Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на FORD GRANADA 1977

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
    Струва ми се, че таблото и панела на жабката могат да се направят от МДФ-фурнир с дебелина 4мм. Ако няма кой да ти го направи в Бургас, мога да ти съдействам.
    Мерси ще го имам в предвид.

    Коментар


    • #17
      От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

      Честито, добре дошъл в "джаза" , колата е интересна и красива, хубаво е, че си остава при нас - ако и дадеш, каквото и колкото иска - няма да си вътре и да съжаляваш, както предишният и собственик... При нужда от помощ се обаждай...
      VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
      SXS-Restorations 0886513079
      Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

      Коментар


      • #18
        От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

        Първоначално публикуван от Bugman Преглед на мнение
        Честито, добре дошъл в "джаза" , колата е интересна и красива, хубаво е, че си остава при нас - ако и дадеш, каквото и колкото иска - няма да си вътре и да съжаляваш, както предишният и собственик... При нужда от помощ се обаждай...
        Добра е колата и ще и дам това което иска, предния собственик няма какво да го коментирам тя колата говори сама за него. Иначе сега съм на етап издирване на части, някой ако може да помогне с линкове на доставчици ще съм много благодарен. За сега съм открил ето тези www.rockauto.com и чакам подробен ремонтен каталог на всички модели форд от 77г. като пристигне ще го споделя тук може да потрябва и на друг.

        Коментар


        • #19
          От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

          Яворе,има клип с тая кола,на един варненски рапер.Успех с реставрацията.

          Коментар


          • #20
            От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

            Първоначално публикуван от VLADI Преглед на мнение
            Яворе,има клип с тая кола,на един варненски рапер.Успех с реставрацията.
            Има да, ама не мога да му напиша името на този клип че е доста натурален.

            Коментар


            • #21
              От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

              http://www.summitracing.com/

              http://www.partsgeek.com/

              Пьрвите пращат по цял свят,а и вторите имат доста неща за модела.

              Аз ще намина през магазинчето на ьгьла да видя какво имат за модела и на какви цени,а и какво качество е,че нещо не им вярвам.

              Аз се чупих да тьрся какьв модел кола е това в сьседната тема,а то било ясно

              драсни ми един списьк какво тьрсиш по предницата,сервопомпата на геврека е ясна,упльтненията на вратите и те.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                Почна се



                Двигателя и кутията са на работната маса, почвам списък за доставка на части, то май почти всичко ще сменя ама пусто като не мога да трая нещо да не е наред.

                Тия от Rockauto имат доста подробен каталог за части и май ще ги викам от тях, проблем си остават уплътненията на вратите и изпускателен колектор.

                Коментар


                • #23
                  От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                  Купето е почти готово за пясъкоструене




                  Коментар


                  • #24
                    От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                    Абонамент
                    Газ 69 2.4i
                    Густо майна, пътят свърши !!!
                    GSM: О895 7О6О59

                    Коментар


                    • #25
                      От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                      Бързо действате, браво
                      Борката ли ще я чисти с пясъка ?
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Бързо действате, браво
                        Борката ли ще я чисти с пясъка ?
                        Ами да ти кажа не му знам името на човека. Праховото му е в бившата родопа, а пясъка е зад СоМат.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                          Същия е, има още една пясъкоструйка във Ветрен, но нямам инфо за нея.
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                            Преди години съм чистил във Ветрен, метални конструкций, чудесни цени в пакет с прахово, но нямаше качество, а и пясъкоструя е прекалено мощен за автомобили, те хората, тогава си ми отказаха да чистят кола... Борката дава добри-цени и е изчистил много коли, но не съм сигурен, че пясъкоструя му не е прекалено мощен, клинти с по-груби железа ги пращам при него...
                            Освен "тайната" моята, не зная друга правена за да чисти тънки железа, а със ситен абразив на открито, както при нея, никой не се занимава, по-бавно става и тарифата е по-дебела...
                            VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                            SXS-Restorations 0886513079
                            Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                            Коментар


                            • #29
                              От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                              Кола на чеверме

                              Коментар


                              • #30
                                От: Реставрация на FORD GRANADA 1977

                                Да не решите че съм я зарязал

                                Лятото свършихме тая работа

                                пясък от долу:


                                тавана:



                                Цялата е запечатахме с дву компонентен грунд и сега остава да и напълним праговете и другите кухини с препарат


                                По двигателя свършихме доста работа



                                Тук вече всичко е шлайфано и напаснато с нови лагери



                                В главата нямаше проблеми, но я рециклирахме изцяло



                                Новите сърца чакат да затуптят по местата си.




                                Двигателя е почти готов, чакам да ми върнат главата след възстановяване на два от отворите за изпускателния колектор.

                                Автоматичната трансмисия не работеше както трябва, тръгваше мудно но за сметка на това маслото течеше като от лейка все предпоставки за износени дискове.

                                И така се почна:





                                Това всичко трябва да влезе вътре



                                Ясно видима причина за непотеглянето



                                А това вече е изненада




                                Намерих диска в Американско, струва 3$ доставката до Бг 95$ кофти работа, но и с това се справихме. Докато чакаме диска се заех с "мозъка"

                                в тези канали на 3 места има разположени сачми и един цилиндър



                                с помощта на мануала нареждам всичко както трябва да е, вътре беше пълно с отлагания от изпилените фрикционни дискове.

                                нов филтър



                                и напълно сглобен




                                А това е задния мост след пясъкоструй по него нямам много работа, смяната на семеринг на пиньона два ударни тампона и боядисване.



                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X