Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
    Не съм юрист ,но в момента в който някой пипне дръжката на колата и я отвори(по един или друг начин)той започва да я ползва.Дори да седне на шофьоската седалка и да разглежда уредите.Всичко друго е адвокадска еквилибристика , с която ако съм съдия няма да се съобразя.Не говоря за извънредни ситуации при които всички бихме взели чужд автомобил.Това което видяхме в репортажа си беше повече от ползване(едно откровено шофиране,привеждане в движение-каквато е функцията на возилото) и закона е прекрасно ясен.Не знам кой е в заблуда.
    Обаче пък липсва противозаконното отнемане, което прави деянието несъставомерно, т.е. не е ли осъществен ЦЕЛИЯТ състав от текста, няма престъпление.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

      Това с блокирането на ск. кутия може да бъде полезно само ако е на механичен принцип. Всеки автоматик има вариант за разблокиране на скоростния лост в случай на авария. Имам една проверена идея но нея ще ти я пусна на лични.

      Коментар


      • #33
        От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

        Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
        ...с която ако съм съдия няма да се съобразя.
        Като не се съобразиш ти, ще се съобрази следващата инстанция, а на теб най-много шефа да ти държи сметка защо ти е паднало постановлението. Че съда ни не е цвете - ясно. Ама в случая и закона е калпав, и явно нарочно не искат да го оправят.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

          Куздов,може и да си прав,незнам,но поне във Варна не смеят да пипат техни коли,а тук апашите са доста и му разбират... Има едни устройства които заключват скоростния лост на паркинг механично с ключ и неможеш да изсключиш от паркинг.Тогава нито можеш да я буташ нито да я дърпаш и даже да запалиш неможеш да тръгнеш.Карах навремето една служебна Х5 и тя имаше такова заключване,но беше слагано в Литва,там застрахователите го изискват за да ти направят каско.Незнам тук дали го продават,несъм виждал,но човек като търси ще намери.Успех
          Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

          Коментар


          • #35
            От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

            А да ни е ЧЕСТИТО подобни случки:
            http://www.btv.bg/news/bulgaria/pres...dov_vatre.html
            ДАли няма смисъл да се коментира темата ?
            Именно за това е тази тема, защото го има проблема, а той е по-важен отколкото, колко ще ти гори автомобила и какви разходи ще ти "поднесе"
            http://www.youtube.com/watch?v=0HTw3...eature=related
            http://www.youtube.com/watch?v=UAOKn...eature=related
            Последно редактирано от 887504600; 07-03-11, 13:55.

            Коментар


            • #36
              От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

              Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
              ... ДАли няма смисъл да се коментира темата ?
              Именно за това е тази тема, защото го има проблема, а той е по-важен отколкото, колко ще ти гори автомобила и какви разходи ще ти "поднесе"
              ...
              Темата е силно безсмислена и дори вредна. Ако допуснем, че някой е намерил начин, ако не да спре, то поне силно да затрудни автоапашите, ще е връх на глупостта да го анонсира в един от най-добре индексираните от търсачките български сайтове. Още повече - ако тръгне да споделя технически подробности.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                Ако ще си задавам такъв въпрос, не бих си го купил.

                Коментар


                • #38
                  От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                  Предоверяваш се на глупостите в мрежата.
                  Като за пред камера, мога да отключа всеки автомобил с каквото се сетиш - примерно с бял червей. Е, има допълнителни изисквания, които пред камерата ще премълча. Едното е колата да е на някой познат, а второто е в необходимият момент той да "цъкне" дистанционното, естествено извън кадър.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                    Важни условия са :
                    Да разбереш на момента когато крадат колата - примерно СМС
                    Самоделка направена по запалването,но достатъчно грамотно за да не се задейства по време на движение.Представи си какво става с кола автоматик с изгаснал мотор при 150 км/ч, в завой.
                    Проследяване (поставено на нестандартно място) - не могат да заглушат всички честоти дни наред.
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Темата е силно безсмислена и дори вредна. Ако допуснем, че някой е намерил начин, ако не да спре, то поне силно да затрудни автоапашите, ще е връх на глупостта да го анонсира в един от най-добре индексираните от търсачките български сайтове. Още повече - ако тръгне да споделя технически подробности.
                      Абсолютно си прав, който е намерил ефективен за забавяне начин не го коментира тук защото ще се обезмисли. И не за всички коли подхода е еднакъв.


