Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси,относно Лада Нива дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпроси,относно Лада Нива дизел

    Здравейте колеги.Преди малко ходих да гледам на една автокъща Лада Нива 1,9 дизел с мотор на Пежо,внесена от Италия.Колата е произведена 1992 година.Направих едно малко кръгче в двора на автокъщата и това ,което ми направи впечатление е ,че съединителят отлепя много високо и най-вероятно е за смяна.Така че въпросът ми е:
    1.Имате ли представа какъв диск се поставя в съединителя на този вид двигател.В автокъщата ме уверяваха,че били руски и много евтини?
    2.По какво се разбира,че са подгрели свещите?Показаха ми в километража една лампа,която е със знака на смукача и която след малко изгасна.
    3.В дясната половина на арматурното табло има две допълнителни лампи-една червена и една жълта.Жълтата не светва в никакво положение,а червената пък не изгасва.Съответно в автокъщата ми дадоха уклончиви отговори защо не угасва.Била да покаже,че блокажа е включен,ама не им хванах много вяра.

    Ако някой има повече информация по въпросите,които ме вълнуват ще съм му благодарен да ги сподели.

  • #2
    От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

    Да караме поред.
    1. Диск - не знам, но няма да е повече от 30-35 лв. Без значение дали е на Пежо или на Лада.
    2. Свещите - наистина се познават по жълтата лампа и светват при всяко палене. Дори и на топъл двигател.
    3. Тези двете лампи:
    - жълтата - тя светва когато дръпнеш късото лостче назад , така включваш блокажа
    - червената не изгасва- тя показва нивото на спирачна течност. Щом не изгасва - долей спирачна течност и виж кое колело изпуска (ще е улято ОТВЪТРЕШНА страна гумата )
    Съединителя се регулира и не е гаранция, че ще трябва да го сменяш.Това, че отделя високо показва, че е нов или регулиран.
    Когато отделя ниско - или е за смяна или за регулиране.
    Още......?

    Коментар


    • #3
      От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

      Много благодаря.По-изчерпателен отговор не можех и да очаквам толкова бързо.Жълтата лампа за блокажите не светва като местя лоста напред или назад.Червената е ясно.Там проблемът няма да е толкова сериозен,по-скоро отстраняването му не очаквам да е много скъпо.

      Коментар


      • #4
        От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

        Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
        Много благодаря.По-изчерпателен отговор не можех и да очаквам толкова бързо.Жълтата лампа за блокажите не светва като местя лоста напред или назад.Червената е ясно.Там проблемът няма да е толкова сериозен,по-скоро отстраняването му не очаквам да е много скъпо.
        Долу на раздатката има букси - кабелни букси.Може някоя да е изключена ? (под колата, на раздатката )

        Коментар


        • #5
          От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

          А зад двигателя всичко останало си е на Нива нали?Имам предвид скоростна кутия,раздатка,ходова част.

          Коментар


          • #6
            От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

            Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
            А зад двигателя всичко останало си е на Нива нали?Имам предвид скоростна кутия,раздатка,ходова част.
            Абсолютно всичко.

            Коментар


            • #7
              От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Долу на раздатката има букси - кабелни букси.Може някоя да е изключена ? (под колата, на раздатката )
              Точно така. Но дори буксите да са включени, добре е да се проверят и при нужда да се зачистят. В много от случаите са окислени и зацапани и от там се прекъсва веригата.

