Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво открих днес?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво открих днес?!

    Въпреки, че не се интересувам от ретро автомобили, искам да споделя с вас днешната си находка. Надявам се някой мераклия да прояви интерес и да успее да спаси този автомобил от моргата. Не зная каква е колата. Мернах я с периферното зрение на път към Курилския манастир. На връщане спряхме за да я снимам. Ако някой се заинтересува, мога да обясня къде точно я видях. Ето за това става въпрос:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03667.jpg
Прегледи:3
Размер:201.0 КБ
ID:5920303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03674.jpg
Прегледи:3
Размер:210.0 КБ
ID:5920304Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03669.jpg
Прегледи:3
Размер:67.2 КБ
ID:5920305Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03666.jpg
Прегледи:3
Размер:203.1 КБ
ID:5920306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03671.jpg
Прегледи:3
Размер:155.7 КБ
ID:5920307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03673.jpg
Прегледи:3
Размер:177.2 КБ
ID:5920308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03676.jpg
Прегледи:3
Размер:101.7 КБ
ID:5920309Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03670.jpg
Прегледи:3
Размер:120.3 КБ
ID:5920310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03675.jpg
Прегледи:3
Размер:168.4 КБ
ID:5920311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03672.jpg
Прегледи:3
Размер:163.3 КБ
ID:5920312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03668.jpg
Прегледи:3
Размер:119.5 КБ
ID:5920313

  • #2
    От: Какво открих днес?!

    Воксхол?
    Нещо подобно има близо до къщи. Стои от моето детство.
    Сигурно също трябва да бъде спасено.
    Но си е играчка за хора с пари.

    Коментар


    • #3
      От: Какво открих днес?!

      При това с новите номера!!!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #4
        От: Какво открих днес?!

        Според мен колата до скоро е била поддържана съдейки по състоянието и номерата, дано се захване някой с нея.

        Коментар


        • #5
          От: Какво открих днес?!

          Или е Кадилак, или Буик. Коли с такива крилца са произвеждали 50-60 години на миналия век, били са насочени към женската част от пазара. Първия който си купува такава кола е Елвис Пресли, така де, след него има бум на продажбите, а неговата е била и розова.Ааа и е била кабриолет. Абе това е изкуство, не автомобил.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Какво открих днес?!

            Plymouth Savoy 1959 http://www.autotraderclassics.com/cl...y-412691.xhtml(Като изключим цялото торпедо отпред, не можах да намеря такв модел). В крайна сметка налетях на същата кола, обявена без модел http://classiccars.zonebg.com/Bulgar...o/amgalch.html

            Това напълно различно торпедо ме навежда на мисълта, че може да е канадска сглобка...
            Последно редактирано от DEYAN IYI; 05-03-11, 23:40.

            Коментар


            • #7
              От: Какво открих днес?!

              Не можах да намеря Cadillac или Buick като този. Това може да го познае специалист по предницата или по волана. И не мога да прочета какво пише на десния калник - GG Burger, GG Bumper...
              Ако разберем каква е колата, веднага ще стане ясно има ли какво да се прави с нея. Трябва да се види дали е с оригиналем двигател или с газка или волга.

              Добавка - колегата е намерил коя е. Аз съм я виждал на снимка в лъскаво състояние преди години. Интересно как са я изоставили до такава степен - явно нискокачествено боядисване е имало. Предницата може да е преработена за да е такава кръгла...
              Последно редактирано от lodkar; 05-03-11, 23:44.

              Коментар


              • #8
                От: Какво открих днес?!

                Така, както нищо не разбирам от ретро автомобили, така се върнах специално за да я снимам. Дори в това състояние е доста впечатляваща. Ако някой иска да я огледа ще обясня точно къде е...Нямаше никакви хора там за да разпитам.

                Коментар


                • #9
                  От: Какво открих днес?!

                  А дали е дизел? ей сега четох, че имало един или единици екземпляри с дизелов двигател.
                  Това как ли изглежда в комби варианта?!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво открих днес?!

                    ШОК И УЖАС!



                    Познавам тази кола. Стояла е на паркинг сигурно 20, ако не й повече години. С мой много добър приятел искахме да я купим преди около 4-5 години и да я върнем към живот, но след известно време в разпитване за въпросната такава разбрахме, че много хора са проявявали интерес към нея, но до последно не са искали да я продадат. Как се е озовала там... пълна мистерия.

                    Между другото, ако съм запомнил правилно/ след проведеното търсене, когато я видях за първи път/ колата е Кадилак, но не помня кой модел. Двигателят отново ако помня правилно е сменен именно заради огромният разход на колата.

                    Ужас. Сега като я видях тук ми сви сърцето

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво открих днес?!

                      Добре де, решавайте, и кажете тук. Каквото може - ще помогнем.
                      А то и аз не продавам дъвката, която съм лапнал през 68-а. Някак съм свикнал. А да я изплюя - вече мога.
                      Собствениците на тия неща очевидно не са живи отдавна. Наследниците им или също, или се правят на интересни. Тогава - според интереса. Имам опит в преговори с такива хора, и без да ги обиждам.
                      Не ми е приятно, но ако решите - ще помогна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво открих днес?!

                        Първоначално публикуван от DEYAN IYI Преглед на мнение
                        Колегата правилно е написал - 1959 Plymouth, но с променена предница.

                        Но пък от друга страна, задницата не се различава с тази на 1959 Dodge Kingsway, като на колегата - http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=112989 , но това вероятно е така, защото и двете марки са на Chrysler.
                        Последно редактирано от rsk_skodaowner; 06-03-11, 13:08.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво открих днес?!

                          Ох, вярно, че беше Plymouth/не се подвеждайте по първият пост дето съм писал, че е Кадилак - грешно е/, кой знае за кво съм си мислил снощи докато съм писал

                          Интересно обаче каква е тая предница...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво открих днес?!

                            Това е видинския Плимут. С различна предница е, защото е бил удрян доколкото ми каза един познат.
                            Let there be Rock!
                            Opel Rekord C Coupe 1971
                            Opel Rekord D Coupe 1975

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какво открих днес?!

                              Plymouth Belvedere 1959 поредната ценна кола която Бай Ганьо е опропастил.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X