Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

    Проблемът вече е отстранен, но исках да споделя този проблем, за да не се подлъжат колеги и да цепат гарнитурата на главата. Та от като съм го купил джипа си ми губи яко антифриз видяхме че има теч от термостата....сменихме го, но продължи да тече... та докато му оправях разни неща по предницата майстора ми вика избила ти е гарнитурата на главата... аз не съм голям разбирач, но знам че е кофти проблем и скъп ремонт отидох при втори майстор (мой приятел) и той гледа гледа вика гарнитура... :-/ Отидох при трети майстор, който я поразглоби и се видя, че теча всъщност е от предпазна тапа на гарнитурата на главата... смяната и пак ми струва 350лв., но поне не се наложи цепене на главата... тапата беше на много кофти място под генерациата и над рога и реално като се погледне от долу се вижда точно как тече от гарнитурата Но не се подвеждайте преди да проверите въпросната тапа която е 3-4см. в диаметър

    Дано да съм полезен на някой, който има подобен проблем и му спестя кинти.
    Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

    Honda Shadow 600cc 1998г.

  • #2
    От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

    Първоначално публикуван от wolfcub Преглед на мнение
    ...че теча всъщност е от предпазна тапа на гарнитурата на главата... ...
    Какво е "предпазна тапа на гарнитурата на главата"?
    Предполагам, че е тапа запушваща технологичен отвор. И за какво ти взе 350 лв?
    Най ме е страх от хора без мечти...

    Коментар


    • #3
      От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

      до колкото разбрах тази тапа служи за при прегряване на главата (ако сме забравили да сипеме антифриз или поради някаква причина няма да избие навън на лягането. Пак казвам много съм бос на тия теми а иначе 350лв разглабяне и стигане до тапата и смяна на тапата 2 дена работа
      Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 Quadra Drive 2001г

      Honda Shadow 600cc 1998г.

      Коментар


      • #4
        От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

        абе пак ми се струват доста пари... а че били 2 дни работа, съмнява ме някой да е работил нон-стоп 2х8часа по твоята кола... най-важното е, че са ти отстранили проблема де...

        Коментар


        • #5
          От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

          Привет!
          И със моя гранд 4.7 (+газ течна фаза) имам проблем с охладителната течност,на две седмици доливам около литар (300км)
          но не откривам теч,нивото на маслото е непроменено,оста само да изгаря в цилиндрите но нито прекъсва колата си работи ок...къде според вас да търся проблема...
          мерси

          Коментар


          • #6
            От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

            Във пукнато радяторче на парното течността се нагрява и изпарява.

            Коментар


            • #7
              От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

              Провери капачката на радиатора.
              BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

              Коментар


              • #8
                От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

                Първоначално публикуван от rocky Преглед на мнение
                Провери капачката на радиатора.
                Мисля, че 4,7 няма капачка на радиатора, а на разширителния съд, който е под налягане.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: Теч на антифриз от гарнитурата на главата 4.7 WJ

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Мисля, че 4,7 няма капачка на радиатора, а на разширителния съд, който е под налягане.
                  Има и на радиатора която е подналягане, и на разширитилния съд която не е подналягане. А ако тече от капачката ще го види още като отвори капака.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X