купешките.
                          Абе щях ама тия дни изобщо не знам къде съм. Извинявай.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хладилна чанта - съвет

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Абе щях ама тия дни изобщо не знам къде съм. Извинявай.
                            Нищо де, до сезона има време.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хладилна чанта - съвет

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              И кво излиза - трябва да си направя сам такава кутия?
                              Основната цел е лятоска като бръмча с жипката да не пия топла лимонада. Ако закупя готова кутия (с или без пелтие) ще върши ли няква работа?
                              Или да се отдам на производство на такова нещо?
                              И аз да се включа, като добре охарчил се и не постигнал почти нищо, но все пак с изводи.
                              Ако ти е необходимо за еднодневни изживявания със завръщания в къщи - самоделка с добра изолация. Без значение дали ще си помагаш с многократни панели или с лед, както казва Пенчо.
                              Ако е за по дълги пътешествия, с възможности за изразходване на целия акумулатор и чудене как да се запали на другия ден (т.е. задължително е наличието на истиски кабели за помощ от чужд акумулатор и подготвена реч-молба за помощ или питие за колегата, който ще помогне) просто трябва да се охарчиш с 450-600лв., може и с 1800лв. в зависимост от това колко искаш и колко можеш да се накиснеш за Waeko, Engel или някакво друго учено нещо. Всякакво Пилтие или друга такава глупост са безмислени и охарчване за лудо.
                              Лично аз съм за двата варианта и съм се подготвил за тях психически и финансово за до 600лв. Waeko за 12/230в. Сега търся по изгодната оферта или по изгодна доставка отнякъде, както и тръбна изолация с подходящ размер.
                              Последно редактирано от Tedo56; 29-03-11, 16:46.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хладилна чанта - съвет

                                Не се занимавайте с глупости на пелтие! Не вършат никаква работа!
                                Аз съм с това:
                                Tristar Supercool 45EGP
                                Откровенна китайка.

                                Това е умален модел на познатия Мраз80. Работи на амоняк.
                                Иначе на 12 Волта, 220 Волта и ..... битова (пропан-бутан) ГАЗ. Оставен на плажа под чадър на газ ОХЛАЖДА 20 кенчета с бира за около 2-3 часа. Колкото и в нормален хладилник.
                                Разхода на газ е ... една 3 литрова бутилка за около 5-6 дена.
                                С който, от колегите сме се засичали по сбирките може да потвърди как работи.

                                Купих го от тук (България) и цената беше около 200 лв., но в момента не знам дали ще се намери някъде.

                                Гледам, че в И-бей се въртят някакви ....
                                Последно редактирано от CarTest™; 29-03-11, 17:05.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X