Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ниво на антифриз???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ниво на антифриз???

    Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
    Моите уважения "Спарки".
    С интерес чета всичките ти постове и стигнах до извода, че си доста вещ. Имаш познания, които дълбоко уважавам, но хайде , ако може да не правим оценка на интелекта ми.
    За трети път срещам думичката "глупост". О.К.-сглупих.
    Разбирам и колегата "михов_1969" , особено след драмите, неприятностите и нервите, които е изхабил покрай гарнитурата,главата и блока.
    За колата ми пука и може би затова прибягнах до тази необмислена и отчаяна постъпка.
    Писна ми да правя нещо,а друго да се чупи. (Запорожец ниеден). Просто исках мнение, а не оценка. По мое лично мнение проблема с прегряването е малко преувеличен.
    Мога да подплатя твърдението с аргументи, но май го обърнахме на говорилня. Хайде със здраве и без лоши чуства. Благодаря и на теб и на колегата "михов" .
    Нищо лично не съм имал в предвид. Ако се чувстваш засегнат, извинявай. Съвсем не ми е била целта да засегня някой лично.

    ...но глупост е въобще масовото наличие на такива продукти на пазара, защото не решават проблеми, а създават такива, или в най-добрия случай ги отлагат, при това не за дълго.

    Относно правенето и чупенето - мойта не се чупи (да чукан на дърво). Просто когато правя нещо се опитвам да се бора с причините, а не с последствията. Едното е решаване на проблема, а другото е кърпене на положението.

    Ако например на мен ми протече радиатора, ще опитам да го запоя, а ако протече втори път - ще го сменя. Решението, ползвано от теб в моя тефтер не съществува въобще. И при най-малкия проблем с охлаждането на коя да е от колите ми бих разхвърлял и прегледал всичко, дето съм в състояние. Правил съм го и без наложителна причина, правил съм го и от зор заман.

    Друг пример - при проблем с гарнитура/глава, задължително ще проверя за кривина и блока. Изгубеното време и пари са по-малко отколкото да сменям гарнитура 5 пъти, преди да се усетя какво става. А и такива грешки се правят.

    ...и т.н....

    Не се засягай. Не ми е била това целта.

    Караме просто коли. Купчина нискотехнологично желязо. Нищо повече.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: ниво на антифриз???

      По принцип си прав, но за да разхвърля човек трябва да има условия и средства. Аз така и не успях да наема гараж в моят квартал. Пред блока на паркинга не върви. Със средствата проблема също е налице. В момента не разполагам с толкова, колкото преди кризата. Колата си има проблеми и каквото мога си правя сам. Обявиха ми баснословна сума за смяна на ангренаж-смених си го сам. Радиатора ще пробвам също да залепя. Общо взето правим от нищо нещо. Знам какво трябва да се направи и то съвпада с твоя списък, но много често това, което трябва и това, което се случва в действителност са две коренно различни неща. Предполагам,че доста колеги във форума прекрасно разбират за какво говоря.
      Galloper 2 V6 3.0 2001г.

      Коментар


      • #18
        От: ниво на антифриз???

        Във връзка с всичко казано дотук съм съгласен със Спарки, че не трябва да се слагат боклуци за спиране на течове, тъй като аз съм патил от такъв боклук със Лада. Загубих парното, което бе страшно силно. Но Дайхатцуто е бая чувствително на тема охлаждане. Тук правя аналогия със Субарото, което имах доскоро, но вече не ми вършеше работа, че заставаше на кантар по черните пътища. От четенето във форума разбрах, че стрелката не трябва да минава половината, но колеги, аз съм с климатик и лятото и минава бая повече и исках да попитам до 2/3 нормално ли е да показва стрелката или опасно. Предварително се извинявам ,че се отклоних от горната тема малко.
        Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

        Коментар


        • #19
          От: ниво на антифриз???

