Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преден мост за Болгар - от друг трактор?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преден мост за Болгар - от друг трактор?

    Колеги, интересувам се дали може да се замени предният мост на Булгар-"обикновен" с друг, напр. от Т40, или става само от ТК82?
    Целта ми е да направя моят Болгар с двойно предаване, за да мога да го използвам по-пълноценно.
    Давайте идеи!!!!
    Търпението калява силния и прогонва слабия.

  • #2
    От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

    Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
    Колеги, интересувам се дали може да се замени предният мост на Булгар-"обикновен" с друг, напр. от Т40, или става само от ТК82?
    Целта ми е да направя моят Болгар с двойно предаване, за да мога да го използвам по-пълноценно.
    Давайте идеи!!!!
    А предавателното число на диференциала, мислил ли си дали ще е същото като на Болгаровия? Иначе конструктивно може да се пригоди от всичко.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

      Предния диферинциал при Т40 получава задвижване постоянно, но не е постоянно зацепен. При него включването става вътре в самия диферинциал при изменение на скороста на въртене на задните гуми спрямо предните чрез специален механизъм. Може да използва от МТЗ-82. Както казва колегата има някои особености при съгласуването на диферинциалите които дрябва да се спазват.

      Коментар


      • #4
        От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

        Аз имам един такъв и може да се навия да го продам. Лошото (или хубавото) са чисто новите гуми - не са евтини, въпреки, че са взети на най-добрата намерена цена. И ще ми трябва обикновен мост вместо този.

        Коментар


        • #5
          От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

          Към колегата донко получи ли ми ЛС или не съм успял? А колегата лодкар какав мост имаш от ТК82 или от Т40
          0878 847 325 Наско

          Коментар


          • #6
            От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

            Колега, получих съобщението ти. Благодаря за отговора ти.
            Търпението калява силния и прогонва слабия.

            Коментар


            • #7
              От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

              TK82, всъщност не е мой, а на човек, който упорито отказва да го ползва без умна причина. След като видях тема за това тук, пуснах мухата да го продадат и да си карат с обикновен - поне някой да има полза, а не да седи и да се дрънка пред трактора напразно.

              Коментар


              • #8
                От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                донко ако решиш нещо пиши с удоволствие ще съдействам. Колега колко му се тарси на тоя двигателен мост?
                0878 847 325 Наско

                Коментар


                • #9
                  От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                  Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                  Аз имам един такъв и може да се навия да го продам. Лошото (или хубавото) са чисто новите гуми - не са евтини, въпреки, че са взети на най-добрата намерена цена. И ще ми трябва обикновен мост вместо този.
                  А от новите или от старите е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                    TK82, всъщност не е мой, а на човек, който упорито отказва да го ползва без умна причина. След като видях тема за това тук, пуснах мухата да го продадат и да си карат с обикновен - поне някой да има полза, а не да седи и да се дрънка пред трактора напразно.
                    Не съм се занимавал с тези хора през последните два дена. Като отида ще им кажа да решат какво мислят да правят (сигурен съм, че няма да ползват двойното) и ще взема номера на телефона.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                      Сменял съм обикновен мост с такъв от ТК-82,голям филм,но си заслужава отвсякъде,с двойното става съвсем друг трактор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Сменял съм обикновен мост с такъв от ТК-82,голям филм,но си заслужава отвсякъде,с двойното става съвсем друг трактор.
                        Здравей Румене, би ли споделил някоя сценка от филма ? Да не откриваме топлата вода, все пак. Ще е полезно и на мен и на други колеги, които са решили да играят на това хоро.
                        Търпението калява силния и прогонва слабия.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                          Най-трудната част е намирането на моста.(моя го взех от Абланица-Котелско)След това сваляш капака който е отстрани на скоростите,там се захваща раздатката и ако си голям късметлия там наместо дупка трябва да имаш ос със зъбно колело.Ако не кабината на телфера,задните колела с коритото на едната страна в халето скоростите се отварят отгоря и остават заедно с редуктора и двигателя с предните колела,отделно.Слагаш оста с зъбното колело отвън на мястото на капака слагаш раздатката,на гредата под двигателя се захваща висящия лагера карданите и сменяш хебела с такъв от Тк-82,щото е по-дълъг.Слд това грееш болта който е захванат предния мост ,псуваш здраво и биеш с чука и вадиш твоя мост и на негово място слагаш този от ТК-82.Общо взето е това ,като не мога да ти кажа какви дребни спънки ще ти се случат със самото напасване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            ... Абланица-Котелско...
                            off (извинявам се за което) :
                            Около Котел се сещам за Ябланово. Абланица има Гоце-Делчевско, Ловешко, Велинградско.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преден мост за Болгар - от друг трактор?

                              колега,няма значение за слагането на моста,а пък и беше отдавна.Много голяма село почти изцяло населено с българи от турски произход.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X