Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ниво на антифриз???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ниво на антифриз???

    Здр колеги.
    От скоро съм собственик на Фероза 1,6
    Искам да попитам за нивото на антифриза. Трябва ли да има в разширителния съд и ако трябва до къде трябва да му е нивото. Виждал съм няколко и винаги е различно.
    Мерси

  • #2
    От: ниво на антифриз???

    - трябва да има в разширителния съд. Ако няма - лошо.
    - нивото си е означено върху самия съд. И при студен, и при топъл двигател не трябва да слиза много под минимума.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: ниво на антифриз???

      Първоначално публикуван от ukyrt Преглед на мнение
      Здр колеги.
      От скоро съм собственик на Фероза 1,6
      Искам да попитам за нивото на антифриза. Трябва ли да има в разширителния съд и ако трябва до къде трябва да му е нивото. Виждал съм няколко и винаги е различно.
      Мерси
      В радиатора трябва да е до капачката,в казанчето на-минимума-студена ,на максимума топла.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: ниво на антифриз???

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        В радиатора трябва да е до капачката,в казанчето на-минимума-студена ,на максимума топла.
        Съгласен. Понякога капачката на радиатора прави мизерии. В момента наблюдавам 2 капачки. Едната е с поведение като в цитата. Другата, която е нова, при истиване затваря клапата по-рано и нивото в радиатора постепенно пада за сметка на нивото в разширителния съд. След известно време нивото в радиатора пада под края на питата и това създава проблеми. налага се от разширителния съд да се прелее в радиатора.
        Просто за сведение, че капачката може да прави и такива проблеми. Тя е с двустранно действие.

        Коментар


        • #5
          От: ниво на антифриз???

          здравейте колеги! реших да не отварям нова тема и затова ще пиша тук(да ме прощава колегата). имам следният проблем: антифриза изчезва.два пъти доливам в разширителния съд и двата го намирам празен.последният път напълних радиатора до капачката и днес отново нямаше нищо в разширителният съд и беше намаляло количеството в радиатора, но питата беше покрита.заподозрях гарнитура на главата, но не мога да си обясня липсата на бял пушек,мехури в радиатора и разширителния съд и липсата на антифриз в маслото.проверих и за течове,но няма.когато сипвах антифриз за зимата долях вода в разширителния съд,но така и не се омеша с антифриз ами си остана бистра водица и на студен и на загрял двигател.ако някой има идеи да ги сподели.ще съм му задължен.
          Galloper 2 V6 3.0 2001г.

          Коментар


          • #6
            От: ниво на антифриз???

            Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
            здравейте колеги! реших да не отварям нова тема и затова ще пиша тук(да ме прощава колегата). имам следният проблем: антифриза изчезва.два пъти доливам в разширителния съд и двата го намирам празен.последният път напълних радиатора до капачката и днес отново нямаше нищо в разширителният съд и беше намаляло количеството в радиатора, но питата беше покрита.заподозрях гарнитура на главата, но не мога да си обясня липсата на бял пушек,мехури в радиатора и разширителния съд и липсата на антифриз в маслото.проверих и за течове,но няма.когато сипвах антифриз за зимата долях вода в разширителния съд,но така и не се омеша с антифриз ами си остана бистра водица и на студен и на загрял двигател.ако някой има идеи да ги сподели.ще съм му задължен.
            А под стелките провери ли ?(при евентуално спукано радиаторче на парното),течове от маркучи-има едни завряни на м......та си зад главата и под смукателните колектори(стоманена тръбичка).И ако след всичко това няма причина-обезглавявай.Иначе в двигателя нито се създава,нито се губи антифриз-просто минава в друго агрегатно състояние.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: ниво на антифриз???

              Когато отвориш капачката на радиатора имали налягане .Ако има значи е гарнитура .

              Коментар


              • #8
                От: ниво на антифриз???

                здравейте, колеги! открих проблема . оказа се,че сълзи леко от маркуча, който влиза в горната част на радиатора. точно под него радиатора е кърпен и е избило. пластмасата,която е около перката е насочвала антифриза и перката го е раздухвала от там е капало отдолу върху ламарините и под колата,но по-назад и не съм го хванал.вчера взех течност за спиране на течове от охладителната система на "Sonax", но пак леко сълзи.днес направих един преход Бистрица-Панчарево-Горубляне и проблеми с температурата нямах.бая се окопах и бая зор видя,но почти не е загубила антифриз. все пак продължава да сълзи леко и радиатора си е за кърпене (нов в Евро 07- 407лв.-мерси). все пак ми направи впечатление, че когато сипах течността, която наподобяваше нещо като мляко с брокат, тя си остана отгоре на радиатора.не би ли трябвало системата да циркулира, като на нормалните коли или аз имам проблем?
                Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                Коментар


                • #9
                  От: ниво на антифриз???