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          ...исках да попитам до 2/3 нормално ли е да показва стрелката или опасно. ...
          Достигането на 2/3 е опасничко. От там до 3/3 е само няколко градуса. Има някъде проблем по охлаждането. За показанията на уреда виж моя тема за опита с ел вентилатор
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...EB%E0%F2%EE%F0
          Ферозата наистина е капризна от към охлаждане и на това трябва да се обърне сериозно внимание. Затова Спарки е дал нужните стъпки в съответната залепена тема. Всичко там е на базата на усилията и опита на групата собственици на Ферози отпреди 3-4 години, чиито машини вече не загряват.
          Частично запушения радиатор и не ефективното виско могат да създадат много ядове. Радиатора най-добре се проверява през лятото. Сваляте го и го оставяте легнал на слънцето да се нагрее. Както лежи, с маркуч пускате студена вода през него и с ръка проверявате по питата как изстива. Лошо е, когато някой участъци остават топли. Трябва да се промива, докато запушения участък се отпуши - дай Боже! При Дядо Владо има добри условия за тази процедура. Освен това през лятото пробите и корекциите могат да се правят с вода и чак като системата е ОК да се зареди с антифриз. Вода само за периода на пробите, не че съветвам да се кара с вода

          Коментар


          • #20
            От: ниво на антифриз???

            Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
            По принцип си прав, но за да разхвърля човек трябва да има условия и средства. Аз така и не успях да наема гараж в моят квартал. Пред блока на паркинга не върви. Със средствата проблема също е налице. В момента не разполагам с толкова, колкото преди кризата. Колата си има проблеми и каквото мога си правя сам. Обявиха ми баснословна сума за смяна на ангренаж-смених си го сам. Радиатора ще пробвам също да залепя. Общо взето правим от нищо нещо. Знам какво трябва да се направи и то съвпада с твоя списък, но много често това, което трябва и това, което се случва в действителност са две коренно различни неща. Предполагам,че доста колеги във форума прекрасно разбират за какво говоря.
            Това което казваш дори леко ме натъжи.За средствата работата е епидемична(при всички нас).Но нещата ,които правиш ,те вкарват в повече харчове.Слушай хората, които пишат тук и ще спестиш много средства.Спарки нищо лошо не ти е казал...той повече мене бъзика(и с право),защото ако го бях послушал нямаше да цепя глави като луд.Иначе ако се научиш да сменяш ангренажни ремъци и прочие дейности няма да загубиш нищо.Има мануали ,чети ,пиши тук,ние ще ти казваме каквото знаем и ще спестиш пари да заведеш детето си на зоопарк.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #21
              От: ниво на антифриз???

              колега, Михов, чети моля те малко по-внимателно. За Спарки нищо лошо не съм казал. Напротив. Уважавам го като авторитет, но нека все пак да не го обожествяваме. Относно детето ми нека аз да си му бера грижата, ако може. Разчитам на себе си да го заведа на зоопарк, а не на мъдри съвети от авто-мото експерти и авто форуми.честно казано пиша и се чудя, защо се поддавам на провукации? Просто исках мнение, а то докъде стигнахме. Оценки на интелект, деца, семейство, криза и какво ли още не. С две думи- "ти къде го чукаш, то къде се пука" . Да ме извинява още един път колегата, че му оспамих темата. Не съм искал така да стане, ама нейсе.

              П.П. Така и никой не отговори на колегата с въпроса за температурата, защото всички са заети с моята особа.
              Колега, моята никога не е стигала над средата. По принцип седи в средата на вълничките дори и лятото през най-големите горещини в задръстванията. Стигна средата само един път в големите горещини на едно доста сериозно нанагорнище. Твоята е с клима и по принцип би трябвало да се товари една идея повече. Това е като инфо. Дано да ти е от полза.
              Последно редактирано от sparkybg; 15-03-11, 21:34.
              Galloper 2 V6 3.0 2001г.

              Коментар


              • #22
                От: ниво на антифриз???

                На колегата с климатика - опитай как се държи без климатик. Ако стрелката не се качва над средата при същите условия, значи системата работи задоволително. Честно казано нямам впечатления от фероза с климатик, но ако съдя по тераното, стрелката не подминава средата с повече от 2-2мм, и до при продължителна газ до ламарината в най-големите жеги.

                Може да опиташ да смениш термостата с по-нискотемпературен.

                Аз бих:
                - източил антифриза
                - промил няколко пъти (3-4-5-6, с припалвания помежду, и поне на една промивка изчаквайки да позагрее)
                - проверил работата на вискосъединителя на перката - при зацепен такъв се чува отчетливо виене от перката - не може да се сбърка
                - проверил работата на термостата, или направо сменил на по-ниски градуси.
                - сипал нов розов антифриз (като начало такъв на Лукойл, че е евтин, а в последствие, ако е имало отлагания (виж по-долу), примерно след 2000-3000км, отново една или 2 промивки и сипване на добър марков антифриз с изяснен произход)

                Правейки това, виж колко и какви отлагания има по вътрешната част на радиатора и маркучите не трябва да са много, и не трябва да са гнусни, лепкави, ръждиви. Допустим е само тънък филм.


