Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Показания на борд компютъра - WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Показания на борд компютъра - WJ

    Темата произхожда от тук.

    И последно, напомпих гумите от 1.9 на 2.2 и след като reset-нах показанията за разхода и последвалия тестдрайв се изненадах от показанията. Досега не бях виждал такъв разход откакто имам джипа. Съжалявам че не го снимах преди да го reset-на, но уреда показваше 19.1...а сега...

    Последно редактирано от Чавдар (V93); 06-03-11, 08:57.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

  • #2
    От: Какво направих по джипа днес?

    А пък мене ме убеждават ,че бордкомпа лъже сериозно в показанията си.

    Коментар


    • #3
      От: Какво направих по джипа днес?

      Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
      А пък мене ме убеждават ,че бордкомпа лъже сериозно в показанията си.
      За лъженето, може и да лъже. Аз никога не съм засичал, "пълен-пълен".....вярвам му просто. Но колкото и да ме лъже, едно е да ми показва 19, а съвсем друго 12.
      Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
      0877стоидевет215–Радослав

      Коментар


      • #4
        От: Какво направих по джипа днес?

        Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
        За лъженето, може и да лъже. Аз никога не съм засичал, "пълен-пълен".....вярвам му просто. Но колкото и да ме лъже, едно е да ми показва 19, а съвсем друго 12.
        То за показване може всичко да ти показва. Зависи в кой момент ще го погледнеш. Ето ти например показание, според което WJ само мирише горивото

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0005.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5257975
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Какво направих по джипа днес?

          Всъщност, добре че се сети да го отделиш в отделна тема тоя въпрос. Прехода който направих вчера, беше около 200 км. като почти половината от тях градско. Преди съм я правил същата тая разходка и разход под 15 не съм виждал. Като го reset-неш разхода, докато навърти 100 се мени постоянно а след това на всеки 100 км ( в това не съм много сигурен, и ако има някой да знае точно как работи, да казва). Ти вероятно си го снимал още при първите 100 на някой наклон. Моята снимка е правена след като се прибрах от разходката. През цялото време разхода се въртеше около 12. А преди наистина не съм го виждал така.
          Последно редактирано от Radosl81; 06-03-11, 10:04.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
          0877стоидевет215–Радослав

          Коментар


          • #6
            От: Показания на борд компютъра - WJ

            Според мен компютърът лъже. Смених си телефона и нямам снимката да покажа разход 7.3 на ГЧ 2.7 CRD по маршрут София-Несебър с умерено каране, магистралата на автопилот 125км/ч, а останалия път 90-100. Но на бензиностанцията /пълно-пълно/ показа между 8.5 и 9.0. А иначе темата започна за налягането в гумите, да и аз съм забелязал, че с по-напомпани гуми гори по-малко. И не само джипката. Лично аз карам с налягане 2.3-2.4.

            Коментар


            • #7
              От: Показания на борд компютъра - WJ

              Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
              Според мен компютърът лъже. .
              Разбира се, че лъже. И не толкоз, че не иска да е верен. Просто за да се измери точно струва много пари. Евтина и точна система е единствено метода "пълно-пълно"
              Другото е за радост на очите,като светещиоте пръскалки за чистачки.

              Коментар


              • #8
                От: Показания на борд компютъра - WJ

                Всъщност, темата не започна от напомпването на гумите. В другата тема споделих как след няколко решени проблемчета, ми направи впечатление че разхода падна драстично. Иначе и аз съм чувал че лъже, но никога не съм се задълбочавал да го засичам точно колко гори. Все пак не е лека кола, и няма да гори 6л/100км. Колкото толкова.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
                0877стоидевет215–Радослав

                Коментар


                • #9
                  От: Показания на борд компютъра - WJ

                  Първоначално публикуван от Radosl81 Преглед на мнение
                  Всъщност, темата не започна от напомпването на гумите. В другата тема споделих как след няколко решени проблемчета, ми направи впечатление че разхода падна драстично. Иначе и аз съм чувал че лъже, но никога не съм се задълбочавал да го засичам точно колко гори. Все пак не е лека кола, и няма да гори 6л/100км. Колкото толкова.
                  За гумите: недопомпаните гуми качват разхода. Препомпаните - не го свалят, но се пести от доктора, дето ще вади камъни от бъбреците, евентуално. Но пък са радост за майсторите по ремонт на окачване и ходова част.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Показания на борд компютъра - WJ

                    Пенчо, ако ми кажеш, че 2.3 атм. са препомпани за джип тежащ близо два тона, просто няма да ти повярвам. Не си натрапвам мнението, не казвам, че съм прав, но под 2.2 ми се вижда смешно за джип. За камъните в бъбреците, но комент, мисля, а и усещам, че джипа вози достатъчно меко.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Показания на борд компютъра - WJ

                      Първоначално публикуван от basko Преглед на мнение
                      Пенчо, ако ми кажеш, че 2.3 атм. са препомпани за джип тежащ близо два тона, просто няма да ти повярвам. Не си натрапвам мнението, не казвам, че съм прав, но под 2.2 ми се вижда смешно за джип. За камъните в бъбреците, но комент, мисля, а и усещам, че джипа вози достатъчно меко.
                      Не съм коментирал конкретни числа. За всяко МПС си има дадени стойности от производителя. Моята е 1.7т. и е на 1.8атм.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Показания на борд компютъра - WJ

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        ...Просто за да се измери точно струва много пари...
                        Нищо не струва. Компа (така или иначе) знае какво количество гориво ( и то изключително точно) се впръсква във всеки един момент. Нататък е проста аритметика. Грешката е минимална и се получава от механичните части в системата. Компютрите не грешат. Ако има разлика с реалния разход, най вероятно е резултат от гуми с различни размери от оригиналните.
                        Най ме е страх от хора без мечти...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Показания на борд компютъра - WJ

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Не съм коментирал конкретни числа. За всяко МПС си има дадени стойности от производителя. Моята е 1.7т. и е на 1.8атм.
                          Да не забравяме , че по-голямата /обемна / гума се помпи с по-малки стойноности.Това се отнася за пасажерските автомобилни гуми , поради изискванията за комфорт, возия , шум, сцепление и т.н.
                          Изключение правят бусовите и товарните гуми , поради факта , че са с друга конструкция /усилени с повече платове/.
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • #14
                            От: Показания на борд компютъра - WJ

                            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                            Нищо не струва. Компа (така или иначе) знае какво количество гориво ( и то изключително точно) се впръсква във всеки един момент. Нататък е проста аритметика. Грешката е минимална и се получава от механичните части в системата. Компютрите не грешат. Ако има разлика с реалния разход, най вероятно е резултат от гуми с различни размери от оригиналните.
                            Въобще не казвам, че компютрите не могат да смятат. Въпроса опира до подадените им данни. Какво показва, например, като разход на празен ход? А в преходните режими?
                            Мисълта ми е, че докато няма прецизен горивомер /като водомер/, другото са екстраполации.
                            Малко за расмисъл: при 10л/100км. и 4000об. влязлото в 1 цилиндър гориво е 0.000010416л.
                            Това е при постоянна скорост и на равен път.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Показания на борд компютъра - WJ

                              Оргинални джанти, гуми 235/65/17 - с такива излиза от завода. Така че размерът не оказва влиание в случая. А за налягането си трайкам. Карайте си меко и комфортно?!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X