Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отлепване на ретина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отлепване на ретина

    Хора моля помогнете. За втори път ми се отлепва ретината на дясното око. Вече незнам какво да правя. четвърта операция ми правят и нещата не се получават. Някои борил ли се е с този проблем в нас или в чужбина. Дайте съвет къде да търся помощ в чужбина тъй като в България на повечето места съм ходил вече.

  • #2
    От: Отлепване на ретина

    Явно случаят ти не е от обичайните. Спазваш ли дадените указания за избягване на провокиращи моменти в ежедневието (изглеждаш млад и активен човек - предполагам, че ти е трудно да се ограничаваш) Други съпътстващи (провокиращи) заболявания
    p.s. в истинската медицина, за разлика от шаманизма няма нищо гарантирано на 100%...
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

    Коментар


    • #3
      От: Отлепване на ретина

      На 29 години съм. И да доскоро бях доста активен. Сега съм по зле от бременна пенсионерка.Остана ми само спане и разходки. Освен, че се разлепи ретината ми се е и скъсала, та от там май и големия проблем. Направо не знам. Чуда се къде да дира лек вече.

      Коментар


      • #4
        От: Отлепване на ретина

        Ох боже ...(((
        Страхувам се че всичко, което може да се направи, е да се прихване по ръбовете на разкъсването. Правилното е с аргонов лазер, не с модните диодни. Това е нещо като пункшвайц.
        А виж къде и какво има сега - вече и не знам((

        Коментар


        • #5
          От: Отлепване на ретина

          Ретината не се "отлепва" лесно. Явно при вас има още нещо, което е необходимо да се вземе предвид или пък съпътстващо заболяване. Това, което със сигурност трябва да спазвате, е правилен хранителен режим, много храни съдържащи витамини А, Д..., риба, хайвер, яйца и т.н. Много боровинки, (нямат заместител), много плодове. Консултирайте се и за необходимостта от допълнителен прием на лутеин или подобни добавки. Всичко това едва ли ще ви помогне директно, но е задължително и няма да ви навреди. Имайте предвид също така, че ретината е много опасно да стои, "откъсната" от основата, защото тогава не се храни. При това няма странични ефекти, атрофира неусетно и после е невъзстановимо. Затова и не отлагайте нито час консултацията със специалист. Без да имам претенции за изчерпателност, ако вече не сте ходили, изявени специалисти по вашият проблем са доц. Дъбов в бившата Окръжна и доц. Илиева, чиято тясна специално е ретина. Има вече и достатъчно частни клиники с отлично оборудване, може би ще е добре да се консултирате. Препоръчвам ви и т.н. "ЕЦТ", т.е. изследване на дебелината на ретината на двете очи. Става сравнително бързо, не цена ~150лв. има го в няколко частни клиники...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            От: Отлепване на ретина

            Само да ти кажа колега, без да те отчайвам“На баща ми му правиха 4 операции при отлепена ретина и нищо.С едното око почти не вижда вече.Последната май беше точно при доцент Илиева....
            Но той е по-възрастен, твоя шанс е доста по-голям.....
            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
            Суперскан България www.decbg.com
            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

            Коментар


            • #7
              От: Отлепване на ретина

              На мен на времето ми "ремонтираха" и двете с лазер. Не съм имал последващи проблеми. Ще пробвам да намеря координати на Докторката. Казва се Нина Николова, тогава работеше в Клиниката за професионални заболявания, тази дето е до ВМА. Това е което помня, ако кажеш ще се разтърся, бяха близки с майка ми.
              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: Отлепване на ретина

                Благодаря на всички колеги който изразиха мнение по моя проблем. Съжалявам, че за няколко дни не писах по темата, просто нямах възможност.В София съм се допитал до почти всички по големи клиники и специалисти по моя проблем. Като цяло всички са на едно мнение. Всичко е въпрос на късмет и физиология. Е аз май нямах този късмет до тук. За втори път съм със силикон. Да спомена, че всички интервенции са ми правени в Токуда.
                Относно хранителния режим,споменат от колегата Петров, абсолютно е прав. Значително увеличих консумацията на плодове и зеленчуци. Сигурно над 100 кг. моркови съм изпил за няколко месеца на сок. Допълнително приемам и лутеин и комплекс от витамини. Ако не друго имунитета ми вече е на завидно ниво.
                Основния въпрос, който сега стой пред мен е следния:Има ли друга алтернатива ?
                До колкото успях да прочета и да разпитам и в клиниките в Европа няма друго измислено лечение или техника при тези отлепяния, от тези който се предлагат и в нашата страна. Единствено различен подход може би предлага проф. Мулдашев.
                Но до колко е така ? Имали някой, който да е запознат повече с лечението при този човек? Техниката с въпросните алопланти звучи доста феноменално, но дали е приложима по въпроса? Направих запитване до клиниката му, но от там единствено получих отговор "ела те и ще видим".Но това "ела те" са много пари.
                Някой може ли да вземе отношение по този въпрос?

