Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

    Аз не се притеснявам. Моето не могат да го откраднат и да искат.

    Коментар


    • #17
      От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
      Автокаско обаче при тимаджиите с маркировка и не ги пипат апашите.Нали знаеш коя е тяхната застрахователна компания??Другите застрахователи вече не поддържат ударни бригади и затова им пипат колите.Не им правя някаква реклама,не, но така стоят нещата.Успех
      Малко си в грешка. Само за миналата седмица имаше 3-4 откраднати в района и бяха застраховани при тях. Посягат и на сикаджийските.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

        Ами в Перник Гуофове....колкото щеш-кой те е карал да си вземаш Порше......Бери си грижата сам-като се правиш на баровец!Ами завари главините за спирачните апарати.....а ако не ти се занимава-имам връзки в Надин....мога да те уредя и Поршето -ще е на "кипче" за минути......а и ще си на кяр-ще вземеш.....400 лв.

        Коментар


        • #19
          От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

          Първоначално публикуван от maistora_1
          Потърси по БТВ новините репортаж от преди 4-5 дни за кражбите на коли - имат елементарни чупещи устройства за ключалки - "тирбушон"!!!
          Имат и елементарни компютри за "обучение" на нови ключове за всички коли с чипове в ключовете - така че палят вече безпробемно.
          Да и аз го гледах тоя репортаж и останах с впечатлението че ограмотяваха полицията,щото тя е винаги с две гърди назад.Такива декодери има от 10 год в България,ама сега ги осветиха най-накрая.Аз лично съм давал 200 кинта да ми разкодират една италианска барака на един юнак преди 5-6 години.Но проблема не е тук,а в полицията(КАТ) и митниците ,които позволяват тия коли да се дистрибуцират някъде си ...в Азербейджан или Туркменистан.То затова Шенген е един мираж който скоро няма да ни огрее.
          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

          Коментар


          • #20
            От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

            За пореден път:

            Първоначално публикуван от ittso
            Всяка система за сигурност, колкото и да е надеждна и сигурна, ако е надлежно описана в "мрежата" губи смисъла си. Правете каквото правите и не се хвалете.
            Иначе и за това с дупченето на вратите може да се измисли "лек", в смисъл да го обезсмисли. И за другите болежки може... Намирате доверен човек разбиращ от електрониката и решавате поставените задачи. Методите които ще срещнете в "нета" може да използвате за хвалба пред трети лица и раздумка на маса...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от maistora_1
              Потърси по БТВ новините репортаж от преди 4-5 дни за кражбите на коли - имат елементарни чупещи устройства за ключалки - "тирбушон"!!!
              Имат и елементарни компютри за "обучение" на нови ключове за всички коли с чипове в ключовете - така че палят вече безпробемно.
              Абе гледах ги тези новини.
              Страшно е
              И затова след ровене в нета много се зачудих какво да "блокирам"" ама сега ще мисля как да направя така, че да не може да се "мърда" скоростния лост от "P" на никъде.
              Ще го мисля

              Първоначално публикуван от sithius (Виталий Ив. Димитров) Преглед на мнение
              Ами в Перник Гуофове....колкото щеш-кой те е карал да си вземаш Порше......Бери си грижата сам-като се правиш на баровец!Ами завари главините за спирачните апарати.....а ако не ти се занимава-имам връзки в Надин....мога да те уредя и Поршето -ще е на "кипче" за минути......а и ще си на кяр-ще вземеш.....400 лв.
              Хахахаха Не си купувай гащи за да не те разгащят
              И аз мога да те "уредя" за нещо си, но това не ме прави защитен в сяла България и не само в нея
              Последно редактирано от cveti; 06-03-11, 21:39.

              Коментар


              • #22
                От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                Прав си Друже.......Радвам се,че разбираш от майтап.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                  Първоначално публикуван от sithius (Виталий Ив. Димитров) Преглед на мнение
                  Прав си Друже.......Радвам се,че разбираш от майтап.


                  Ами........, не разбирам много психологията на крадеца, макар че познавам и такива (бивши).
                  Ако попаднат на "откачалка" която е взела една ВИК тръба (стара) и е скрита някъде по таблото с подходящ ловен патрон, който е насочен към шофьорската седалка .....
                  Тогава за крадеца става интересно има и куп идеи и ситуации на който може съвсем логично да попадне един такъв младеж .....
                  Какво прави после той ???
                  За собственика на возилото е ясно

                  Едит:
                  Дори може с електроди по седалката да се пусне сериозен волтаж .......
                  Имам добър авер. Бившо ченге, сега е във Франция легиона от ......... години.
                  Той беше си сложил газов пистолет насочен към водача ...., на скрито място
                  Но само той се прецакваше на няколко пъти Та му писна

