Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно Nokia C5-03

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно Nokia C5-03

    Понеже, както се оказа съм не малко индианец с въпросните "нови, интуитивни" технологии, искам да попитам на въпросната Nokia може ли да се сложи някакъв софтуер, което да ползва GPS-a й, който елиминира използването на Ovi Maps.

    Питането ми е относно Garmin, TomTom или нещо подобно, което да има покритие в България.

    Предварително благодаря за помощта!

  • #2
    Re: Питане относно Nokia C5-03

    Можеш да си сложиш Гармин няма никакъв проблем телефона ти е със Symbian и ТомТом ще ти върви но .. ти си решаваш Гармина е най добре!

    Коментар


    • #3
      От: Питане относно Nokia C5-03

      То вярно си работят нещата, ама трябва да се попрочете малко насам-натам за да се получат нещата.

      Понеже първият път когато инсталирах програмата при зареждането зареждаше 3 сек. и ме изхвърляше/да не споменавам момента, че зареждаше на половината дисплей/, дейнсталирах я, мотах се из интернет да търся нещо специфично/да не би да има някаква несъвместимост, понеже при пускане на инсталатора програмата казва, че е несъвместима с устройството/ - нищо конкретно не намерих и рекох да пробвам с чиста инсталация, свалена от сайта на Garmin. Пуснах я нея и всичко заспа.

      Та и за това беше темата, че не съм много запознат с тези версии на Symbian. Едно време ползвах Nokia nGage, но там нещата бяха къде къде по-опростени откъм навигация из менютата на телефона

      Коментар


      • #4
        От: Питане относно Nokia C5-03

        Искам да питам дали този ДЖ-ПИ-ЕС, който си е на телефона, изисква ползване на интернет, т.е иска ли пари?

        Коментар


        • #5
          От: Питане относно Nokia C5-03

          ако е на нокия ови мапс тогава иска но ако е гармин примерно не иска за това всички си слагат гармин 1 е по евтино 2 е по качествено
          Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

          Коментар


          • #6
            От: Питане относно Nokia C5-03

            И гармин ползва интернет, не се заблуждавайте!
            Всички телефони с А-GPS(подпомогнат джипиес) при стартирането на гармина се свързваt чрез GPRS за по-бързо локализиране на местоположението.Това може да се изключи от настройката на телефона,но тогава локализирането става много бавно.
            Това свързване чрез GPRS струва около стотинка на всяко включване на гармина както и на OVI maps, след това не взима пари!Тествано многократно!
            YAMAHA WR450F

            Коментар


            • #7
              От: Питане относно Nokia C5-03

              Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
              И гармин ползва интернет, не се заблуждавайте!
              Всички телефони с А-GPS(подпомогнат джипиес) при стартирането на гармина се свързваt чрез GPRS за по-бързо локализиране на местоположението.Това може да се изключи от настройката на телефона,но тогава локализирането става много бавно.
              Това свързване чрез GPRS струва около стотинка на всяко включване на гармина както и на OVI maps, след това не взима пари!Тествано многократно!
              Да, това е верния отговор!

              Коментар


              • #8
                От: Питане относно Nokia C5-03

                Не съм забелязал да е бавно с изкючен интернет - а колкото до стотинките имайте в предвид че при излизане в чужбина става интересно.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Питане относно Nokia C5-03

                  Имам друг въпрос, отнасящ се до същия модел телефон. Та въпросът ми е следния/те всъщност са два/:
                  1. Как мога да деинсталирам/премахна/ вече инсталирано от мен приложение от ОВИ?
                  2.В картата памет нямам почти нищо/около 7 песни, които са около 70МБ/, а ми изписва, че е вече пълна. Става въпрос за Микро СД картата, която е в пакета с телефона. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане относно Nokia C5-03

                    Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
                    И гармин ползва интернет, не се заблуждавайте!
                    Всички телефони с А-GPS(подпомогнат джипиес) при стартирането на гармина се свързваt чрез GPRS за по-бързо локализиране на местоположението.Това може да се изключи от настройката на телефона,но тогава локализирането става много бавно.
                    Това свързване чрез GPRS струва около стотинка на всяко включване на гармина както и на OVI maps, след това не взима пари!Тествано многократно!
                    Това е вярно, но категорично не е правилния отговор, тъй като на телефона си има настройка да се изключи триангулацията (това е процеса който "подпомага" джипиеса да ви позиционира по-лесно), т.е., ако ви се свиди едната стотинка на всяко включване (или каквото там струва) отивате на (nokia e71) menu-tools-settings-general-positioning-positioning methods и махате чек марката на всичко, с изкл. на integrated GPS и тогава Гармин няма да ви генерира и една стотинка трафик към оператора. в това си твърдение съм 100% уверен от собствен опит, не го казвам от четене в нета. само имайте предвид, че като махнете тази чек марка, джипиеса ще се връзва значително по-бавно към сателитите, в градска среда може и направо да не става... вие си преценето кое ви е по-удачно.
                    така че правилния отговор е: Гармин ще ви генерира разход, ако му позволите, де факто тази настройка е чекната по дифолт в самия телефон, това няма нищо общо с Гармин-а.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане относно Nokia C5-03

