Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

    Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
    А предното стъкло може ли да се смени и след това да не протече? Просто не мога да се доверя на никого на този етап. Обикновено всеки гледа да си продаде стоката (нямам предвид тебе, а сервизите).
    Предното стъкло е идентично с това на европейските Експлоръри, така че ако сервиза е кадърен не би трябвало да има проблем.
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #17
      Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
      Кажете някакви отзиви по темата "Метан или Пропан-Бутан" за този ФОРД. Например ориентировъчна цена за уредбата с монтажа; евентуален разход; гаранция на уредбата и др...абе, всичко, което ви се струва за важно. Quadra ми загатна нещо за други бутилки (от СО2). Карам само дизели и не знам нищо по този въпрос.
      За Пропан-Бутан ти казах приблизителна цена - Sata може да ти каже по-точна, но мисля че ще се впишеш в 2000 лева с аванс, и то с газов инжекцион който няма да ти затормозява компютъра и всички други системи. За метана цените са други, но там не съм сигурен че могат да го направят както газовата за която ти говорех. В крайна сметка при разход на извънградско от 12-14 литра пропан-бутан и тази цена на газта автомобила ще е повече от рентабилен.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #18
        Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

        Относно въпросите и отговорите имах предвид следното: при изпращане на отговор или публикуване на тема, текста се появява във форума след доста продължителен период от време. Например 30-40 минуни, че и повече. По въпроса за сервиза - нали прочете, какво сравнение направиха ? Имаме добри сервизи, но за леки автомобили и бусове. "4х4 сигурно само по телевизията са гледали", а може би не съм попаднал на точното място. Продължавам да търся и полека-лека се навивам за форда. Предполагам, че и ти можеш да удариш едно рамо ако се наложи .
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • #19
          Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

          Еми за газовата ъредба до колкото знам междо LPG и метана няма голяма разлика в цената на уредбата(около 500лв защото цената на ботилката за метан е по скъпа).А аз избрах LPG защото има на всяка бензиностанция а метан даже няма в всеки град (например в Благоевград няма) Ина4е на метан излиза доста по евтино да се кара ,така сам 4ул

          Коментар


          • #20
            Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

            Ако имах финансова възможност , щях да взема Форда на момента , ама си взех Гранда преди две седмици , да е жив и здрав , кон такъффффффф. Взимайте я тази кола , иначе жа си намеря финанси , и ще само ще ревете.............
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #21
              Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
              Ако имах финансова възможност , щях да взема Форда на момента , ама си взех Гранда преди две седмици , да е жив и здрав , кон такъффффффф. Взимайте я тази кола , иначе жа си намеря финанси , и ще само ще ревете.............
              Още не мога да прескоча бариерата . Не финансовата - психологическата. Иначе до сега да съм го взел, но и това сигурно скоро ще стане. Само дано да не е късно. Опитвам се да проуча на какво ще бъда подложен след такава придобивка. Нали разбрахте, че никога не съм притежавал такъв дзвер (4х4). А от всичко, което може да ме забави за покупката, това е сервизирането на такъв автомобил. Не мога да си представя, че един ден, като му дойде времето да се повреди нещо, ще го закарам в сервиз, ще цъкат с език и т. н. или ще трябва да го карам до другия край на България. Трябва да съм сигурен в поддръжката. Колата е като човека - трябва да се грижим за нея. Хайде със здраве.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #22
                Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

                Имай в предвид, че това е автомобил на малко и то реални километри подържан безкомпромисно което респективно означава, че няма да ти се налага скоро да правиш ремонти по двигател скоростна кутия раздатка и диференциали, а останалата част може всеки що годе кадърен майстор да ти я поправя. Ако продължаваш да слагаш заводско предписаните смазочни течности и си следиш всички агрегати ще я караш дълги години без да се налага скъп и труден специализиран ремонт, такаче няма значение в кой край на България си, и дори да ти се наложи да я караш в София на ремонт това със сигурност няма да е в близките 2-3 години ако се отнасяш подобаващо към автомобила.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

                  Ако имах свободни пари досега да съм го отмъкнал.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

                    Първоначално публикуван от Тихомир Севов Преглед на мнение
                    Ако имах свободни пари досега да съм го отмъкнал.
                    А аз ако имах свободни пари нямаше да го продам...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

                      До няколко дни ще съм готов. Предстои ми нещо по-важно от покупка на автомобил. След като приключа с него, смятайте, че ще пируваме. Дори от сега си мисля къде ще може да организираме някоя сбирка със съмишленици. Между другото вижте това:http://photofile.ru/simple/frame/fis...3077/49869379/
                      До скоро.
                      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                      Времето е ценно, само ако не бързаш.
                      0889623098

                      Коментар


                      • #26
                        Re: ФОРД ЕКСПЛОРЕР на Quadra

                        Моля модераторът да приключи тази тема.
                        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                        Времето е ценно, само ако не бързаш.
                        0889623098

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X