Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически преглед за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Технически преглед за мотор

    Във крайна сметка във нас трябва да носим само МАЛКОТО талонче,дето се откъсва от големият лист нали ???
    Защото чувам различни мнения !
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • #77
      От: Технически преглед за мотор

      Да , ИЗРИЧНО МИ КАЗАХА големия талон за прегледа да си го държа в къщи заедно с големия талон за мотора, а малкото талонче(на което пише всичко ) да се НОСИ ВИНАГИ С МАЛКИЯ ТАЛОН НА МОТОРА, а когато след 2 г. се ходи пак на преглед , ДА СЕ НОСЯТ И ДВАТА ТАЛОНА (голям и малък) . КАТ на пътя искат малкия талон на мотора, и малкия талон за прегледа. И защото прегледът важи 2 години, даже ми го ламинираха като екстра. На леките ми коли не искат да ги ламинират. Вече всичките ми МПС-та без един мотор са ми с нови талони за ГТП.
      ПП Талоните за преглед са както регистрационните талони за МПС, само , че се сменят на една или 2г.

      Коментар


      • #78
        От: Технически преглед за мотор

        Днес минах в Аксаково. 35лв.

        Коментар


        • #79
          От: Технически преглед за мотор

          А мотопед (категория L1) подлежи ли на технически преглед?

          Коментар


          • #80
            От: Технически преглед за мотор

            Хайде и аз да попитам, само че малко по-директно: Къде в София и региона (до доколо 100-130 км от Сф.) мога да мина на технически преглед за мотор. Нямам платен данък. Това не го изтъквам с гордост, нито пък си мисля че съм някакъв тарикат дето е прецакал държавата и че данъка се плаща само от глупаците или каквото и да било от тоя сорт. Мотора не ми е регистриран в данъчното защото е регистриран в КАТ и тъпанарите от там трябва да си свършат работата и да подадът информацията в данъчното и аз да не се занимавам повече а просто да си плащам данъка с тоя на апартамента. Като си регистрирах мотора в КАТ (преди 2 години) естествено отидох в общината и чаках сума ти време за да се добера до едно гише само за да ме върнат под претекста, че трябвало да преведа договора за покупко продажба (Уат дъ фак!?!? Дали съм купил мотора или съм го откраднал е работа на МВР-КАТ и след като е регистриран там кво им пука на тея от данъчното, те просто трябва да ми вземат парите така, че държавата да може да им плаща заслужено мизерните заплати на тях и на тея от КАТ) Както и да е, извинявам се за лирическото отклонение. Нещата стоят така: Нямам данък, няма и да си регистрирам мотора в данъчното докато не си синхронизират базите данни. Причината е проста: Няма да си пускам една седмица от платения отпуск за да се разправям с бюрократски простотии. Когато си синхронизират базите данни, тогава с най голямо удоволствие ще си платя данъка за всички предходни години и съответните глоби. Ако не мога да намеря място където да мина на технически преглед без платен данък, ще си карам без това талонче и ще започна и аз да окуражавам корупцията в МВР и КАТ всеки път като ме спрат с въпроса; "И сега кво правиме?". Ако някой знае за такъв пункт за прегледи, моля да ми пише на лични, за да не компрометираме пункта за прегледите разбира се.
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #81
              От: Технически преглед за мотор

              Не съм чул да има такава опция в нашата държава, когато си регистрираш МПС-то в КАТ, то от там автоматично да се регистрира и в данъчното. В данъчното след регистрацията в КАТ се попълва специална декларация, какво е МПС-то и към нея се прилага копие от документа за собственост, фактура, или договор за покупко-продажба. В тази декларация има специална графа за наличието на катализаторно устройство на МПС-то и ако то е с по-ниска мощност от 74 киловата, или 100 коня се ползва намаление от 50% за данъка. На някои места в България освен тази декларация искат и бележка за действащо катализаторно устройство от специализиран сервиз за да ти намалят данъка. Тази декларация се попълва максимум в двумесечен срок след регистрацията в КАТ. В противен случай глобяват.
              Отписването на МПС-то от данъчното, когато ти го продадеш също става с декларация, а не автоматично при отписването му в КАТ.
              Единственото автоматично нещо е, когато го регистрира новият собственик в местният КАТ на теб в КАТ, където си регистриран го отписват. На това обаче не може да се разчита (става въпрос за автоматичното отписване), защото новият собственик може да не го регистрира в КАТ, и ако се случи нещо с това МПС ще те търсят теб. За това най-добре си го отпиши и в КАТ, след като си продадеш МПС-то да ти е мирна главата.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #82
                От: Технически преглед за мотор

                Току що минах преглед в Полмо. Не ми искаха нищо освен ГО, талони, шоф. книжка и 36лв.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #83
                  От: Технически преглед за мотор

