Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

    Здравейте колеги! Въпросът ми е ясен:
    Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели (1996 година) ?
    (вижте снимката - става дума за новите хоризонтални огледала, където се регулират от вътре)

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lada-niva-1,7i-allrad-neues-modell-euro-5-zdjecie-11628449.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5920810

    Ако някой има личен опит, моля да сподели!
    Правят ли се нови дупки?
    "Лежи" ли точно новото огледало на вратата или трябва да се преправи нещо?

  • #2
    От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

    Става с нова врата,не мисля,че с "побългаряване" ще стане нещо.Мисля си,че за тази екстра ще ти излезне доста,нова необорудвана врата е около 120-130лв а може и повече да е.Ти си прави изводи и сметки.

    Коментар


    • #3
      От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

      Отвор предполагам във вратата е неизбежен заради регулирането от вътре. Другото си е същото. Ето една по-голяма снимка. Имам чувството, че тези огледала съвсем не си стоят на мястото. Общо взето калпава работа.
      Прикачени файлове
      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

      Коментар


      • #4
        От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

        Като гледам братушките са пробили с бормашината една дупка за жилото и още две за винтчетата и толкова. Ако имаш възможност, отиди и помоли да ти дадат от магазина да пробваш огледалото и прецени - ако е до пробиване на една дупка няма какво да го мислиш. Едва ли са сменили конструкцията на вратата заради едно огледало, особено като го гледам как е като "залепено". Колко струват тези огледала всъщност? Имай предвид, че каквото и огледало да сложиш, може да остане на някое дърво и оттам по-евтиното е по-добро.
        Александър

        Коментар


        • #5
          От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

          Колега ако си често в гората икономически не е обосновано да слагаш подобни огледала. За 7-8 години експлоатация на Нива поне за мен са най-добри тези малките, най-простите, дето са по 3-4 лева. Наистина са грозни, недодялани и с не особено добра видимост, но са евтини и смяната им е безболезнена. Начупил съм сигурно една торба от тях, ама ми е все тая. Миналата година се излъгах и си купих от тези големите, като на по-новите Ниви. Набутах се с 65 лв. и за няколко разходки приключиха. Е разбира се това може да се преотврати, но поне аз не съм свикнал да внимавам за тези неща, а доста често влизам в абсолютно обрасли и диви места.

          Коментар


          • #6
            От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

            И да не влизаш в гората важи същото - ако караш и паркираш в София колкото по-евтини толкова по-добре, вЕрвай ми. Е, разбира се застрахователя може да ти ги възстанови, ако покажеш счупеното и твърдиш, че се е случило на паркинг.
            Александър

            Коментар


            • #7
              От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

              Така е, прав си. Но поне в градски условия можеш да си ги свиеш огледалата, докато в гората и да са прибрани пак цъвтят като "майски рози"

              Коментар


              • #8
                От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                Новите огледала се продават от 80 до 120 лева след подробна справка по телефона. Налага ми се да ги сменя, защото имам проблем с видимостта. За съжеление, нямам възможност да ги пробвам на място поради ред причини и затова търся вашата помощ - мнение!
                Ще радвам много ако се включи някой, който има пряк поглед върху нещата. Варианта за нова врата отпада 1000%.

                Коментар


                • #9
                  От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Става с нова врата,не мисля,че с "побългаряване" ще стане нещо.Мисля си,че за тази екстра ще ти излезне доста,нова необорудвана врата е около 120-130лв а може и повече да е.Ти си прави изводи и сметки.
                  Rocco - смятам, че 2 нови дупки на вратата не са кой знае какво побългаряване - в сравнение с тези "магии" които вършат останалите притежатели на тези коли Както разбрах, доста активно участваш във форума и в осъвършенстването на тези коли, така че ще обърнем специално внимание на твоето мнение. Огледалата ми казаха, че от скоро се продават в БГ и поради това се продават на малко места. Вие знаете по-добре от нас кои са вносителите. Ще чакам някой твърдо да потвърди дали стават или не от личен опит!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                    От тоя модел огледало неможе да се слжи на стара врата защото на новата нива и прозореца е изменен и ъгълчето на вратата .
                    [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                      Първоначално публикуван от d_vasil Преглед на мнение
                      Rocco - смятам, че 2 нови дупки на вратата не са кой знае какво побългаряване - в сравнение с тези "магии" които вършат останалите притежатели на тези коли Както разбрах, доста активно участваш във форума и в осъвършенстването на тези коли, така че ще обърнем специално внимание на твоето мнение. Огледалата ми казаха, че от скоро се продават в БГ и поради това се продават на малко места. Вие знаете по-добре от нас кои са вносителите. Ще чакам някой твърдо да потвърди дали стават или не от личен опит!
                      Колега, ако си с старата нива 1.6, няма как да станат, освен ако не махнеш, прозореца за проветрение на купето, обърни внимание къде е захванато.. Трябвати врата с цяло стъкло, или да сменяш целия механизъм на стъклото Аз мойте вече изобщо не ги пипам, след толкова удари са си смирено пребрани и си ползвам вътрешното
                      Ето снимки на старата врата.. Аз ползвам от тези на 1вата снимка
                      Обърни внимание на прозорците..

                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                        Нивата е от 1996 година, 1.7i. Найстина има прозорче за проветрение. Надявах се дори и ако се наложи да не се отваря, да успеем да го монтираме. Някой пробвал ли е или говорим теоретично? Най-вече ме притесни мнението на b.bore@mail.bg.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                          Говори се теоретично. Май никой няма толкова нова кола. Ама има телефони и може да се запита при някой от дилърите на Лада.
                          Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                            По телефона дали може да се довери на някой? От НАР му казаха, че ставало. От някакъв друг магазин на Симеон, моят човек, остана много разочарован и затова аз пак съм на линия и питам вас. Не е нужно да имате новия модел. Стига някой да е решил да смени старите огледала с новите и да е пробвал

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новите огледала на Лада Нива стават ли за по-старите модели?

                              Убеден съм, че от НАР са казали истината. Все пак са вносители и ги разбират нещата.
                              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X