Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza SX

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Feroza SX

    Здравейте.. На 18 години съм и се сдобих с Feroza SX... Много хубаво джипче.. върши ми всякаква работа Обаче тук почват проблемите..
    Карал съм и други Ферози, но при мойта двигателят гърми като на камион.. гълта масло(около половин килограм на 300 км) и гълта бензин двойно повече от други Ферози... Също така няма никаква енерция.. за което баща ми мисли, че е заял хъба и не иска да освободи четворното и това го тормози...
    Ако може някой да даде съвет ще съм благодарен !

  • #2
    От: Daihatsu Feroza SX

    това с енерцията е възможно като,проблем не само от хъба а и ред други причини.лагер,спирачни цилиндърчета ,ръчни и т.н. за маслото съм почти сигурен че ще сменяш гуми4ки!!!а за гърменето и разхода иди на елкон след смяната на гуми4ките да ти центрожат запалването.може пък и да се оправи.дано не са сегменти и др такива разправии.виж компресията за да знаеш поне от къде е пробл. с маслото и невървенето!!

    Коментар


    • #3
      От: Daihatsu Feroza SX

      Първоначално публикуван от Montana Преглед на мнение
      Здравейте.. На 18 години съм и се сдобих с Feroza SX... Много хубаво джипче.. върши ми всякаква работа Обаче тук почват проблемите..
      Карал съм и други Ферози, но при мойта двигателят гърми като на камион.. гълта масло(около половин килограм на 300 км) и гълта бензин двойно повече от други Ферози... Също така няма никаква енерция.. за което баща ми мисли, че е заял хъба и не иска да освободи четворното и това го тормози...
      Ако може някой да даде съвет ще съм благодарен !
      Да си жив и здрав на 18 год.,каква Фероза си придобил не разбрах SX-какво е това,Какви ФЕРОЗИ Си карал на 18 год.като си нямал книжка за шофьор.И другите ти глупости не ми се анализират(двигатела гърми,гълта масло и бензин) ....пък за енерцията(която се най-вероятно се отнася за инерцията ,за която ти и баща ти си нямате никакво физично понятие),пък за въпросното четворно направо ме метнахте в оркестъра. Има едно нещо наречено основно и средно образование...да вземете да го завършите и тогава си пишете глупостите че да ни карарате да четем,че и да мислим по тях.Форума е достатъчно умен за да не слуша глупости.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Daihatsu Feroza SX

        Привет, колега и добре дошъл!
        Започни с първоначалното обслужване и лека полека сменяй каквото трябва. Провери си кабели, свещи, закарай я на центровка. Провери си спирачките, охладителната система, хъбовете...
        Задържането, едва ли е от блокирал хъб. По-скоро е проблем със спирачките. Като покараш малко, пипни барабаните и дисковете, да видиш дали са загряли. Провери си ръчната.
        Успех ти желая!
        Ако обаче очакваш да ти гори като лека кола, в заблуда си.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Daihatsu Feroza SX

          Честито добре дошъл в отбора "ДАЙХАЦУ"

          Коментар


          • #6
            От: Daihatsu Feroza SX

            Да не си имал това в предвид , но успех с машинката, добра е.
            http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=2&act=4&adv=21294338321700453&f1=details[/IMG],
            Последно редактирано от белята; 09-03-11, 02:02. Причина: словоред
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: Daihatsu Feroza SX

              Оказа се, че предния кардан е заял и не иска да освободи 4x4 затова гори доста повече... В събота е на ремонт и дано стане 1 проблем по малко Майстора каза, че ще смени автоматичните хъбове с ръчни...

              Коментар


              • #8
                От: Daihatsu Feroza SX

                Предния кардан е заял, ми звучи странно. Как така заял? Ако не изключва двойното, по-скоро проблема е в раздатката. Автоматичните хъбове работят ли? А връщаш ли малко назад, след като изключиш 4Х4 от лостчето?
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Daihatsu Feroza SX

                  Знаете ли, колко е гадно да ти "заяде" предния кардан ......??? А ....?

                  Какъвто собственника, ... такъв и майстора ....
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Daihatsu Feroza SX

                    Има нещо такова. Няма да е зле, колегата да намери някой, който разбира от джипки да му обясни кое, как деиства.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Daihatsu Feroza SX

                      Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                      Знаете ли, колко е гадно да ти "заяде" предния кардан ......??? А ....?

                      Какъвто собственника, ... такъв и майстора ....
                      Особено,ако заядат и двата кардана
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 09-03-11, 17:18.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Daihatsu Feroza SX

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Знаете ли, колко е гадно да ти "заяде" предния кардан ......??? А ....?

                        Какъвто собственника, ... такъв и майстора ....
                        Мммм,дааа-много е гадно

                        Коментар


                        • #13
                          От: Daihatsu Feroza SX

                          Аре бе заядливци - остаете момчето ся - има шанс да се научи. Евентуално.
                          Обаче майсторът със запеклия кардан вече е за бой.
                          Предлагам на младежа да си прибира колата от там по най-бързия начин.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Daihatsu Feroza SX

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Знаете ли, колко е гадно да ти "заяде" предния кардан ......??? А ....?

                            Какъвто собственника, ... такъв и майстора ....
                            Може да направи троен аксел напред......
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Daihatsu Feroza SX

                              Едно време какви предни кардани ИМАШЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ и не заяждаха !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                              Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X