Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Pajero1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос за Pajero1

    hunter_y

    От: Въпрос за Pajero1
    А според теб кое окачване е по добро ресьори или пружини ?
    ... и двете окачвания си имат предимства и недостатъци, зависи какво ще е предназначението на МПС-то. Ресьорите се използват основно при работни, военни или специални машини - с една дума ЗДРАВИ и това са зависими окачвания (за независимо се сещам единствено за Трабант, но там ресьора е 1 на ос и напречно разположен), сравнително по-проста и надежна конструкция - вероятно и доста по-ефтина чрез спестяването на много от задължителните носещи и стабилизиращи щанги при независимото, но пък возията му със сигурност е далече от конвенционалното пружинно, `еле пък от многораменното.
    PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
    Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос за Pajero1

      Някой който има Pajero 1 може ли да каже дали има лампа за горивото щото досега не ми е светвала ....И ако може да обясни по подробно имам някакъв луфт на волана 2-3 см като завъртя .....

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос за Pajero1

        Без да съм 100% сигурен - за лампата си мисля че не може да няма, за луфта - че е нормален (поне при "двойката" е допустим до около 50мм.)
        Но най-добре да каже някой с "единица"!

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос за Pajero1

          Лампа има, честно казано и моята никога не е светила, но изобщо не съм се занимавал да търся причината
          Луфтът във волана е като при двойката, 2-3 см. не е много. Регулира се от винта върху кормилната кутия.

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос за Pajero1

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Лампа има, честно казано и моята никога не е светила, но изобщо не съм се занимавал да търся причината
            Абе да си "призная" и на моето Паджеро не свети, а със сигурност има и все се каня да я видя тая работа, ама все не ми се почва.
            Крушката на таблото само съм провелявал и е здрава, но по-нататък не съм се ровил. Сега започвам да си мисля, че е някакъв често срещан проблем при Паджеро.
            Ако някой открие проблема ще е интересно да сподели!

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос за Pajero1

              Моята си свети,но когато стрелката отиде на "дъното".Разбирай,в края на червеното(резервата).Но ако я пробваш,преди това сложи една туба 10л.нафта в багажника,за да не разбереш кога ти свършва горивото,преди да си видял светеща лампа!Не е лошо,преди това да провериш дали не е изгоряла.На горния ред,най-вдясно е за горивото.За целта,сваляш таблото.За 5 мин. работа е!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос за Pajero1

                Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                Не е лошо,преди това да провериш дали не е изгоряла.На горния ред,най-вдясно е за горивото.
                Моята лампа е в "часовника" на скоростомера, долу, 2 са, едната е за дългите, другата е ВАЖНАТА оранжева с изрисувана колонка. Та различните 1-ци с различни подредби ли са на таблата? - аман от разлики.
                При мен доста трудно светва, имам предвид, че тя не е като на Ладичките едно време дето в по-голяма дупка и беше като цветомузика, но съм забелязал че на продължителен ляв завой (примерно кръговото на 4-ти км.) светва с пълния си блясък.
                ...та мисълта ми е, че може да се пробва на десен наклон (15-20 градуса или висок бордюр) дали свети, преди голямото разглобяване.
                PAJERO I, 2.5 TDI, 90г., къса база, "палатка"
                Mercedes-Benz E250 Diesel, 95г., комби, автоматик

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос за Pajero1

                  Не са различни,ами аз пиша глупости!!! При оборотомера е,заедно с тази за дългите.Знам че беше някъде вдясно,ама....нали не я виждам много често!!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос за Pajero1

                    А някой да знае къде свършва горивото щото аз зареждам винаги когато стрелката е на червено ....А преди четох,че по надолу свършва..

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос за Pajero1

                      Вие ме 'фърлихте в музиката!!
                      4 години имам паджеро 1 и са сефте разбирам,че има лампа за горивото.
                      Значи до сега ,или никога не съм оставал с толкоз малко нафта,че да светне,или лампата не работи по някаква причина.
                      Предстои изясняване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос за Pajero1

                        Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                        Значи до сега ,или никога не съм оставал с толкоз малко нафта,че да светне,.
                        Напълно е възможно и при мен случаят да е такъв, не си правя експерименти да карам на изпарения

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос за Pajero1

                          Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                          Вие ме 'фърлихте в музиката!!
                          4 години имам паджеро 1 и са сефте разбирам,че има лампа за горивото.
                          Значи до сега ,или никога не съм оставал с толкоз малко нафта,че да светне,или лампата не работи по някаква причина.
                          Предстои изясняване.
                          И аз се чудя,на предишния ми джип Витара имаше лампа 90г. ако може да се нарече джип това беше най-лошата кола която съм имал,но да не се отклоняваме от темата..Аз мисля да си направя експеримент ще сложа една туба нафта 5л. примерно в багажника и ще карам докато не светне лампата или докато не остана без гориво съответно ...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос за Pajero1

                            Първоначално публикуван от hunter_y Преглед на мнение
                            И аз се чудя,на предишния ми джип Витара имаше лампа 90г. ако може да се нарече джип това беше най-лошата кола която съм имал,но да не се отклоняваме от темата..Аз мисля да си направя експеримент ще сложа една туба нафта 5л. примерно в багажника и ще карам докато не светне лампата или докато не остана без гориво съответно ...
                            Ако на горивния филтър нямаш или не ти работи ръчното подкачване си приготви и един-два заредени резервни акумулатора!
                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Въпрос за Pajero1

                              Това пък защо с акумулаторите ?!Досега не съм го чувал... като свърши горивото после да неможе да запали ли имаш предвид ??

                              Коментар


                              • #45
                                От: Въпрос за Pajero1

                                Първоначално публикуван от hunter_y Преглед на мнение
                                Това пък защо с акумулаторите ?!Досега не съм го чувал... като свърши горивото после да неможе да запали ли имаш предвид ??
                                Ами, на мен веднъж ми се е случвало да гасна за нафта и после като сипах с тубата, едва смогнаха акумулаторите с въртене на стартер да обезвъздушат с-мата, докато запали пак!
                                Ако си с един акумулатор или с по-слаби такива със сигурност няма да смогнат!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X