Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вашето мнение за TRAYAL T - 70?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вашето мнение за TRAYAL T - 70?



    Хареса ми определението "quality budjet tire" и колкото и да ми е ясно, че е по-вероятно да е или качествено или евтино (ама все тоя оптимизъм), реших да се допитам до вас дали ги бива.

    Ще ми се да сложа на Нивката нещо добре управляемо, по-безшумно, по-лятно и по-кално (в смисъл да го накалям аз де, без да си остана в калта), че и от камъни да не се плаши и разбира се - по-евтинко... Ако тия не стават, според вас кои гуми отговарят на тия изисквания? (70:30 приблизително в полза на асфалта)
    Май задачата няма решение в тоя си вид, но все пак...
    Братушките силно препоръчват щатните ВЛИ 10 като универсален вариант, разумен компромис и пр, но все пак са зимни, а и шарката им някак не може да ме развълнува.

    А имате ли представа за цената на тия Траялки?

    https://www.reifendirekt.de/cgi-bin/...rcasggj&pg=222
    Последно редактирано от sabin; 26-02-20, 14:29. Причина: стария линк http://www.trayal.de/t70_detail.html дава грешка 404

  • #2
    Re: Вашето мнение за TRAYAL T - 70?

    Колега,вземи си BF GOODRICH ALL TERRAIN и си решаваш въпроса.Ако нямаш възможност за нови вземи си от пазар за гуми втора употреба ,но ги плати като ги монтираш.Няма да съжаляваш и гледай да са по-широчки и по-високи на моята Нивуша са 245/70/16 и просто нямам грижи.

    Коментар


    • #3
      Re: Вашето мнение за TRAYAL T - 70?

      Първоначално публикуван от inko
      Колега,вземи си BF GOODRICH ALL TERRAIN и си решаваш въпроса.Ако нямаш възможност за нови вземи си от пазар за гуми втора употреба ,но ги плати като ги монтираш.Няма да съжаляваш и гледай да са по-широчки и по-високи на моята Нивуша са 245/70/16 и просто нямам грижи.
      не са ли й малко широчки 245, а и като диаметър събират ли се или си им "помагал" с флекса?

      намират се запазени гуми втора употреба, но си трябва късмет...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Re: Вашето мнение за TRAYAL T - 70?

        Първоначално публикуван от LJ73
        Първоначално публикуван от inko
        Колега,вземи си BF GOODRICH ALL TERRAIN и си решаваш въпроса.Ако нямаш възможност за нови вземи си от пазар за гуми втора употреба ,но ги плати като ги монтираш.Няма да съжаляваш и гледай да са по-широчки и по-високи на моята Нивуша са 245/70/16 и просто нямам грижи.
        не са ли й малко широчки 245, а и като диаметър събират ли се или си им "помагал" с флекса?

        намират се запазени гуми втора употреба, но си трябва късмет...
        Извинявай,трябва да изрежеш само малка част от калника пред самата гума.Но да знаеш,че забравяш за всякакъв шум.Ще усетиш страхотно поведение на пътя.Зимата на неотъпкан сняг варви като танк,на пясък също,на кал 70%,на трева 50%,в гора между дървета и камъни на 25% наклон нямам никакви грижи.Това е твоята гума.

        Коментар


        • #5
          А не се ли натоварват повече двигателят и елементите на трансмисията, разните му там диференциали, кардани и пр, когато гумите са по-големи от стандартните?

          Всъщност, щом караш с такива, явно не си усетил нещо особено тревожно...

          Засега се притеснявам още да я режа тук-там, че ми е съвсем новичка. Малко да я поочукам и я подхващам!

          Благодаря ти за съвета!

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Little Joe
            А не се ли натоварват повече двигателят и елементите на трансмисията, разните му там диференциали, кардани и пр, когато гумите са по-големи от стандартните?

            Всъщност, щом караш с такива, явно не си усетил нещо особено тревожно...

            Засега се притеснявам още да я режа тук-там, че ми е съвсем новичка. Малко да я поочукам и я подхващам!

            въпроса ти е повече от риторичен... направо й се .... .... на ходовата част... 245/70R16 е сигурно два пъти по-тежка гума от 165R16...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              относно траялките

              Служебните Ниви от две години обуваме с такива за 70-асфалт 30-черно са чудесни, в кал за нищо не стават или поне ВЛИ то е десет нива отгоре ако е суха нямаш яд , проблем е и мокра или суха трева. Мнението си относно широки гуми за Нива писах някъде по форума съветвам ви да не провите такава грешка.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от LJ73
                Първоначално публикуван от Little Joe
                А не се ли натоварват повече двигателят и елементите на трансмисията, разните му там диференциали, кардани и пр, когато гумите са по-големи от стандартните?

                Всъщност, щом караш с такива, явно не си усетил нещо особено тревожно...

                Засега се притеснявам още да я режа тук-там, че ми е съвсем новичка. Малко да я поочукам и я подхващам!

                въпроса ти е повече от риторичен... направо й се .... .... на ходовата част... 245/70R16 е сигурно два пъти по-тежка гума от 165R16...
                На ходовата част и няма абсолютно нищо.Карам е по гората 15 000 км. и съм сменил по веднъж шарнири,амортисьори и селенови втулки.Нивата е на 68 000 км. и е белгийска сглобка с хидравлик.Имам и друга без хидравлик и е карам с 235/70/16.Колеги карат с 255 та дори с 295.Аз ви давам акъл,но вие си карайте с каквото знаете.Сега е вкарвам едната за тунинг и ако настина има такъв който се интересува да ми пише.

                Коментар


                • #9
                  каква е ползата на толкова лека кола да се слагат толкова широки гуми

                  тя и без това нивата няма мощност, с тия огромни гуми ще върви още по - лошо и ще гори много. имахме една такава служебна нива, на която веднъж и падна двигателя заедно с магарето и предното окачване, тя беше с 235/70R15, тази нежна кола не е за такива тунинги
                  drive alive

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X