Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов член към вашата общност:)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нов член към вашата общност:)

    Добър ден админи, модератори и колеги! Аз съм Павел от София на 33 год. От вчера съм притежател на първия ми джип фронти спорт, къса база 94 год. 2.0i. Предишната ми кола беше Опел вектра А C20NE и от 2004 год съм активен потребител в opelclub-bg.com, но там няма почти никакво инфо за фронти и се регистрирах по съвет на колега за вашия форум, надявам и при вас да има добро отношение, уважение и съпричастност както при opelcluba

    И да попитам за първия проблем който забелязах е че не работят показанията за бензина и температурата, иначе показанията за акумулатора и за маслото отчитат! Ползвах търсачката ви и видях подобен проблем при който разбрах че може да има лоша маса някъде, но не видях къде конкретно да гледам и какво да проверя като за начало?

    Благодаря ви предварително за съветите ви! Лек ден

  • #2
    От: Нов член към вашата общност

    Добре дошъл. Надявам се ,че фронтераджийте ще ти помогнат.

    Коментар


    • #3
      От: Нов член към вашата общност

      Първо провери предпазителите. Провери масата на акумулатора и връзката между алтернатора и купето, както и между двигателя и купето въпреки, че се съмнявам да е това причината. Провери и състоянието на буксите под кората долу вляво и ги напръскай с ВД40 профилактично. Ако не се реши проблема, сваляй таблото и виж там каква е ситуацията. Как се сваля е описано в тема. Използвай търсачката и чети наред, защото има доста теми с полезно инфо относно цени, взаимозаменяеми детайли и къде да ги намериш.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Нов член към вашата общност

        Добре дошъл във форума и много безаварийни километри с новото Фронти! Относно проблема, предполагам разпукнати спойки в таблото. Според мен, започни от него!
        "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

        Коментар


        • #5
          От: Нов член към вашата общност

          Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
          Добър ден админи, модератори и колеги! Аз съм Павел от София на 33 год. От вчера съм притежател на първия ми джип фронти спорт, къса база 94 год. 2.0i. Предишната ми кола беше Опел вектра А C20NE и от 2004 год съм активен потребител в opelclub-bg.com, но там няма почти никакво инфо за фронти и се регистрирах по съвет на колега за вашия форум, надявам и при вас да има добро отношение, уважение и съпричастност както при opelcluba

          И да попитам за първия проблем който забелязах е че не работят показанията за бензина и температурата, иначе показанията за акумулатора и за маслото отчитат! Ползвах търсачката ви и видях подобен проблем при който разбрах че може да има лоша маса някъде, но не видях къде конкретно да гледам и какво да проверя като за начало?

          Благодаря ви предварително за съветите ви! Лек ден
          Здравей добре дошъл.
          Датчикът за температурата на таблото е с една много смешна клема която често се разхлабва, намира се около термостата. Този за бензина е върху самата сонда върху резервоара, също събира кал и клеясва.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Нов член към вашата общност

            Добре дошъл във форума и много безаварийни километри с фронтерата.

            Коментар


            • #7
              От: Нов член към вашата общност

              Благодаря ви за бързата реакция и за пожеланията! Ще изчакам да се постопли малко времето и ще търся проблема по вашите насоки. Лека вечер

              Коментар


              • #8
                От: Нов член към вашата общност

                Добре дошъл сред нас!
                Много безаварийни километри с джипката.
                Константин Вълчанов.0888313247

                Коментар


                • #9
                  От: Нов член към вашата общност

                  Привет колеги, относно проблема с непоказването на температурата и на бензина, проверих следните неща: Всичките бушони под таблото и откъм двигателя, видимо бяха здрави, после напръсках с контакт спрей, клемите на акумулатора, на масата, клемичката на температурния датчик и нищо не се получи. Относно показанията за бензина ми направи странно впечатление че независимо дали е на контакт или изключен, стрелката за бензина е замръзнал точно над червената зона ще видите на снимката долу. Видях на друга фронтера че при изключен контакт стрелката пада долу под червената зона. Как да процедирам, какво да гледам или къде се намира вашия човек Лозан за който чета че бил баш майстор по фронтерите и да ми оправи проблема? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022630254-big.jpg
Прегледи:1
Размер:103.8 КБ
ID:5257989

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нов член към вашата общност

                    Бушони или какво да е по ел. инсталацията не се гледа на външен вид, а се измерва. 0898780604 е телефона на Лозан.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нов член към вашата общност

                      Вътре на самото табло има стабилизатор на 8 волта, когато се прецака се държи точно така.
                      Провери го!!
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нов член към вашата общност

                        Да ви попитам, какви ключови думи ползвате и да ги използвам при търсачката ви? Искам да намеря тема как се сваля таблото, в случая да проверя въпросния стабилизатор на 8 волта както ме посъветва CarTest. При търсачката написах няколко думи от които : "сваляне табло","табло фронтера","как се сваля табло" и при тези думи ми излиза всеки път огромен списък и теми по чиито заглавия не мога да видя къде има въпросната тема, и докато ги проверя всичките ще ми трябват 3-4 часа докато намеря темата на всичките подфоруми? Бих ви питал директно как се сваля таблото, но прочетох че нямате възможност, нерви и време да отговаряте на всеки новодошъл директно на въпроса освен ако не е обсъждано из форума ви. Търсачката ви много ме измъчва с многото си общо инфо като краен резултат!
                        Лека вечер

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нов член към вашата общност

                          На ОФА таблото се сваля, като развиеш 4 рапидки - 2 под самото табло и 2 вътре под скоростомера. Кутията отзад е на щипки. После трябва да откачиш жилото на скоростомера, което също е на щипка. За буксите няма да обяснявам как се свалят....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нов член към вашата общност

                            Привет колеги, относно проблема с непоказването на температурата и на бензина, да ви кажа докъде стигнах.
                            Значи днес ходих до сервиз за ел. услуги,успяха да ми направят да отчита температурата имало нещо накъсано на таблото и е направено, но за бензина, самия уред за бензина на самото табло е бил аут.
                            Но бил отделен и можело от друго табло да се свали и сложи без проблем, та колеги има огромна молба, ще се радвам ако някой от вас има повредено табло или да не му трябва за да взема.
                            Въпросната джаджа за индикацията на бензина, ще платя стига да е на разумна цена!
                            Или ми дайте идеи дали може от друга кола да се вземе?
                            Много ще съм ви благодарен за помоща ви, много ме дразни нещо да не работи, обичам всичко да е ок.
                            Лека вечер

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нов член към вашата общност

                              Сложи си газ и гледай да гасне лампата. Бензина вече стана демоде .
                              Sent from my Nokia s fenerche

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X