Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ниво на антифриз???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ниво на антифриз???

    Значи и при Фероза с климатик нещата са като при мойто BMW. Два радиатора с идентична големина един пред друг. Стрелката не бива да се катери на горе от това, че са два радиатора. За да се случва това вариянтите са три:
    1. Не работи вентилатора за охлаждане на предния радиатор, който е за климатика. При мен бе това проблема и стрелката се катереше по-високо от нормалното. След смяна на вентилатора стрелката не мърда при никакво положение.
    2. Събрала се гняс между двата радиатора. Това беше при баща ми Разделих радиаторите (при BMWто това се получава) и след това измих с водоструйка. Ефекта е отново стрелка в нормалното си положение.
    3. Това, което ти е написъл Спарки съпроводено от всички процедури предписани от него.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #32
      От: ниво на антифриз???

      Определено излезе датчик и блг. на Спарки. Датчик с по-ниска температура май 80 или 85 гр.С го намерих на бул. Евл.Георгиев преди Военна Академия, сложих го и съм на средата. Днес ходих до Петрохан, беше студено и с включено парно до края, газ до дупка- държи средата. Но за лятото цялата система се промива, нов антифриз и смятам ,че проблема е решен. Да се похваля ,че смених и гумичките на клапаните и вече не харчи масло. Беше си притеснение.
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #33
        От: ниво на антифриз???

        Термостатите са два чишита:78-80,85-87.Аз си сложих 78-82 и сега стрелката стига до началото на вълничката,а преди стигаше почти до средата.Парното се влоши.
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #34
          От: ниво на антифриз???

          май е от 78-80, тъй като взех с по-ниската температура. Парното не ми се е променило, прави жега яко, но и аз си гоних по баира джипката. Исках да видя дали ще загрява и дали ще яде масло. За моя радост държи стрелката по-средата и маслото си е на горна черта, точно колкото бе вчера преди да тръгна, а оборотите не бяха под 3000 , а и нагоре. Но майстора е направил и реглаж на клапаните и центровка и ми направи впечатление, че стана много тих двигателя и по-мощен. Общо взето се усети голямо подобрение в ускорение и понижен шум в купето.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #35
            От: ниво на антифриз???

            Качествената центровка е много важна за вървежа на ферозата. А регулацията на клапаните - много важна за тихата и равномерна работа на двигателя. Малко е играчка, предвид 16-те броя клапани, но резултата си струва. Поне при мен беше много добър. Чак кеф да му стане на човек като слуша двигателя на празен ход.

            На първия събор на отиване центровката ми беша направена да върви на ниски обороти и на високи хлопаше аванса. Преди да си тръгна я бутнах малко, и навръщане вървеше по коренно различен начин във високите обороти. Даже по тоя повод бях решил да разкарам делкото и да правя компютърче за аванса, ама, така си и остана в оригинал.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: ниво на антифриз???

              Ще разводня малко темата но, майстора ми каза още да си потърся 3 или 4 електродни свещи:
              1. За лесно палене.
              2. За по-голяма икономичност.
              3. за мощност
              Сещам се веднага откъде пазаруват повечето магазинчета свещи и др. автонещица, няма да казвам името на ф-мата,че ще звучи като реклама, но ще кажа къде си намира. По средата на пътя от околовръсното и с. Лозен в ляво (селскостопански двор). Като отида някой ден през седмицата ще Ви кажа актуални цени за 1 бр свещ и то не менте. Сега м момента диря показателите на свещите за ориентация.
              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

              Коментар


              • #37
                От: ниво на антифриз???

                Вземи си чешки. Аз съм с такива откак я купих. А и ментетата са по-малко, ако въобще има. Има си ги в каталога им, дадени точно за фероза, до колкото помня.

                Но не очаквай огромна разлика, нито в икономичност, нито в мощност.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: ниво на антифриз???

                  Офф, пак неизвестен проблем. Капеше радиатора и го запоих. Обаче пак губи антифриз - неизвестно от къде. Старата капачка изпускаше и смених с нова. Никъде не забелязвам да тече. няма мехурчета в разширителния съд. Като запаля с отворена капачка не бълбука въздух. Маслото си е добре - няма вода. няма бял пушек. И пак антифриза изчезва. Първия път помислих , че не се е обезвъздушила като хората и затуй е загубила към 0.5 литра. Долях и пак изчезнаха . Идеи?

                  Коментар


                  • #39
                    От: ниво на антифриз???

                    Май разбрах какво е, ама ми трябва помощ. Тази сутрин погледнах случайно нивото в разширителния съд и беше препълнен. Мисля че не беше такъв преди. За всеки случай ще го поизпразня и ще отбележа нивото. Някъде бях чел тука, че от капачката се получавало. Аз си сменях моята, че старата изпускаше. Ако се окаже капачка, каква да търся?

                    Коментар


                    • #40
                      От: ниво на антифриз???

                      Капачката е!!! Покарах докато загрее вчера и нормално нивото в разширителния съд се увеличи. Тази сутрин погледнах - не е спаднало до първоначалното ниво. В радиатора обаче е спаднало. Има ли някой идея каква капачка да търся да не попадна на такава пак. Моята е френска някаква. Има едно 60 написано на нея. Това температурата ли е?

                      Коментар


                      • #41
                        От: ниво на антифриз???

                        Провери по моргите дали нямат оригинална капачка, или от някоя, която се продава на части (провери в раздела "Продавам"), а иначе последния път като бях в сервиза в който си поддържам колите имаше една фероза със същия проблем, но не съм питал майстора как са я лекували.
                        Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                        Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                        Коментар


                        • #42
                          От: ниво на антифриз???

                          Колеги, тези капачки за радиатора ще ме довършат. Смених капачката с друга. Японска. Пак същия проблем. Намалява нивото в радиатора непрекъснато. Обаче в разширителния съд си има. Просто не връща обратно, ама вече и в това взех да се съмнявам. какво друго може да е? Ако губи от някъде течност, то би трябвало да изсмуква първо от разширителия съд и след това да намалява в радиатора. При мен обаче си има и то в изобилие в съда. Пълен е до горе.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ниво на антифриз???

                            Можеш да си поръчаш нисанска капачка от patрol fen. Мисля че става, и не е чак невъзможно скъпа. На еднакво налягане са, ако помня добре.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: ниво на антифриз???

                              А от съда прелива ли навън?Сложи си добра капачка,калто ти казаха.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #45
                                От: ниво на антифриз???

                                Абе преливаше навън. Последния път не го гледах дали е прелял ама беше пълен пак догоре, а бях сложил на половината между макс и мин. Не се съмнявам в капачката. Първата беше френска. Втората е японска. Пише за тойота и незнам какво си още. Същите йероглифи като на старата. 0.9 атмосфери налягане. Вероятността при 2 оразлични производители да правят едно и също е минимална. Не знам какъв тест да направя вече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X