Обява

Свий
Няма добавени обяви.

блокажа на задния деференциал не ми работи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • блокажа на задния деференциал не ми работи

    блокажа на задния деференциал не ми работи

    с мъка насърце открих този факт ... и сега се притеснявам.

    4х4 е ок и бавните 4х4 са добре но нищо не се случва като завартя копченцето на централната конзола на ON ваккумите там работят но деференциала не се заключва ...

    някой може ли да помогне с идей и само

  • #2
    Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

    Там тръбичките гният ... Провери ги

    Коментар


    • #3
      Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

      Ако може и аз да използвам тази тема.ПРи мен при палене на мотора понякога сам се включва блокажа(светва лампата),засега само за няколко секунди и се изключва.Дали е нещо по вакумите?

      Коментар


      • #4
        Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

        Първоначално публикуван от PatrolGR Преглед на мнение
        ...4х4 е ок и бавните 4х4 са добре но нищо не се случва като завартя копченцето на централната конзола на ON ваккумите там работят но деференциала не се заключва ...
        Какво се оказа? Реши ли проблема?

        Коментар


        • #5
          Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

          за съжеление нямам време да се заниамвам с проблема мисля да се пробвам да изненадам митко фулдата ) в събота ... незнам дали ще го намеря ) но мислия така да пробвам .... ако имате идея каде могат да го погледнат. През деня съм на работа и до 18 чеса немога да ида никаде (

          Коментар


          • #6
            Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

            Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
            Там тръбичките гният ... Провери ги
            Аз имах такъв джип и при мен имаше аналогичен проблем. Тръбичката беше "заминала". Сменя се сравнително бързо и лесно.

            Коментар


            • #7
              Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

              Първоначално публикуван от Victor Преглед на мнение
              Аз имах такъв джип и при мен имаше аналогичен проблем. Тръбичката беше "заминала". Сменя се сравнително бързо и лесно.
              Ами то има три тръбички - една дето влиза в диференциала директно отгоре, и две дето са на една кутийка отзад на дифф., коя е въпросната?
              И те и трите са тръбички, които са свързани с гумени съединения.

              Коментар


              • #8
                Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                въпросната тръбичка отгоре е одушника на дифа (м/у другото си я продухай-запушва се) другите две управляват блокажа . освен че гният , ами често се случва (ако не си вземал мерки навреме) да се откачи маркуча и да засмуче л.й.а.Друг възможен проблем са клапанчетата (два броя в коша при двигателя) аз имах този проблем и го реших със замяна с други ( казват че стават и от други яп. коли)
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                  А какъв е най-лесния начин за проверка на това дали системата функционира? Аз включвах копчето и се чува някако щракане някъде, но на асфалта немога да разбера дали сработва... или да отида на полето?! И да давам газ до побъркване...

                  Коментар


                  • #10
                    Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                    Първоначално публикуван от cicovesko Преглед на мнение
                    Аз включвах копчето и се чува някако щракане някъде, но на асфалта немога да разбера дали сработва... или да отида на полето?! И да давам газ до побъркване...
                    Колега, извинявай, ама колко души още трябва да ти кажат тук, че НЕ е добре да включваш 4х4 и блокаж на асфалта?!?
                    Разбира се, колата си е твоя и си свободен да я чупиш, както намериш за добре, но все пак на човек му става жал за джипката ...

                    А за тест на блокажа не знам какво ще ти даде "газ до побъркване". Вземи та излез извън асфалта, намери подходящо място, където можеш да докараш колелата до буксуване.

                    Например някое стръмно местенце, където при опит за катерене едното задно колело ще пробуксува, а другото ще стои на място. Включи 4L, включи блокажа и пробвай отново да се покатериш. Някой да гледа отвън дали и двете задни колела въртят.

                    Естествено, тест можеш да направиш и в някоя хубава калчица и пак някой да гледа дали въртят и двете отзад. Ама този вариант е по-опасен, защото може така да се изтестваш, че да се окопаеш качествено. Особено, ако джипката е с по-шосейни гуми.
                    Поради което няма да е зле наблизо да има някой, който да може да те дръпне, ако се наложи.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      Колега, извинявай, ама колко души още трябва да ти кажат тук, че НЕ е добре да включваш 4х4 и блокаж на асфалта?!?
                      Разбира се, колата си е твоя и си свободен да я чупиш, както намериш за добре, но все пак на човек му става жал за джипката ..
                      Приятелю, благодаря за съветите и за искреното мнение!
                      Повярвай ми, аз не искам да си чупя колата насила и затова питам, макар и да задавам(според повечето от вас) глупави въпроси. Но това е продиктувано от стремежа ми да разбера за много кратко време, колкото се повече инфо за експлоатацията и подръжката на колата...
                      Просто исках да знам дали не е възможно да я вдигна на подемник и да включа всички блокажи и така да разбера как стоят нещата(дали всичко работи), а не да ходя на полето...
                      Същото става и ако отуда в сервиз и там да поискам да ми я проверят, но все още не съм намерил подходящия в моя град... за съжаление.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                        Кой тоя град ???
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • #13
                          Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                          Вдигни задният мост с каквото си решиш, завърти на ръка едното колело , другото трябва да се завърти в противоположна посока.включи блокажа и пак завърти едното колело на ръка - ако другото се завърти в същата посока ,значи всичко е ОК.Блокажа сработва (включва и изключва) само когато си спрял на място. В движение и да врътнеш копчето няма да се включи.Дали работят клапанчетата ,ще разбереш когато изкараш изходящите(дето отиват към задния диф) маркучи и при превключване на копчето усетиш вакуум(да засмукват) във всяко едно от тях(едното смуче когато включиш , а другото когато изключиш копчето.
                          ПП често позвам блокажа и само когато съм на задно
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            ...често позвам блокажа и само когато съм на задно
                            Някой друг пък каза, че блокажа работи само когато си на 4L... а сега де!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: блокажа на задния деференциал не ми работи

                              Блокажа на задния диф. на ПАТРОЛА работи винаги когато го включиш без значение 2H 4H или 4L положение на раздатката.
                              Пробвано.
                              Поздрави.
                              [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X