Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подмяна на лагери на раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подмяна на лагери на раздатката

    Здравейте става въпрос за лагера към задния кардан. Въпроса ми е следния налага ли се сваляне на раздатката или може да се смени на място?
    Land Rover Discovery II 3,9 V8
    Лада Нива 21214 1,7i

  • #2
    От: Подмяна на лагери на раздатката

    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
    Здравейте става въпрос за лагера към задния кардан. Въпроса ми е следния налага ли се сваляне на раздатката или може да се смени на място?
    На каква кола е тая раздатка ?
    [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

    Коментар


    • #3
      От: Подмяна на лагери на раздатката

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15-2121-14-08-26.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5261650Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15-2121-14-08-27.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5261651 за тоя долния големия лагер ли става въпрос ?
      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

      Коментар


      • #4
        От: Подмяна на лагери на раздатката

        Свали я, да не те мързи. Теоретично имаш шанс, на практика я гарнитура ще разместиш, я друго...

        Коментар


        • #5
          От: Подмяна на лагери на раздатката

          Благодаря колеги явно ще я свалям, не ме мързи тя и без това е вече 4-та седмица в бокса, жалко защото е много добре напасната и няма никакви вибрации и люлеене на лостове. Притеснява ме момента с поставянето не ми се иска пак да правя рама.
          Land Rover Discovery II 3,9 V8
          Лада Нива 21214 1,7i

          Коментар


          • #6
            От: Подмяна на лагери на раздатката

            Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
            Благодаря колеги явно ще я свалям, не ме мързи тя и без това е вече 4-та седмица в бокса, жалко защото е много добре напасната и няма никакви вибрации и люлеене на лостове. Притеснява ме момента с поставянето не ми се иска пак да правя рама.
            Нищо няма да разместиш.Те тампоните си остават следа къде са били.После наместваш РК точно на същото място и готово.Аз поне винаги така процедирам.

            Коментар


            • #7
              От: Подмяна на лагери на раздатката

              Преди време имах същата дилема, т.е. налагаше се сваляне заради развита гайка на изходящия вал на СК / всъщност това се оказа, а симптома беше изключване на 5-та/. Засега нямам възможност да изпълнявам такива операции /нямам канал/ и ползвам услугите на приятели. Процедурата беше следната:
              1. Монтаж на РК без притягане.
              2. Монтаж на карданите с окончателно стягане.
              3. Затягане на РК.
              Резултатът беше нулева вибрация, изчезна и недразнещата вибрация на малките лостчета при потегляне на баир, която най-вероятно се е дължала на гуменото каре, което смених, защото беше напукано / монтира се с металната скоба, която се маха след като карето се стегне/.

              Коментар


              • #8
                От: Подмяна на лагери на раздатката

                Мерси за съветите колеги.
                Land Rover Discovery II 3,9 V8
                Лада Нива 21214 1,7i

                Коментар


                • #9
                  От: Подмяна на лагери на раздатката

                  И така колеги оказа се, че на място не може да се махне капака, същия когато се опитах да го измъкна се оказа, че не може да се изнижи от шпилките които остават на корпуса на раздатката. Ако шпилките се развият упражнението ща се получи, но на мен ми се стори по лесно да я сваля цялата.
                  Land Rover Discovery II 3,9 V8
                  Лада Нива 21214 1,7i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подмяна на лагери на раздатката

                    Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                    И така колеги оказа се, че на място не може да се махне капака, същия когато се опитах да го измъкна се оказа, че не може да се изнижи от шпилките които остават на корпуса на раздатката. Ако шпилките се развият упражнението ща се получи, но на мен ми се стори по лесно да я сваля цялата.
                    Правилно си постъпил.По-добре е да се свали колега.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X