                Коментар


                • #9
                  От: Отлепване на ретина

                  Здравей.
                  Мой близък има същия проблем като твоя и досега лечението се развива неблагоприятно - след няколко операции и дълго време за възстановяване все още няма никакво подобрение. Интересува ме дали си открил някаква алтернатива за лечение у нас или в чужбина; моля, сподели опит и ако имаш наблюдения препоръчай ми добри очни клиники и специалисти офталмолози за отлепване на ретината. Благодаря много предварително.
                  Първоначално публикуван от lamercheto Преглед на мнение
                  Благодаря на всички колеги който изразиха мнение по моя проблем. Съжалявам, че за няколко дни не писах по темата, просто нямах възможност.В София съм се допитал до почти всички по големи клиники и специалисти по моя проблем. Като цяло всички са на едно мнение. Всичко е въпрос на късмет и физиология. Е аз май нямах този късмет до тук. За втори път съм със силикон. Да спомена, че всички интервенции са ми правени в Токуда.
                  Относно хранителния режим,споменат от колегата Петров, абсолютно е прав. Значително увеличих консумацията на плодове и зеленчуци. Сигурно над 100 кг. моркови съм изпил за няколко месеца на сок. Допълнително приемам и лутеин и комплекс от витамини. Ако не друго имунитета ми вече е на завидно ниво.
                  Основния въпрос, който сега стой пред мен е следния:Има ли друга алтернатива ?
                  До колкото успях да прочета и да разпитам и в клиниките в Европа няма друго измислено лечение или техника при тези отлепяния, от тези който се предлагат и в нашата страна. Единствено различен подход може би предлага проф. Мулдашев.
                  Но до колко е така ? Имали някой, който да е запознат повече с лечението при този човек? Техниката с въпросните алопланти звучи доста феноменално, но дали е приложима по въпроса? Направих запитване до клиниката му, но от там единствено получих отговор "ела те и ще видим".Но това "ела те" са много пари.
                  Някой може ли да вземе отношение по този въпрос?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отлепване на ретина

                    Отдавна никой не е писал по темата. Ще бъда много благодарна, ако някой сподели какво е станало след четвъртата операция на момчето от Враца или някой подобен случай. На мен ми предстои четвърта операция / за смяна на силикона/ след 3 дни



                    Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                    На мен на времето ми "ремонтираха" и двете с лазер. Не съм имал последващи проблеми. Ще пробвам да намеря координати на Докторката. Казва се Нина Николова, тогава работеше в Клиниката за професионални заболявания, тази дето е до ВМА. Това е което помня, ако кажеш ще се разтърся, бяха близки с майка ми.
                    Поздрави!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отлепване на ретина

                      Моля, напишете ми как се развиха нещата при вас. Предстои ми четвърта операция за смяна на силикона след 3 дни

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отлепване на ретина

                        Съжалявам, че отдавна не съм писал в темата. При мен след втората подмяна на силикона за сега нещата се позакрепиха. Ретината е където трябва, но не виждам с това око, по скоро доста слабо 5-8 % зрение. Но и на това съм доволен вече. Доста, да не кажа почти всички възможни специалисти за който разбрах посетих. Всички бяха на мнение, че повече от това което са ми направили не може да се направи. Това си било лечението навсякъде (силиконова тампонада, лазери и се молиш да се закрепи). Понеже проблема е доста сериозен и намирането на информация в дадения момент е доста трудна работа, а човек не знае кога (да не дава господ ) ще му дойде до главата телефона ми е 0887664145. Ще се радвам да помогна поне с информация на някой.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отлепване на ретина

                          Здравейте,
                          Моята ретина се отлепи за втори път и сега пак съм със силикон...казват, че ако махна силикона е много вероятно пак да се отлепи, но не мога да остана и с него...Препоръчват ми лечение в Белгия. Има ли някой повече информация за там и къде според вас е най-добре да се потърси помощ?
                          Ще съм благодарна за всяка информация

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отлепване на ретина

                            Случайно попаднах и на темата, и на статията. Дано с нещо ви е полезна:
                            http://ruse.dir.bg/news.php?id=16571618
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отлепване на ретина

                              Съпругата на колега е очен хирург в реномирана клиника. Наистина вкарват много нови технологии и техника. И някои техники, които са били невъзможни преди десеттина години изведнъж стават лесна практика в България (доста чужденци идват да си лекуват очите в тези БГ клиники, защото техниката и практиката наистина е на високо ниво).
                              На друг колега бе започнала да се отлепя ретината. 'Лепнаха' му я с лазера преди около 4-5 г и не е имало проблем досега, но докторката предупреди, че не е много сигурен метод, и трябва да се пази от удари и т.н. И че всяко следващо разлепяне влошава шанса за малко по-здраво залепяне...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X