Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв принтер + скенер ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв принтер + скенер ...

    Здравейте колеги! Можете ли да ми помогнете.Какво да си взема до 100-120лв. Гледам ги в Техномаркет.Двумя се между HP и Canon.Не разбирам от такива машини и реших да ви попитам.Ето моделите.Пак повтарям 100-120лв.
    Главно гледам тези ...
    http://www.technomarket.bg/products/...t-c4680-q8418b
    http://www.technomarket.bg/products/...on-pixma-mp490
    http://www.technomarket.bg/products/...t-c4480-q8388b

    http://www.technomarket.bg/browse/374
    三菱帕杰羅
    Цитат:"Нямам Хоби Без Двигател" еми и аз така ...

  • #2
    От: Какъв принтер + скенер ...

    Естествено, че НР (даже не смятам да пояснявам защо, но най-малкото Каноните дефектират повече)
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #3
      От: Какъв принтер + скенер ...

      +1

      Коментар


      • #4
        От: Какъв принтер + скенер ...

        Естествено че canon pixma и аз не мисля да пояснявам защо.
        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

        Коментар


        • #5
          От: Какъв принтер + скенер ...

          В къщи ми се подмята един Канон с празни касети (който всъщност е на Ники ТурбоД, де), ако колегата го иска, да дава някаква сума, колкото да има сделка и да му го пращам ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Какъв принтер + скенер ...

            Така или иначе който и да си вземеш, колега, следващото зареждане ще ти струва повече отколкото принтера. Мога да те посъветвам да си харесаш някой Epson с отделни мастилници за всеки цвят!
            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

            Коментар


            • #7
              От: Какъв принтер + скенер ...

              Понеже никой не поясни защо... да взема да поясня за какво става дума. Canon използват за средният и високият си клас принтери механика почти напълно индентична с тази на HP. Дали ще е HP или Canon принтера поне за мен няма значение. Ако ти се мисли за по-високо качество и малко натоварване (до десет копия дневно) може и например Lexmark.

              Оставяйки темата за марките на страна - това, което ще ти препоръчам е да НЕ купуваш подобни неща от Техномаркет и подобни вериги - в тях има доста поддръжка, а от този тип вериги не са особено пъргави в поддръжката.

              Задължително вземи принтер и скенер от една марка и възможно по-близка серия. Ако трябва свали драйверите и виж какви цветови профили инсталират. Да се аргументирам - цветовите профили на скенера и принтера трябва да са 100% съвместими. В противен случай може и да стане така, че това, което виждаш на екрана няма да съвпада с това, което принтираш.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв принтер + скенер ...

                и в допълнение към поста на колегата - ако принтера няма да се използва за отговорни цветни разпечатки - а това е предположимо, предвид ценовия клас, то е добре да се започне отзад напред - с какъв консуматив работи принтера, произвеждат ли се съвместими, а не оригинални консумативи за него, произвеждат ли се рефил-китове, ако няма съвместими консумативи.

                Стойността на консуматива е основна тежест в Общата стойност на потребление на принтера - смята се лесно - стойността на принтера, стойността на консуматива, стойността на хартията - това всичко, за определения период на ползване на принтера, води до стойност на страница - точно колко ви струва една страница, разпечатана на тоя принтер.

                Оттам насетне се сравняват цифри...

                УСпех!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв принтер + скенер ...

                  Добре де, дайте някои примери с точна марка и модел? Оптималния избор с възможно най-евтини консумативи за цената в изискването. А то иначе гледам, гледам, чета данни и нищо не ми говорят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв принтер + скенер ...

                    Хм, на този така прост въпрос отговора е сложен, въпреки всичко.

                    В приложения файл е част от ценовата листа на фирмата ми - в частта за консумативи на HP и Canon - оригинални и съвместими.

                    Естествено, че това не е абсолютно показателно, но поради това, че се стремим да сме с ниски цени и гъвкава ценова политика, може да даде някаква насока за размисъл.

                    Макар че никъде не съм писал за коя фирма става дума, доста от колегите я знаят - нека да не се тълкува като реклама това - ако има такова виждане - моля - трийте.

                    New Microsoft Word Document.doc

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв принтер + скенер ...

                      Veni, това е много хубаво, но не ми помага особено. Мисълта ми бе да кажеш ти и другите, които се занимавате с това например - "за домашно ползване препоръчвам цветен принтер НР 3333DX на цена ххх лв и с цена на консумативите ууу лв за черна и zzz лв за цветна глави". Нещо такова.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв принтер + скенер ...

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        [ATTACH]310940[/ATTACH]
                        За Канон пиксма 5300 с петте тонера, намират ли се съвместими?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв принтер + скенер ...

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          За Канон пиксма 5300 с петте тонера, намират ли се съвместими?
                          PGI 5 BK 12.00 лв
                          CLI 8 BK 10.00 лв
                          CLI 8 CMY 10.00 лв на цвят - три броя C,M,Y са.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв принтер + скенер ...

                            с бюджет 100-120 лв е явно какъв клас се търси. С оглед на това колко ще струват консумативите /неоригинални/ е най добре да се огледаш за Епсън.
                            На малкия му взех скоро 3 в 1 скоро за 80 лв. някъде, от технополис SX 218 ако не се лъжа. по 8 лв са мастилниците, печата учудващо добре. Колегата не казва за какво ще го ползава, но при 100 лв заделени, явно няма да е с някакви професионални цели!
                            VW Touareg, Honda CBF 1000 ABS, NissanTerrano 33" , RIB390 20hp

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв принтер + скенер ...

                              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                              Veni, това е много хубаво, но не ми помага особено. Мисълта ми бе да кажеш ти и другите, които се занимавате с това например - "за домашно ползване препоръчвам цветен принтер НР 3333DX на цена ххх лв и с цена на консумативите ууу лв за черна и zzz лв за цветна глави". Нещо такова.
                              За мастилено-струйни принтери:
                              За домашно ползване бих препоръчал всеки принтер на Canon с отделни глави за консумативи (Cyan, Mangenta, Yellow, Black), ако търсите ниска себестойност на копие. Серията Pixma е моят фаворит заради съвместимост с останалите продукти от съответната гама на Canon. Казано в прав текст - купуваш си фотоапарат, скенер и принтер и знаеш, че каквото заснемеш/сканираш това ще разпечаташ, при това на достъпна цена

                              Бих препоръчал за високо качество или Lexmark, или HP, но само от средният и висок ценови клас - в прав текст цена 250+ лева за принтера и цена 180+ за скенера. Този тип периферия е много капризна и иска редовна поддръжка и оригинални консумативи, но ако имаш парите да ги извадиш е един добър вариант за МАЛКО (до десет копия дневно) натоварване. Над това става изключително неизгодна и се скапва бързо.

                              За лазерни принтери бих ви препоръчал за дома или HP 1020/1200 сериите, или Konica Minolta - в момента ми бяга точният модел, но това е един от малкото принтери, които се продават под 500 лева. И двата варианта са на границата на изгодното принтиране - т.е. цената на консуматива е относително висока и не са особено пъргави в печата, но пък са много търпеливи и са относително евтини.

                              За по-сериозна (офис) употреба бих препоръчал Canon iR серията. Това го казвам от собствен опит - Canon iR2018 Тази машина навъртя над 25 000 (няма грешка) копия за по-малко от два месеца! Нон-стоп! Имал съм сесии по ~4000 копия. Машината има и мрежов скенер. Който поддържа офис знае, какво удобство е това.
                              Последно редактирано от господин никой; 16-03-11, 12:07. Причина: typo...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X