                  Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                  здравейте, колеги! открих проблема . оказа се,че сълзи леко от маркуча, който влиза в горната част на радиатора. точно под него радиатора е кърпен и е избило. пластмасата,която е около перката е насочвала антифриза и перката го е раздухвала от там е капало отдолу върху ламарините и под колата,но по-назад и не съм го хванал.вчера взех течност за спиране на течове от охладителната система на "Sonax", но пак леко сълзи.днес направих един преход Бистрица-Панчарево-Горубляне и проблеми с температурата нямах.бая се окопах и бая зор видя,но почти не е загубила антифриз. все пак продължава да сълзи леко и радиатора си е за кърпене (нов в Евро 07- 407лв.-мерси). все пак ми направи впечатление, че когато сипах течността, която наподобяваше нещо като мляко с брокат, тя си остана отгоре на радиатора.не би ли трябвало системата да циркулира, като на нормалните коли или аз имам проблем?
                  Направил си голяма глупост...сега и парно няма да имаш(задръстено радиаторче).Опипай маркучите при работеща двигател и ако са напрегнати значи имаш налягане което търси слабо място.Аз преди да сменя за пореден път гарнитурата запоявах и тръбата и гърловината.Става лесно с масивен меден поялник,който загрявах с газова горелка.За почистване фосфорна киселина и после калая.Хубавото е че радиатора е от бакър,щото ако е някоя алуминиева изгъзица....Иначе може да се приспособи според мен някой ладов.Но първо пробвай със запояване.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ниво на антифриз???

                    Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                    ...вчера взех течност за спиране на течове от охладителната система на "Sonax"...
                    Най-великата глупост, която може да се свърши. Източвай, промивай и сменяй антифриз. Това не е решение на проблема, а създаване на куп нови проблеми, особено на двигател, чувствителен откъм охладителна система.

                    Тия "прахчета и субстанции" трябва да ги забранят със закон!!!!!
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ниво на антифриз???

                      едва ли е толкова фатално тъй като както вече споменах, течността така и не се разпространи, ами си остана в горната част на радиатора. още утре ще сменя антифриза и ще промия системата.ще сипя нов розов пък каквото сабя покаже. то човек си пати от главата(или поне липсата на такава).
                      Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ниво на антифриз???

                        Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                        едва ли е толкова фатално тъй като както вече споменах, течността така и не се разпространи, ами си остана в горната част на радиатора. още утре ще сменя антифриза и ще промия системата.ще сипя нов розов пък каквото сабя покаже. то човек си пати от главата(или поне липсата на такава).
                        Промий 4-5 пъти, с припалване за по минута нежду смените, и чак тогава сипвай антифриз. Дано все пак наистина не се е разпространила. Тпва са уникални гадости, способни да свършат някаква работа единствено от немай къде, ако си на майната си и трябва да се прибереш.

                        ...или ако ще продаваш возилото.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ниво на антифриз???

                          Днес промих системата.
                          Сипах обикновен антифриз,з ащото нямаше от другия.
                          Всичко е о.к. Днес сутринта я карах преди промивката и парното си работеше перфектно. Налягането в системата е в рамките на нормалното. Температурата също.
                          Аз мисля, че вече обясних колко е карана вчера и при какви условия. Ако имаше какво да се запушва то щеше да се е запушило още вчера. Не мога да си обясня как частици големи малко повече от връх на карфица биха могли да запушат парното при положение, че теча е още на лице. Мисля, че се създава малко излишна паника, ама както и да е.
                          Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ниво на антифриз???

                            Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                            Днес промих системата.
                            Сипах обикновен антифриз,з ащото нямаше от другия.
                            Всичко е о.к. Днес сутринта я карах преди промивката и парното си работеше перфектно. Налягането в системата е в рамките на нормалното. Температурата също.
                            Аз мисля, че вече обясних колко е карана вчера и при какви условия. Ако имаше какво да се запушва то щеше да се е запушило още вчера. Не мога да си обясня как частици големи малко повече от връх на карфица биха могли да запушат парното при положение, че теча е още на лице. Мисля, че се създава малко излишна паника, ама както и да е.
                            Аз не виждам никой паникьосан. А и не е задължително белята да стане за 2 часа каране. Просто ползването на такива "препарати" за нещо повече от това да се прибереш до вкъщи някак, без да ти пука за возилото, е чиста глупост. Ако ти тече радиатора, или го поправяш, ако е възможно, или го сменяш. Това ако искаш да разчиташ на возилото си. Ако не ти пука - може всичко.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ниво на антифриз???

                              Моите уважения "Спарки".
                              С интерес чета всичките ти постове и стигнах до извода, че си доста вещ. Имаш познания, които дълбоко уважавам, но хайде , ако може да не правим оценка на интелекта ми.
                              За трети път срещам думичката "глупост". О.К.-сглупих.
                              Разбирам и колегата "михов_1969" , особено след драмите, неприятностите и нервите, които е изхабил покрай гарнитурата,главата и блока.
                              За колата ми пука и може би затова прибягнах до тази необмислена и отчаяна постъпка.
                              Писна ми да правя нещо,а друго да се чупи. (Запорожец ниеден). Просто исках мнение, а не оценка. По мое лично мнение проблема с прегряването е малко преувеличен.
                              Мога да подплатя твърдението с аргументи, но май го обърнахме на говорилня. Хайде със здраве и без лоши чуства. Благодаря и на теб и на колегата "михов" .
                              Galloper 2 V6 3.0 2001г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X