Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хладилна чанта - съвет

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Яро, дай нещо линк да ги видим тия чудеса на техниката.
    Engel, Австралия:
    http://www.engelaustralia.com.au/cgi-bin/index.cgi

    Waeco, Австралия:
    http://www.waeco.com.au/

    Engel са една идея по-скъпи.

    Коментар


    • #17
      От: Хладилна чанта - съвет

      Това е моето мнение по въпроса : Имам три охлаждащи съоръжения който използвам по точно предназначение . Обикновена хладилна кутия с охлаждащи пълнители за дневни разходки .Хладилна кутия работеща на 12в и 220в като смело мога да кажа че върши работата за която е произведена а именно докато си карам колата да подържа охладените напитки и храни , доста добре работи на 220в и охлажда дори и топли храни и напитки .Ползвам на къмпинг или някъде където има захранване .И черешката е хладилник на WAECO на 12в ,220в и газ 55 литра . Лятно време е голям кеф да пиеш потна бира независимо къде си .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #18
        От: Хладилна чанта - съвет

        Кажи за кутията на 12В

        Няма да замразявам месо - идеята е да ми е ладно сокчето лятоска.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Хладилна чанта - съвет

          Ето предложения:
          http://www.escadra.bg/термоелектрична-хладилна-чанта
          Успех.

          Коментар


          • #20
            От: Хладилна чанта - съвет

            Ezetil 24 литра, дърпа 4 ампера на 12 волта имам и импулсно 220AC/12AC. Като е включена поддържа температура 15 до 18 градуса под околната, стига да е на сянка. При дълга работа над 12 часа успява и да охлади топли напитки или продукти. Всяка хладилна система с пелтие изключена изравнява тем. много бързо.

            Коментар


            • #21
              От: Хладилна чанта - съвет

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ....... гледам дават на повечето че държат 18* под околната температура - вярно ли е?
              Дори да е така (а сигурно е), каква работа ще ти върши като лятото е 35-40°C, значи в чантата 17-20°C ?????
              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              ........ Меткаш по една бутилка замразена вода от фризера. Блокчетата за замразяване, не траят много и те...
              И аз съм стигнал до този извод, а и друго - или си правя лед в пликове (поне 2кг) и го слагам около бутилките (може да се използва и за вискито след това) или си купувам от бензиностанциите.

              Коментар


              • #22
                От: Хладилна чанта - съвет

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111380.jpg
Прегледи:1
Размер:127.6 КБ
ID:5261753Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111378.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5261754Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111379.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5261755Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111376.jpg
Прегледи:1
Размер:107.3 КБ
ID:5261756Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111377.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5261757Натиснете снимката за да я уголемите

Име:180320111389.jpg
Прегледи:1
Размер:70.6 КБ
ID:5261758Август2010г. си купих тази за 20лв. от битака в Пазарджик.Пробвах я веднага щом се прибрах и О чудо работи, успя да свали близо 20градуса(при температура навън+30гр. вътре беше+10гр.)което е доста прилично според мен за размера си.На мен лично ми върши идеална работа. COOLY модел- СТ-08-12, Захранване-DC-12V, PowerInput-32w, Manufactured By MOBICOOL for WAECO Group/GERMANY.
                . LRE Bulgaria.
                RRC SE V8 91г.

                Коментар


                • #23
                  От: Хладилна чанта - съвет

                  Аз имам ENGEL. Преди имах и campingas. Енгела определено е по-добър като кутия (изолатор), но капацитета на охлаждане не е впечатляващ - няма и как да бъде с пелтие. Прави бирата "годна" за пиене за 5-6 часа (ако си я сложил топла) и сандвичите "оцеляват" ден - два. Ако искаш нещо сериозно - фризер с компресор. Другата алтернатива - правиш си (няма от къде да си купиш) наистина добра изолационна кутия (например от фибран 5-8 см) и зареждаш замразени продукти и пълни бутилки с вода на лед. Държи месото "на скреж" близо седмица при лятна жега в колата.
                  П.С. Тъй като въпроса беше за хладилна кутия с пелтие елемент - препоръчвм енгел определено!
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хладилна чанта - съвет

                    2009-та жената ми подари една Практикерска чанта , събира точно 21 кенчета от по 0.5 л. .Като сложиш студени неща ги държи доста време пример :Слагам 21 кенчета от хладилника , отивам в 9:30 на плаж и до към 16(тогава свършваха кенчетата) държеше стабилно ниска температура. Охлажда малко по-бавно 21 кенчета ги охлажда за около 12 часа това на 12 Волта на 220 Волта охлажда по-бързо .

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4anta.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5262882
                    Лудак

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хладилна чанта - съвет

                      Кажете от къде да си купя нещо подобно?Трябва ми лятото като ходя на лов и цял ден напича в колата да го държи хладно?Ама да е с някакво захранване не само кутия с лед
                      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                      "Mud Angels" Stara Zagora

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хладилна чанта - съвет

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Що сте толкова наивни?
                        ............... Единствено на Енгел (от това, което съм пробвал) изстудява, ....................
                        Потвърждавам.
                        Имам такава чанта на 12в и 220в (~22l)купих я от България за 150лв.
                        Много съм доволен по пикници многократно сме изстудявали бири с нея. Но трябва да се ползва на работещ двигател или много як акумулатор.
                        За съжеление магазина от който ги купух вече не ги предлага или поне ги няма на сайта им.
                        Land Rover Discovery TD5

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хладилна чанта - съвет

                          Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
                          Кажете от къде да си купя нещо подобно?Трябва ми лятото като ходя на лов и цял ден напича в колата да го държи хладно?Ама да е с някакво захранване не само кутия с лед
                          Предполагам че месец Май ще ги пуснат тези като мойта по Практикери Кауфланди и т.н .
                          Лудак

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хладилна чанта - съвет

                            И аз да дам мнение!! Имах такава хладилна чанта на 12 и 220 волта- голям провал! Слагаш бира от хладилника 5-8 градуса включваш в запалката и след 2 -3 часа я пиеш 14-15 градуса!!! Голяма работа върши-няма що!! По добре да си вземеш обикновена без агрегат - слагаш 3-4 ,,батерии'' от фризера и си готов!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хладилна чанта - съвет

                              Първоначално публикуван от bojkodim75 Преглед на мнение
                              И аз да дам мнение!! Имах такава хладилна чанта на 12 и 220 волта- голям провал! Слагаш бира от хладилника 5-8 градуса включваш в запалката и след 2 -3 часа я пиеш 14-15 градуса!!! Голяма работа върши-няма що!! По добре да си вземеш обикновена без агрегат - слагаш 3-4 ,,батерии'' от фризера и си готов!
                              Така е. За да върши някаква що-годе полезна работа, трябва да я оставиш да работи на 220 предишната нощ.
                              И аз се прецаках и пак съм си пак със стиропорените куфари. Но за охладител ползвам замразена минерална вода. Лед имам за 5-7 дни и бирата се поти в миг. Също и ракия от фризера в минводни бутилки.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хладилна чанта - съвет

                                Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                                Предполагам че месец Май ще ги пуснат тези като мойта по Практикери Кауфланди и т.н .
                                И аз с своето мнение-закупих си такава от лидъл в Гърция за 50 евро и сам повече от доволен повече от 4 месеца я ползвах там изцяло като хладилник(нон стоп) и е супер,вярно на 12 волта по бързо изтошава акумулатора но като сложиш малко лед в пвц бутилки пак си е добре.
                                Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X