                      Първоначално публикуван от Р.Якимов Преглед на мнение
                      Проследяване (поставено на нестандартно място) - не могат да заглушат всички честоти дни наред.
                      Може, може

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                        Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                        Привет на всички.
                        Позволявам си да пусна подобна тема, за това че от скоро чета в интернет пространството, много са зачестили кражбите на скъпи SUV возила.
                        В тази връзка моля всеки да изкаже мнение и начини с които да възпрепятства или максимално да затрудни крадците ....кражбата на подобен автомобил.
                        Имам каско, но това не ме прави "спокоен" и не желая да се стига до там, че да си го "ползвам" ....... в тази посока.
                        Статистиката в кражбите на SUV се води от Porsche Cayenne, след това BMW X5-6 и т.н.
                        Мен това ме притеснява !!!
                        Най-важно според мен - НЕ ТЪРСИ всеизвестни специалисти в областта.
                        Идеята трябва да е конкретна, индивидуална и изпълнена извън такъв сервиз.
                        Магнитен прекъсвач- поставен на "тайно място" - няма палене. Даже с друг комп .... не става.
                        Само изнасяне или избутване.
                        Проследяването - и там има тънкости.
                        Трябва да се включва САМО в точен час за няколко секунди. Иначе го засичат и ТЕ и го заглушават. Обезмисля се .
                        Таен обемен сензор или подобен - вързан към истинска силна сирена. С отделно захранване.
                        Да не се задейства при поклащане на купето а, 30 сек след това.
                        Стига толкова.
                        Последно редактирано от bgbul; 09-03-11, 08:38.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                          Здравейте Колеги,
                          Преди време имаше едни руски системи с нервнопаралитичен газ. Задействат се при подаване на контакт, но според мен с една проста схема може да се измести детонацията на патрона примерни 5 секунди след включване на 1-ва предавка.Отделно може да се монтира пейджър, от който да получаваш информация какво се случва с колата. Има много интересни играчки, но човек преди всичко трябва да е изобретателен.
                          Успех.
                          Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                          Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                          Opel Campo 3,1 TD '99
                          Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                            Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
                            Здравейте Колеги,
                            Преди време имаше едни руски системи с нервнопаралитичен газ. Задействат се при подаване на контакт, но според мен с една проста схема може да се измести детонацията на патрона примерни 5 секунди след включване на 1-ва предавка.Отделно може да се монтира пейджър, от който да получаваш информация какво се случва с колата. Има много интересни играчки, но човек преди всичко трябва да е изобретателен.
                            Успех.
                            Да колега има доста дяволии но това с патрона може да се замени със спрей
                            Доста повече ще пръска и бавно ще се проветри за да опита пак да влезе
                            С тези пейджъри, телефони, GPS-и ....., има заглушители и те няма да бъдат от полза за добре подготвени апаши.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                              Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                              С тези пейджъри, телефони, GPS-и ....., има заглушители и те няма да бъдат от полза за добре подготвени апаши.
                              За да разбереш момента на крадене може да се използва момента на загуба на връзка между возилото и системата. Това ако връзката се разпадне.

                              ...ама в тая държава казуса е че и палат да си вдигнеш, щом той е в средата на кочината - все тая. Проблема е фундаментален - законодателен, съдебен и т.н. А решаването му е въпрос на желание от когото трябва. Изглежда такова желание няма. Изглежда там играят добри парички.

                              Аз лично да робувам на кола не бих се хванал. Свободата ми е по-важна от скъпото возило, каквото и да ми дава то. Просто докато не се оправи кочината, колкото и да ни е лъскав палата в средата и, все някога ще трябва да излезем от него, иначе ще излезе че сме си построили лъскав затвор.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                Аз лично да робувам на кола не бих се хванал. Свободата ми е по-важна от скъпото возило, каквото и да ми дава то. Просто докато не се оправи кочината, колкото и да ни е лъскав палата в средата и, все някога ще трябва да излезем от него, иначе ще излезе че сме си построили лъскав затвор.
                                Здравей колега.
                                Темата стана философска такава, но нищо
                                Съгласен съм с мнението ти, до някъде.
                                Тогава не трябва да си купуваш къща, за да не те навестяват апаши.
                                Да не приемаш скъпо заплатена работа, да не ти искат % от нея.
                                Да не си купуваш скъпи дрехи, да не те съблекат в някой подлез.
                                ДА не ползваш тилифон по същата причина.
                                Да не ходиш лято на море задари апашите.
                                Да не си купуваш нищо от интернет, пак заради тях.
                                Да не ходиш на обществени места с много хора заради сигурността си и не на последно място пак заради апашите
                                Останаха ли неща от които да не се лишиш заради сигурността ????? Която в България я няма

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X