                И не на последно място - добре си промий радиаторите и на климатика, и на двигателя, отвън. Особено между 2-та радиатора обикновено се наатрупва боклук, който се чисти трудно, след свалянето поне на единия.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: ниво на антифриз???

                  Първоначално публикуван от many Преглед на мнение
                  По принцип си прав, но за да разхвърля човек трябва да има условия и средства. Аз така и не успях да наема гараж в моят квартал. Пред блока на паркинга не върви. Със средствата проблема също е налице. В момента не разполагам с толкова, колкото преди кризата. Колата си има проблеми и каквото мога си правя сам. Обявиха ми баснословна сума за смяна на ангренаж-смених си го сам. Радиатора ще пробвам също да залепя. Общо взето правим от нищо нещо. Знам какво трябва да се направи и то съвпада с твоя списък, но много често това, което трябва и това, което се случва в действителност са две коренно различни неща. Предполагам,че доста колеги във форума прекрасно разбират за какво говоря.
                  Разбирам за какво говориш. А ангренажа на фероза се сменя за 2 часа на двора - няма никакъв смисъл някой друг да ти го сменя.

                  Радиатора опитай да го запоиш. Ще ти трябват мощни поялници, или поне духалка с горещ въздух, но я ползвай внимателно, с насочена само към мястото струя.

                  Ако не стане, търси или нов, или от морга, но в добро състояние (ламелките между тръбичките да са си на мястото и да не се ронят като ги пипнеш - бе то се вижда общо взето).
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: ниво на антифриз???

                    Колега Делчо, това ще го направя лятото, т.е почистването, но проблема ми е ,че имам друг радиатор(на климатика) пред основния и според мен,затова режима ми е с по-висока температура. Лятото задължително ще изпълня по-горната процедура описана от Вас и дай боже да се оправи и да влезе в стандартните норми.
                    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: ниво на антифриз???

                      Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                      Колега Делчо, това ще го направя лятото, т.е почистването, но проблема ми е ,че имам друг радиатор(на климатика) пред основния и според мен,затова режима ми е с по-висока температура. Лятото задължително ще изпълня по-горната процедура описана от Вас и дай боже да се оправи и да влезе в стандартните норми.
                      С изключен климатик трябва да се държи както без климатик. Това поне лесно можеш да пробваш. Ако пак прави същото, тогава исли друго. Ама и в двата случая ти препоръчвам да си сложиш по-нискотемпературен термостат.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ниво на антифриз???

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        С изключен климатик трябва да се държи както без климатик. Това поне лесно можеш да пробваш. Ако пак прави същото, тогава исли друго. Ама и в двата случая ти препоръчвам да си сложиш по-нискотемпературен термостат.
                        ...и на колко градуса?
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #27
                          От: ниво на антифриз???

                          Не че имам проблем.Не грее и се държи "прилично".Но съм сигурен,че виското ми е нефелно.При загрял двигател спирам перката с вестник.Донесоха ми друго от Англия/втора употреба с уверение,че е читаво/,но не би.
                          VENI-VIDI-VICI!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ниво на антифриз???

                            А за радиатора съм солидарен-подмяна.
                            В магазините по "Симеон" ми доставиха втора-перфектен за 120 лв.Е,сигурна са покачили цената,но няма да е 400/и с такъв се опарих/.
                            VENI-VIDI-VICI!

                            Коментар


                            • #29
                              От: ниво на антифриз???

                              Първоначално публикуван от dit_dh Преглед на мнение
                              ...и на колко градуса?
                              Виж какви бяха двата варианта в книжката. Не помня наизуст. Взимаш по-ниските градуси, а може и надолу, но не повече от 5-6 градуса.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ниво на антифриз???

                                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                                Колега Делчо, това ще го направя лятото, т.е почистването, но проблема ми е ,че имам друг радиатор(на климатика) пред основния и според мен,затова режима ми е с по-висока температура. Лятото задължително ще изпълня по-горната процедура описана от Вас и дай боже да се оправи и да влезе в стандартните норми.
                                Аз карам с климатик. Отпред има още един радиатор за климатика и перка за охлаждане на него. Не съм забелязал сртелката на температурата да стига до вертикално изправено положение при каквото и да е каране. Винаги си стои леко в ляво от средата.
                                Търсете проблема по-скоро в почистване на системата или кофти датчици.
                                Обичам я тази планета! Много съм щастлив откакто съм тук.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X