              Коментар


              • #8
                От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                А има ли вариант проблем в раздатката да е причина да не се включва лампата или е само във връзките?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                  Колега проблема е датчика или откачена букса, не сложена (при сваляне на рездатката 90% от майсторите " я забравят.Махаш пласмасовата кора при лостовете в купето и от там се вижда датчика и кабелите, 5 минути работа.Успех
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                    Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                    Много благодаря.По-изчерпателен отговор не можех и да очаквам толкова бързо.Жълтата лампа за блокажите не светва като местя лоста напред или назад.Червената е ясно.Там проблемът няма да е толкова сериозен,по-скоро отстраняването му не очаквам да е много скъпо.
                    Най-вероятно е от датчика, аз когато отворих моя, вътре беше клеясало...Датчика е за заден ход на нива 1.7 Струва към 4-5 лева Сваля се с "Камък" 27, но трябва да е малко по продълговат
                    Може да е от буксата, може някъде веригата да се е прекъснала...
                    Може буксите да не са сложени,лампичка да няма....
                    Можем да гадаем...
                    Ето какъв беше датчика..Клеясал до основи..
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:датчика за блокажа 005.jpg
Прегледи:2
Размер:47.7 КБ
ID:5259206
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:датчика за блокажа 002.jpg
Прегледи:1
Размер:56.1 КБ
ID:5259207
                    П.П Сваля се ето този капак и се показва датчика
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata 001.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5259220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata 002.jpg
Прегледи:1
Размер:132.0 КБ
ID:5259221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:nivata 005.jpg
Прегледи:1
Размер:166.4 КБ
ID:5259222
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 13-03-11, 09:00.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                      Много благодаря за подробните указания, а и за снимковия материал на колегата Борис Хаджиценев.Имате ли представа дали дизеловите Ниви са сглобявани в Русия или са сглобявани някъде в чужбина? Продават ли се някъде в България пластмасовите кори отстрани на купето по вратите и калниците?Конкретната Нива е внесена с такива,но от лявата страна над задния калник липсва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                        Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                        Много благодаря за подробните указания, а и за снимковия материал на колегата Борис Хаджиценев.Имате ли представа дали дизеловите Ниви са сглобявани в Русия или са сглобявани някъде в чужбина? Продават ли се някъде в България пластмасовите кори отстрани на купето по вратите и калниците?Конкретната Нива е внесена с такива,но от лявата страна над задния калник липсва.
                        Колега, сваляй и ги хвърляй/продай, тези кори само съсъпват ламарината, ако ще ги оставяш мини им ръбовете с силикон да не влиза вода..Иначе доколкото знам, целия комплект е към 300-400 лева Едно време и аз мислех да слагам, но сега се отказах.. Дизеловата нива с Пежо-в двигател май се сглобяваше в Белгия, но не съм сигорен..
                        П.П Поразгледай и тази тема, в нея са описани двигателите..
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=83955&page=1
                        Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 13-03-11, 15:52.
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                          Първоначално публикуван от ГАЗ69 Преглед на мнение
                          Много благодаря за подробните указания, а и за снимковия материал на колегата Борис Хаджиценев.Имате ли представа дали дизеловите Ниви са сглобявани в Русия или са сглобявани някъде в чужбина? Продават ли се някъде в България пластмасовите кори отстрани на купето по вратите и калниците?Конкретната Нива е внесена с такива,но от лявата страна над задния калник липсва.
                          Пластмасовите кори - на вратите са по 12 лева, отзад страничните са по 20-25 лв за кора.
                          Има ги, сменят се лесно.
                          Двигателя е стандартен на Пежо. Монтират го на много в момента - рено и пежо 1.9 дизел е един и същ с Нивата 1.9 дизел. Има ги и тях навсякъде.
                          Ти защо искаш дизелова Нива ?
                          И всичко друго си е на Нива.
                          Окачването на двигателя отпред позволява монтиране на защита отдолу много лесно.
                          Последно редактирано от bgbul; 13-03-11, 17:47.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                            Просто дизеловата Нива ми е интересна като конструкция.А иначе отдолу има подкартерна защита.Не държа 100 % на дизелова Нива,но в момента ми попадна тази и ми е наблизо.Вероятно поддръжката на дизеловата Нива ще е и по-скъпа от оригиналния бензинов двигател.Цената според мен е прилична.Регистрирана е 1992 година и й искат 2800 лева,като предполагам може да свалят още малко.Купето ми се стори прилично,от стария модел е.Колкото до корите,просто искам да запуша дупките от нитовете на предходната кора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпроси,относно Лада Нива дизел

                              До скоро я карах и все още ми е топъл спомена за нея. За това попитах .....и аз я харесвам, но не ми пасва .....и си предпочитам бензиновата. Иначе към дизеловата нямах абсолютно никакви забележки.
                              Пали при минус 15 от първото подгряване, а това, че е по-тежка отпред заради дизеловия двигател .... не е вярно.
                              Нормална и хубава си е .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X