Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

    За информация на всички, които се интересуват от "джаджи" към Нувитата.

    1. Закачането и оживяването на ecoRoute™ HD не представляваше никакъв проблем и отне общо около 2 минути. Връзката между Нувито и ecoRoute™ HD се осъществява посредством Bluetooth. Поради това тази функция на ННувито трябва да е активирана.
    2. Дотолкова, доколкото колата ми не дава за момента проблеми съответно и надписа за грешки беше:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.png
Прегледи:1
Размер:21.4 КБ
ID:5920818

    При прихващане на устройството от Нувито към иконката за екорут се добавят и буквите HD:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:1
Размер:104.5 КБ
ID:5920812

    Съответно при влизане в това подменю се виждат и две нови иконки - Индикатори и Диагностика. Диагностиката показва сгрешени кодове, само ако има такива. Иначе съобщава, че не са намерени кодове. (виж по-горе).

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.png
Прегледи:1
Размер:85.0 КБ
ID:5920819

    Когато се влезе в подменю Индикатори се вижда следната картинка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.png
Прегледи:1
Размер:243.5 КБ
ID:5920824

    Има възможност за пълно взаимно заместване и разместване на отделни показвани параметри, чрез меню, което изглежда така:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.png
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5920823

    Съответно може да преразпределяте възможните индикации по различни, удобни за вас начини, или в зависимост от интересуващите ви в момента параметри, като предварване на запалване, температура на входящ въздух в колектора, ниво на зареждане на акумулатор и т.н.:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.png
Прегледи:1
Размер:242.5 КБ
ID:5920816 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.png
Прегледи:1
Размер:240.7 КБ
ID:5920811
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.png
Прегледи:1
Размер:242.3 КБ
ID:5920821 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.png
Прегледи:1
Размер:243.1 КБ
ID:5920815
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.png
Прегледи:1
Размер:244.0 КБ
ID:5920820

    При влизане в менюто за икономия на гориво се вижда същата картинка, както когато Нувито е без ecoRoute™ HD, но вече показаните стойности са съобразени и с работата на двигателя, реалното ускорение, работата спрямо степента на загрят двигател, обороти на празен ход, температурата на засмукания въздух и т.н.:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.png
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5920822

    При наблюдение на маршрута в стандартно положение информацията за екологично каране в дясно на екрана е реална и се променя много динамично. При отпускане на газта и каране по инерция промяната на стойностите за екологично каране от 15% до 99% се променят за около 2 секунди. :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.png
Прегледи:1
Размер:393.6 КБ
ID:5920814 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.png
Прегледи:1
Размер:390.2 КБ
ID:5920817

    Ако влезете, чрез натискане на датчика за скорост долу в дясно на екрана се влиза в менюто, което дава информация за моментна скорост, макс. скорост, маршрути А и Б и т.н. Към стандартните графики вече обаче се прибавят и реални отчитания на стойности на обороти на двигателя, състояние на акумулатора, температура на вода... :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.png
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5920813 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.png
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5920825

    В заключение:
    Интересна играчка, която дава допълнителна информация, но не е от толкова съществено значение. Според мен - приятно начесване на гъдела.
    Би могло да бъде от полза при съобщаване на възнкнали грешки в бордовия компютър. За моя радост - при мен все още няма такива...
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

  • #2
    От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

    Браво за направената тема. Цял ден гледах из нета за EcoRoute™ HD за какво точно служи.
    Определено, грам не съжелявам за закупеното устройство 3790Т.

    Коментар


    • #3
      От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

      А пробвал ли си дали когато работи това ECOROUTE HD и предава данни към гармина дали работи и като handsfree самия gps?
      Друг въпрос - до каква степен е тествано и може ли използването на тази 'глезотийка' да нанесе някакви щети по софта на колата - баламски въпрос, но аз като не разбирам питам?
      nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