                      Първоначално публикуван от mureto Преглед на мнение
                      И гармин ползва интернет, не се заблуждавайте!
                      Всички телефони с А-GPS(подпомогнат джипиес) при стартирането на гармина се свързваt чрез GPRS за по-бързо локализиране на местоположението.Това може да се изключи от настройката на телефона,но тогава локализирането става много бавно.
                      Това свързване чрез GPRS струва около стотинка на всяко включване на гармина както и на OVI maps, след това не взима пари!Тествано многократно!
                      Колега мога да ти кажа че локализирането на гармин на телефон става по бързо и от техните навигаций. И мога да твърдя че гармин не ползва нет тъй като моя телефон работи само на гсм а не работи на 3г и няма от къде да дърпа нет. А тайната да не ти ползва нет е да си отключиш добре софтуера и след това има добавки в страницата на гармин който спомагат за по бързата работа на гармин а това са : GarminMobileXTFreeBasemap_4xxxx
                      GarminMobileXTSupportFiles_4xxxx
                      нека някой да си направи експеримент и да каже как работи навигацията на телефона преди да ги сложи и след като ги сложи
                      но аз мисля че почва да работи много по добре.
                      Мое лично мнение е че гармин работи супер на нокия и бързо локализира имал съм случай в който съм в къщи и далеч от прозорец и пак ме локализира а автомобилната неможа да се свърже дори.
                      Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане относно Nokia C5-03

                        Първоначално публикуван от h.dimitrov95 Преглед на мнение
                        Имам друг въпрос, отнасящ се до същия модел телефон. Та въпросът ми е следния/те всъщност са два/:
                        1. Как мога да деинсталирам/премахна/ вече инсталирано от мен приложение от ОВИ?
                        2.В картата памет нямам почти нищо/около 7 песни, които са около 70МБ/, а ми изписва, че е вече пълна. Става въпрос за Микро СД картата, която е в пакета с телефона. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
                        Отиди в настройки -> мениджър приложения -> инсталирани приложения -> избираш приложението -> опции -> деинсталиране това е за програмите а музиката и снимките като си вържеш телефона към Пц-то като масова памет и си ровиш из папките. И виж да не ти е пълна основната памет на телефона от Приложения -> Файлове
                        Богат е този който е мъдър. Бъдете богати.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане относно Nokia C5-03

                          Първоначално публикуван от TeneresHell Преглед на мнение
                          Колега мога да ти кажа че локализирането на гармин на телефон става по бързо и от техните навигаций. И мога да твърдя че гармин не ползва нет тъй като моя телефон работи само на гсм а не работи на 3г и няма от къде да дърпа нет..
                          Ами да ти кажа че ако си мислиш че щом си само с GSM мрежа то програмата на Гармин може да си дърпа пак данни през GPRS или EDGE нищо че не е активирана 3G мрежата. Иначе единствения вариант е да не черпи трафик която е и да е програма е да и се забрани автоматично да може да активира безжичния Интернет, сигурен съм че за Симбиан има такива програми които да могат да блокират достъпа до Интернет за дадена програма. Подобна съм ползвал още на Windows mobile и сега съм на Андроид и се намират пак подобни приложения за целта. И както са писали колегите по-горе най-добрия вариант е точно да се деактивира А-GPS а от настройките на самия телефон.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане относно Nokia C5-03

                            Първоначално публикуван от h.dimitrov95 Преглед на мнение
                            Имам друг въпрос, отнасящ се до същия модел телефон. Та въпросът ми е следния/те всъщност са два/:
                            1. Как мога да деинсталирам/премахна/ вече инсталирано от мен приложение от ОВИ?
                            2.В картата памет нямам почти нищо/около 7 песни, които са около 70МБ/, а ми изписва, че е вече пълна. Става въпрос за Микро СД картата, която е в пакета с телефона. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
                            Картата, която е в комплект с телефона е 2gb или поне моята беше толкова. Пакета OviMaps е голям около ~1,6gb, на нея има и един софтуерен пакет на OviSuite, който е около ~115mb. От цялата дъндания аз преместих софтуерния пакет на компютъра ми, а OviMaps си го оставих. За всеки случай.

                            С въпросните ~400mb ми бяха предостатъчни за инсталация на допълнителен софтуер /браузър, софтуер за gps, както и pdf reader, както и няколко пищова / и с това остана доста място за снимки, клипове, музика, мелодийки, картинки и прочее.

                            Лошото е, че преди нова година ми се сдуха картата, не, че съм затрил кой знае колко важна информация от нея, но просто е неприятно когато всичко седи там.

                            Имай на в предвид и си прави редовно резервни копия на файловете от там.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане относно Nokia C5-03

                              Как мога да си сложа код за защита на изображенията ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X