Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор за въздух. Как да го направя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компресор за въздух. Как да го направя.

    Колеги утре ще смъквам едни тромби от един камион и ще си ги монтирам на L200. Дайте някоя идея как да направя компресор за въздух или как да монтирам някой готов. Смисъл къде да го вържа за да прави въздух за бутилката която ще монтирам. Най лесно е да направя винтил на бутилката и да я зареждам от компресор който имам но като се изхаби трябва пак да го помпя а идеята е да имам компресор на самия джип.

  • #2
    От: Компресор за въздух. Как да го направя.

    Имах някъде тромби и ел. компресор към тях, ама вече не знам къде са. Април месец отивам на вилата и ще ги потърся. Ако не си се уредил дотогава де...
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Компресор за въздух. Как да го направя.

      И на ток става да ама колега за тия камионските май трябва повечко въздух. Дали вдига достатъчно атмосфери. Щото аз имам от тия дето ги продават на 12 волта за колите с малкитре компресорчета нали не е такъв твоя.

      Коментар


      • #4
        От: Компресор за въздух. Как да го направя.

        Виж това не мога да кажа. Много отдавна беше и не помня, но щом ще имаш и бутилка, може и да стане. Ако няма дебит, поне налягане ще има.
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          Re: Компресор за въздух. Как да го направя.

          Щом си имаш бутилка , слагай едно компресорче от тия малките на 12V . Дори ще си имаш въздух за аварийни ситуации.
          А ,компресорчета има от 15лв. до над 100лв. въпрос на възможности. По-скъпите дори изключват сами при зададено налягане.

          Коментар


          • #6
            От: Компресор за въздух. Как да го направя.

            Бутилка ще има задължително щото тия тромби искат малко повечко налягане. За това тия от 15 лева незнам дали ще могат да качат повечко атмосвери в бутилката. Някъде четох че и от старите хладилници май ставали компресорите трябва да намеря само и да пробвам ако не продължавам да търся.

            Коментар


            • #7
              От: Компресор за въздух. Как да го направя.

              Първоначално публикуван от don_baro1 Преглед на мнение
              Бутилка ще има задължително щото тия тромби искат малко повечко налягане. За това тия от 15 лева незнам дали ще могат да качат повечко атмосвери в бутилката. Някъде четох че и от старите хладилници май ставали компресорите трябва да намеря само и да пробвам ако не продължавам да търся.
              Става и компресор от хладилник. Ето ти един пример за такива - ако погледнеш се вдига налягане 6 до 8.0 bar.G.
              Прикачени файлове
              Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Компресор за въздух. Как да го направя.

                Пневматичната уредба на камионите работи между 8 и 10 атмосфери налягане има поне 3 ресивера и доста голям запас от дебит на компресора . За да захраниш ефективно тромби от камион ще ти трябва ел. компресор от много хубавите и съответно скъпи масовите китайчета с голям зор добутват 3 атмосфери .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: Компресор за въздух. Как да го направя.

                  Елементарен китаец закупен за цели 12лв,вдига 16 бара,точно до толкова е разграфен и манометърат му.Друг е въпроса,че няма дебит и авто-гума я помпи докато се разтече.Ползвам го да си помпя амортисьорите,но там обемът е малък и става бързо,пък и нямам с какво друго да ги вдигна до 16.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компресор за въздух. Как да го направя.

                    Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                    Елементарен китаец закупен за цели 12лв,вдига 16 бара,точно до толкова е разграфен и манометърат му.Друг е въпроса,че няма дебит и авто-гума я помпи докато се разтече.Ползвам го да си помпя амортисьорите,но там обемът е малък и става бързо,пък и нямам с какво друго да ги вдигна до 16.
                    Например с нещо подобно:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Booster.jpg
Прегледи:1
Размер:129.2 КБ
ID:5265913
                    Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компресор за въздух. Как да го направя.

                      Е аз лично съм се замислил за компресор от Субару, ама не мога да си намеря изгодно (разбирай почти без пари).
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X