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  Не съм чул да има такава опция в нашата държава, когато си регистрираш МПС-то в КАТ, то от там автоматично да се регистрира и в данъчното. В данъчното след регистрацията в КАТ се попълва специална декларация, какво е МПС-то и към нея се прилага копие от документа за собственост, фактура, или договор за покупко-продажба. В тази декларация има специална графа за наличието на катализаторно устройство на МПС-то и ако то е с по-ниска мощност от 74 киловата, или 100 коня се ползва намаление от 50% за данъка. На някои места в България освен тази декларация искат и бележка за действащо катализаторно устройство от специализиран сервиз за да ти намалят данъка. Тази декларация се попълва максимум в двумесечен срок след регистрацията в КАТ. В противен случай глобяват. Отписването на МПС-то от данъчното, когато ти го продадеш също става с декларация, а не автоматично при отписването му в КАТ. Единственото автоматично нещо е, когато го регистрира новият собственик в местният КАТ на теб в КАТ, където си регистриран го отписват. На това обаче не може да се разчита (става въпрос за автоматичното отписване), защото новият собственик може да не го регистрира в КАТ, и ако се случи нещо с това МПС ще те търсят теб. За това най-добре си го отпиши и в КАТ, след като си продадеш МПС-то да ти е мирна главата.
                  Е, на мен точно за това не ми е регистриран мотора в данъчното, щото няма такава опция. И какъв е смисъла в това: "В данъчното след регистрацията в КАТ да се попълва специална декларация, какво е МПС-то и към нея и да се прилага копие от документа за собственост, фактура, или договор за покупко-продажба." ?!?! Какво е МПС-то, колко киловата е, има ли катализатор и кой му е собственика го пише доста подробно в документа за собственост - големия талон. А колкото до това дали съм го купил или откраднал въпросното МПС на данъчните не им влиза в работата, това е работа на МВР и след като в талона пише моето име значи аз съм му законния собственик и не е нужно да го доказвам на данъчните по никакъв дуг начин, аз просто искам да го регистрирам зада да им давам пари, а не да им вземам. Какво става ако хипотетично аз сам съм си го сглобил този мотор и съм си минал технотест както си му се полага и съм го регистрирал в КАТ, обаче нямам фактура че съм го купил? Значи ли това, че никога няма да мога да го регистрирам в данъчното? А пък това с бележката че ми функционира катализатора е върхът на простотията и поредната предпоставка за корупция, просто отивам при бай едикой си дето има сервиз за ауспуси и получавам бележката! Дали системите по колата ми функционират или не, се проверява на ГТП и ако има нещо което не функционира, то не би трябвало да мина на ГТП. Защо не вземат да искат и бележка, че ми фукционират спирачките, бележка че са ми регулирани фаровете, бележка че ми светят стоповете... и т.н. @ ВладиЧ, да не вземеш да ме разбереш грешно сега, не е като да ти се сърдя на теб за всичко това. Това по-горе е по-скоро риторично. Просто едно време (а аз си мисля, като ти гледам аватара, че го помниш това време) като се родиш момче и "автоматично" (по онова време компютъра беше непозната машина та май се правеше автоматично-ръчно) като станеш на 18 години и военните ти пращаха покана да се явиш при тях, да се наведеш напред и да разтвориш бузки, нали така беше? Не помня баща ми да е ходил да ме регистрира при военните за това :-) това, ставаше автоматично! И ето ни нас в 21 век където процедурата по регистриране на МПС коства 3 дена (регистрация в КАТ-1 ден, Данъчното-1 ден и Превод на договора и отново в данъчното още един ден)
                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Току що минах преглед в Полмо. Не ми искаха нищо освен ГО, талони, шоф. книжка и 36лв.
                  Благодаря ти, това беше отговора който се надявах да получа.
                  Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                  Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Технически преглед за мотор

                    За прегледа освен талоните ще търсят задължително Гражданска отговорност. Платен данък няма да търсят.
                    И не се ядосвай бе човек. Всичко е на нервна почва. Ще се разболееш... Това е България, а не е Германия. Такава ни е скапаната система. По-добре я използвай вместо да се ядосваш. Аз за Африката си бях изкарал бележка, че е с катализатор и плащах 50 лева данък вместо 100. Имам две коли. За Тойота РАВ 4 дизел от 2007 година с катализатор плащам данък 195 лева (по-рано беше 330, когато бе по-нова колата) и не ползвам никаква отстъпка, защото е 136 коня. Другата ми кола е Нисан Микра дизел от 1998 година пак с катализатор,(който е свален отдавна), за която плащам данък 7,50 (седем лева и 50 стотинки) и ползвам 50% отстъпка, защото колата е 57 коня. За БМВ-то, мотора, плащам 50 лева с 50% отстъпка от 100 лв данък. Това ако не е български цирк то не знам какво друго може да е....
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #85
                      От: Технически преглед за мотор

