Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

    Значи даваш на контакт и започва да трака релето под волана,над педала за съйденитела и двата клапана до ангренажния капак.
    Завърташ и нищо нестава.
    Като смених компа от другата витара, дадох на контакт и се чу само едно цк както трябва да си е завартях и веднага запали перфектно.
    Нещо е изгоряло в него,няма какво друга да е.

    Добре че беше другата витара,иначе щяхме дни да се чудиме кво е.

    Коментар


    • #32
      От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

      Не съм в Софето в момента )
      Ами ще го пратя по Еконт ,не е проблем

      Коментар


      • #33
        От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

        Колега, колко време стоя колата без комп, като ги сменяхте и колко пъти запалихте с новият?
        Имам една теория, но не съм се занимавал с тези компюъри, тъй като реших по-радикално въпроса
        Та теорията е следната, колите ни са старички и винаги тези със счупените компове са произведени в периода 1990-1994, според мен причините са две:
        1. Датчиците по колата стареят и подават грешна информация към компа, той има зададени стойности в диапазон, ако тези подадени стойности от датчиците са грешни, се опитва да коригира работата на двигателя, но обикновенно проблема не е един и когато стане така, или вдига много разхода или въобще не пали.
        2. Елементната база на самият комп е също вече стара, по принцип имат някакъв толеранс, но при активните елементи е много малък, ако някои от тях като остареят променят стойностите си, то получаваните на входа на обработващият ЕЕпром или Процесор от нисък клас, който обикновенно работи в паралел с крайно стъпало, настъпват грешки, които водят отново до корекция на работата на двигателят.

        Ако има комбинация от 1. и 2. крайният резултат е никакво палене на автомобила, има и друг вариант: при стариране на двигателя не се чува нищо-така нареченият шалтер за ремонт или клемореда на ключа се е разбил, но тъй като колегата писа, че има претракване на релетата, тези предположения отпадат автоматично, но няма гаранция че при някой не могат да бъдат в комбинация

        Коментар


        • #34
          От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

          Принципно си прав, само 2 забележки. ЕЕпромите никак не са нисък клас. Extended industrial grade са си. Или поне трябва да бъдат, освен ако някой накъде по трасето не е решил да икономиса малко стотинки. Друг въпрос е, че животът им не е безкраен - има няма 1 до някокло милиона цикъла, което поначало е достатъчно, но все пак зависи от организацията на системата. Не съм вниквал във Витарския комп, не знам.
          Активните елементи ... стареенето на силициевите транзистори е пренебрежимо малко. По-вероятно е да се получи пробив от кофти напрежения, особено от много тесни пикове, който са много близо или малко отгоре на граничните стойности, което ебава и захранването. Или поради елементарно късо съединение, защити практически няма. Знам, че го знаеш
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #35
            От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

            Час ,два не повече.
            Запалих няколко пъти,после върнах моят комп и реших да пробвам,същата работа като преди.
            Аз отворих компа, но не съм пипал вътре защото не разбирам.
            Има доста съпротивления ,няколко транзистора и т.н,сега отивам при един пич да замери частите които може и ще видим дали ще излезе нещо изгоряло.
            Лошото е че ме пита за схема,но никъде из нета не открих такава.
            Така че ще замери каквото може без схема.
            Ще пиша после какво сме направили )

            Коментар


            • #36
              От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

              Ако е достатъчно в час, ще се оправи и без схема. Така или иначе, ако е издухало нещо сериозно и схема няма да помогне Успех!
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #37
                От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                Оправя телевизори и няма време да се занимава с мене.
                Кайо давай адрес утре го пращам към тебе ,да видим кво ще стане,няма смисъл от повече мотане )

                Коментар


                • #38
                  От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                  Ако искаш на лични го пусни ,както ти е удобно,събота е работен ден така че ще е при тебе.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                    Витара къса база взе да пали отново,благодарение на Кайо- майстор номер едно!!!
                    Препоръчвам го на всеки който има проблем подобен на моя.
                    Изключително коректен и точен колега )) Хиляди благодарности!!!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                      Кайо ще споделиш ли какво точно е било или си остава тайна
                      Лудак

                      Коментар


                      • #41
                        От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                        и аз имам същия проблем ще ми кажете ли кой може да ми помогне

                        Коментар


                        • #42
                          От: Витара JLX 1.6 къса база спря да пали.

                          Първоначално публикуван от wizardmen Преглед на мнение
                          Витара къса база взе да пали отново,благодарение на Кайо- майстор номер едно!!!
                          Препоръчвам го на всеки който има проблем подобен на моя.
                          Изключително коректен и точен колега )) Хиляди благодарности!!!
                          Дайте контакт с човека

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X