      Коментар


      • #4
        От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

        Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
        1. А пробвал ли си дали когато работи това ECOROUTE HD и предава данни към гармина дали работи и като handsfree самия gps?
        2. Друг въпрос - до каква степен е тествано и може ли използването на тази 'глезотийка' да нанесе някакви щети по софта на колата - баламски въпрос, но аз като не разбирам питам?
        По точка 1. - Докато работи EcoRoute HD - Bluetooth не може да се свързва с друго устройство с този фирмуеър на Нувито. Изключването и включването на EcoRoute HD след първоначалната му инсталация става бързо. Самото апаратче пази информация за последните 40 часа шофиране, така, че след новото включване на EcoRoute HD вътре в Нувито се предават вече запазените за тези 40 часа шофиране данни от бордовия компютър (и евентуални налични грешки).
        По точка 2. - В информацията на сайта на Гармин е указано с кои марки и модели коли е несъвместимо. Има такива - например Рено. При мен няма никакъв проблем за работата на бордовия компютър.
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • #5
          От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

          Мерси за информацията.
          nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

          Коментар


          • #6
            От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

            Пробвал ли си го, дали чисти грешки от компа на автомобила?
            Р.П.(RFF) 0898677590
            Пътна помощ
            ДЕНОНОЩНО

            Коментар


            • #7
              От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

              Първоначално публикуван от Румен Петров - RFF Преглед на мнение
              Пробвал ли си го, дали чисти грешки от компа на автомобила?
              Не , не съм... Поради една проста причина - все още бордкомпютъра на колата ми не дава грешки.... :-) Няма какво да чисти... ;-)
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • #8
                От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                Малко е съмнително гармин да чисти грешките на компютъра на автомобила.. Все пак програмата на BOSH, която открива и чисти грешки струва 3000лв на година..

                Коментар


                • #9
                  От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                  Първоначално публикуван от Desislavd Преглед на мнение
                  Малко е съмнително гармин да чисти грешките на компютъра на автомобила.. Все пак програмата на BOSH, която открива и чисти грешки струва 3000лв на година..
                  Не знам дали ги чисти. В инструкциите пише, че ги показва. За моя радост - понеже нямам грешки -нито ги показва, нито ги чисти.... За това дали чисти или само показва грешките трябва да се протества на кола, която дава такива грешки...
                  Аз си мисля, че само ще ги показва, но не знам точно...
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • #10
                    От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                    Каква му е цената, че не я намерих в сайта на гармин?
                    TERRANO2 R20; ZD30; WAGON; `04
                    www.kamino92.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                      http://gps-6.com/476-garmin-ecoroute-hd.htm
                      https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=38354&ra=true
                      http://www.amazon.com/Garmin-ecoRout.../dp/B00313JWSO
                      http://www.conrad.com/GARMIN-ECOROUT..._22085_0319015
                      http://www.bestbuygpsmap.com/Garmin-...ll_B00313JWSO/
                      Върти се около 100$

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ggeorgiev Преглед на мнение
                        А пробвал ли си дали когато работи това ECOROUTE HD и предава данни към гармина дали работи и като handsfree самия gps?
                        Аз също се сдобих с въпросния ecoRoute HD. Имам 1490Т и Sony Ericsson C905i, никакви грижи да си ги ползвам и двете...

                        Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
                        Не знам дали ги чисти. В инструкциите пише, че ги показва. За моя радост - понеже нямам грешки -нито ги показва, нито ги чисти.... За това дали чисти или само показва грешките трябва да се протества на кола, която дава такива грешки...
                        Аз си мисля, че само ще ги показва, но не знам точно...
                        Аз също нямам, но в инструкциите пиши, че ги чисти...
                        Последно редактирано от Pacific; 29-06-11, 10:27.
                        Петър Събев

                        Коментар


                        • #13
                          От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                          Това уредче може да работи и без гармин навигация. Безплатно проложение за Андроид:
                          http://www.androidzoom.com/android_a...anic_tawl.html

                          Коментар


                          • #14
                            От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                            Сдобих се с джаджата и след едно неуспешно палене с кабел и ток от друга кола, компа на моята даде грешка. Уредът я показа с код и описание, но нямаше опция за "изчистване". след 5-тото палене грешката сама изчезна ...
                            Единственият кусур, който намирам, е че блутута на 3790 не може да се споделя между ХД и телефон

                            Коментар


                            • #15
                              От: EcoRoute™ HD устройство - работа с Нуви 3790

                              Здравейте,
                              Интересува ме когато ecoRoute се свърже към дадената навигация и бордовият компютър на колата покаже даде грешка, описанието грешката на български език ли излиза?
                              Последно редактирано от ISG; 06-01-12, 09:18.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X