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      За БМВ-то, мотора, плащам 50 лева с 50% отстъпка от 100 лв данък.
                      Ей 2000г., като се опитвах да им обяснявам в данъчното че Ф-ката е с катализатор, нямах никакъв успех - "на мотор катализатор не се признава" и толкоз. Радвам се, че вече не ги правят тези простотии!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #86
                        От: Технически преглед за мотор

                        Е не е пък чак толкова сложно регистриране на МПС в данъчното, каква седмица, какви отпуски. При нас искат сниман големия талон и попълнена данъчна декларация, която не е задължително да се подаде лично, изпробвано два пъти. Някой ти взима декларация(може и в нета да я има), попълваш си я, подписваш я и всеки може да я занесе в данъчното. Отписването става с копие от договора с новия собственик, пак не е задължително лично да се ходи.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #87
                          От: Технически преглед за мотор

                          Пробвай в Крафт на Околовръстното шосе, като кажеш, че си забравил квитанцията или не можеш да я намериш, ако те питат въобще. Ако там не стане със същите "аргументи" отиваш в Красна поляна зад ОМВ и там ще минеш.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Технически преглед за мотор

                            Направо се изумявам как все се натъквате на толкова компетентни служители в общината. Аз в София в три различни общини попадам все на някакви баби, дето за тях катализатор е нещо да трепе комари. Попълвам декларацията, копие от талона /големия/, договора за покупко-продажба или копие от фактура ако е нов и толкова. Никой не ми прави интервю в какво състояние се намира. Катализатора задължително се пише, въпреки, че е първото нещо, което махам на мотора. И така за БМВ 1200 кубика през 2008г. една леля въвежда в компютър, с невероятната операционна система DOS, кубатурата на мотора 1200, ама понеже е DOS се събират само 120 и така мотора става 120 и понеже там при моторите от това се смята данъка излиза, че за година дължа 14.50лв. и така вече пета година. През 2011 година, отново системата е DOS, обаче лелята е друга - тя пък си въвежда 650 кубика, ама го пише като кола 1+1 места и хоп данъка 15.36лв. След половин година се обадиха, че са объркали, ама като си имам бележка за платен "годишен" данък им казах, че им благодаря за грешката и следващата година да я оправят и ще си платя новия. И сега преди 15 дни пак платих пак 15.36лв. Все пак това са местни данъци и такси, които се определят от общината и явно с нещо съм им симпатичен. Преди в друга община за 1300 кубиков ми съдираха кожичката с едни 147лв., които така и не проумявах що ги плащам. Наивно е обаче да се чака от КАТ да пратят информация в общината, а и по закон трябва да се декларира в общината новото МПС в срок от 45 дни и после ще е виновен този, който не е декларирал, а не КАТ, който не е синхронизирал софтуера с общината. И като се продаде едно МПС пак се ходи да се отпише в общината за да не се берат ядове след това. Иначе е много прекрасно някой да успее да направи онуй дето му викат обслужване на едно гише, ама още няма такова животно.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Технически преглед за мотор

                              @ ВладиЧ: Ти се оказа пророк, бе човек, за съжаление лош но все пак пророк. Днеска ме прибраха по спешност в болница. Май техническия преглед ще се отложи за малко по нататък. Доре, че все още се намират добри, или пък наивни, или пък неуки хора дето нямат енкрипшън на wi-fi-то та да мога да си цъкам из интернет недостатъка е, че човека с интернета май само вечер си е в къщи и през дугото вереме гаси тока на wi-fi-то.

                              П.С.
                              Извинявам се за спама, но реших че е важно за другите да знаят че не трябва да се ядосват за глупости и то особено ако ВладиЧ им каже да не се ядосват че току виж и те влезли в болница.

                              П.С. 2
                              Наистина сори, ама не се сдържах, ако модераторите решат да изтрият този безкрайно полезен пост, ще ги разбера и няма да пиша в темата къде ми изчезна поста хи хи хи
                              Последно редактирано от Grayfox; 24-03-13, 21:20. Причина: Добавен П.С. 2
                              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Технически преглед за мотор

                                Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                                Аз лично минах преглед на мотора във Хасково,във пункта на СБА.Струваше 25 лв и използваха валяците за колите.Провериха само спирачките.
                                Въпреки,че и аз бях чувал за някакви нови наредби,че моторите щели да минават преглед всяка година на талончето пишеше - следващ преглед 10/2014 г.
                                Тоест стандартно 2 години.
                                Инфото е към 27.10.2012 г
                                Информацията не е актуална.Към момента 08.04.2013 там НЕ може да се минава преглед на мотор.
                                Казаха ми,че никъде във Хасково във момента не можело да се минава преглед.Не знам доколко е достоверна последната информация.
                                Сега - BMW R1200RT 2006 г
                                Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                                По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                                По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X