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                    Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                    Да и аз го гледах тоя репортаж и останах с впечатлението че ограмотяваха полицията,щото тя е винаги с две гърди назад........
                    В дълбока заблуда си. Всички методи се знаят още след първото им прилагане. Знаят се и хората, които ги прилагат. Проблемът е, че има едно такова понятие в НК - "противозаконно отнемане" :
                    Чл. 346.
                    (1) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който противозаконно отнеме чуждо моторно превозно средство от владението на другиго без негово съгласие с намерение да го ползува, се наказва с лишаване от свобода от една до осем години.
                    Та поради тоя велик текст, сътворен от родните ни законодатели, джамбазите си развяват байрака. Ходи доказвай какво намерение е имал, ако е хванат не в движение, ами в момента на разбиване на колата или пък ровичкайки вътре.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                      Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                      И затова след ровене в нета много се зачудих какво да "блокирам"" ама сега ще мисля как да направя така, че да не може да се "мърда" скоростния лост от "P" на никъде.
                      Ще го мисля
                      Няма далавера да се занимаваш с лоста. С лаптоп и подходящ скенер може да се местят позициите на лоста както и да се задействат всякакви датчици по колата и скоростната кутия от лаптопа. Лоста, който мърдаш на практика е само един слаботоков прекъсвач с няколко позиции като копчетата за фаровете или чистачките. Колата ти има високоскоростна шина за пренос на данни между отделните компютри и електронни блокове, които командват цялата кола. Говори с някой разбиращ да ти прекъсне някои кабели по КАН-а с една допълнителна аларма с плаващ код без сирена. Нещо като допълнителен имобилайзер, обаче трябва да е завряна на дълбоко така, че да не могат да я намерят за 10 - 20 мин. Дори и да ти я откраднат с паяк или нещо друго няма да могат да я запалят доста време. Механичното блокиране на скоростният лост, което се маха с ключа за паленето е с просто електромагнитен език в повечето случай Ф4... чупи се елементарно. Не разчитай на него...
                      LZ1RED

                      Коментар


                      • #26
                        Поздрав за колегата:

                        http://dni.li/wp-content/pixx/auto.swf
                        http://www.stickdeath.com/2005auto.swf

                        Ехххх имаше някъде и една снимка как един си отглежда змия в колата, но сега не мога да я намеря...
                        Ето темата която преди време четях: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic...B6%D0%B1%D0%B0

                        Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                        Няма далавера да се занимаваш с лоста. ... Дори и да ти я откраднат с паяк или нещо друго няма да могат да я запалят доста време. Механичното блокиране на скоростният лост, което се маха с ключа за паленето е с просто електромагнитен език в повечето случай Ф4... чупи се елементарно. Не разчитай на него...
                        Колегата е отговорил повече от добре. И аз си мислих да ти пиша, че това с лоста за скоростите не работи! А и ти писах, че вече препрограмират(обучават) ключове за минути...
                        Последно редактирано от cveti; 07-03-11, 19:15.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          В дълбока заблуда си. Всички методи се знаят още след първото им прилагане. Знаят се и хората, които ги прилагат. Проблемът е, че има едно такова понятие в НК - "противозаконно отнемане" :
                          Чл. 346.
                          (1) (Изм. - ДВ, бр. 107 от 1996 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Който противозаконно отнеме чуждо моторно превозно средство от владението на другиго без негово съгласие с намерение да го ползува, се наказва с лишаване от свобода от една до осем години.
                          Та поради тоя велик текст, сътворен от родните ни законодатели, джамбазите си развяват байрака. Ходи доказвай какво намерение е имал, ако е хванат не в движение, ами в момента на разбиване на колата или пък ровичкайки вътре.
                          Не съм юрист ,но в момента в който някой пипне дръжката на колата и я отвори(по един или друг начин)той започва да я ползва.Дори да седне на шофьоската седалка и да разглежда уредите.Всичко друго е адвокадска еквилибристика , с която ако съм съдия няма да се съобразя.Не говоря за извънредни ситуации при които всички бихме взели чужд автомобил.Това което видяхме в репортажа си беше повече от ползване(едно откровено шофиране,привеждане в движение-каквато е функцията на возилото) и закона е прекрасно ясен.Не знам кой е в заблуда.
                          МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                            Истината е, че това което е направено от човек, пак човек може да го развали/поправи! Така, че всички заводски ектри против кражба се знаят добре от крадците...
                            Просто правиш нещо допълнително по колата, което просто ще ги забави...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                              Първоначално публикуван от maistora_1
                              Колегата е отговорил повече от добре. И аз си мислих да ти пиша, че това с лоста за скоростите не работи! А и ти писах, че вече препрограмират(обучават) ключове за минути...
                              Ще трябва да потърся някой който разбира от "жичките" на тази кола. Аз не зная да има такъв по моя район

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво да направим за да не ни откраднат Porsche-тата

                                Първоначално публикуван от 0887504600 Преглед на мнение
                                В тази връзка моля всеки да изкаже мнение и начини с които да възпрепятства или максимално да затрудни крадците ....
                                Въпросът е заден много двузначно.
                                Интересно че доста колеги откликнаха....
                                Не смятам, че трябва да се коментира.
                                Последно редактирано от Lacho Botev; 06-03-11, 22:17. Причина: корекция

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X