Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Клипа с БМВ-то може би е отговор на този клип:
    Определено е отговор на този клип. Ето какво пише автора под GS клипа:

    I decided to make a spoof of a video I made in Panama about my KLR.
    https://www.youtube.com/watch?v=M62y6...
    It's just jokes GS owners!
    If you're feeling picked on go watch my Harley Davidson videos.
    https://www.youtube.com/playlist?list...

    Реших да направя пародия на видеото, което направих в Панама за моя KLR. https://www.youtube.com/watch?v=M62y6...
    Товае просто шега със собствениците на GS!
    Ако ви харесва, гледайте моите Harley Davidson видеа.
    https://www.youtube.com/playlist?list...

    Между другото HD видеата също са яки :-)
    Последно редактирано от Ilarioncho; 06-11-16, 12:42.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Отговор от собственик на BMW F650GS Dakar на горните клипчета:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ab-mad-7.jpg
Прегледи:1
Размер:24.6 КБ
ID:5734084

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Новия боксер в правилните ръце.

        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
          Новия боксер в правилните ръце.

          Ойййй добре,че е в правилните ръце,че като го гледам как забива носа на всеки скок.А е скочил малко повече такова предно салто ще направи.

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Човека кара много добре и с лекота. БМВ-то има склонност към забиване на носа , но в случая той го контролира така , че да забива . По този начин постига плавно приземяване , следва наклона след скока /попивката/. Ако го приземява на задна гума ще се получава камшичен удар ,и е по-вероятно да направи салто , или твърдото задно окачване да го изхвърли извън пистата. Пак казвам , много чисто и технично кара въпреки тежкия мотор.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Новия боксер в правилните ръце.
              Не знам дали са правилни ръцете, само че моторът не е правилния със сигурност, не защото не става за "офроуд", не защото не се ползва за "офроуд", а защото е доказано чуплив и то такава чупливост, която поставя човешко здраве и живот в опасност (все пак не е здравословно да ти се разглоби предницата в движение).

              Така че въпросното промо от работещият за БМВ от 10 години е напълно неуместно, особено на фона на това, което се случва в момента - лицемерието да не направят рекол и по всякакъв начин да се опитват да го избегнат в продължение на повече от 3 години, след като добре са знаели, че проблем има и през това време този проблем е причинил падания с тежки наранявания (а може би и смърт).

              Неуместни са и подобни клипчета за другите бегемоти в сегмента (като изключим R-версиите на KTM), но на тях поне не им се разглобяват предниците в движение.
              BMW -- GS LC триумфално запази тенденцията, че всеки следващ модел е по-чуплив от предишния.

              Оправиха окачването, сега ще оправят и променливото газоразпределение за следващия боксер, спомням си първия VANOS при колите, от който заклетите, умопомрачени сектанти на марката бягаха като дявол от тамян.

              @motor_men, не вярвам, че човек с твоята техническа грамотност по отношение на мотоциклетите, доказана и на практика се връзва на такива сапунки.

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Аз изобщо не им се връзвам , като му дойде времето да подкарам с флекса и БМВ , ще остане само двигателя , дори обмислям как да махна и кардана. Проблемите са ми много ясни при комбинацията на това окачване с офроуд. Тази предница с много движещи се точки на захващане е ясно , че няма как да я бъде. От зад натоварването при рязко подаване на газ в комбинация с усукващото действие също създава проблеми , а като добавим и офроуд , и там се стига до разпадане. То при БМВ е малко като при мобилен оператор , като се вържеш не можеш да смениш нито предница , нито задница , нито "верига и пиньони". Но в случая с клипа , колкото и невероятно да звучи , окачването и като цяло конструкцията се натоварват минимално , просто защото каращия знае къде да си приземи и как. Движението с висока скорост по черен път с много на брой малки неравности ще натовари в пъти повече окачването. Конкуренцията при големите фирми си дава отражение , в бързината за повече , по-бързо и най , ще се допускат все повече грешки. А и въпреки , че производството /финалното сглобяване/ се правят в Германия , Австрия , Япония , ... много от частите се произвеждат в Китай , Тайланд , ...
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Разпада се поради промяна в конструкцията на горния край на тръбите. При по-старата концепция тръбата е хомогенно цяло с горния накрайник, който се захваща за селеновите втулки, докато в "новата" конструкция горната "тапа" е от алуминиева сплав и "кримпвана" за стоманената тръба. Това е нов вид сглобка, сигурно е взаимствана от някой китайски учебник по металознание. Може и да греша, много бегло погледнах проблема. Всъщност решението за отстраняване на този недостатък е лесно и лесно се прави.
                  Gnome Rhone AX2 800 1938
                  Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                  Husqvarna Te 510 1989
                  Argvmentvm ad novitatem

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                    Разпада се поради промяна в конструкцията на горния край на тръбите. При по-старата концепция тръбата е хомогенно цяло с горния накрайник, който се захваща за селеновите втулки, докато в "новата" конструкция горната "тапа" е от алуминиева сплав и "кримпвана" за стоманената тръба. Това е нов вид сглобка, сигурно е взаимствана от някой китайски учебник по металознание. Може и да греша, много бегло погледнах проблема. Всъщност решението за отстраняване на този недостатък е лесно и лесно се прави.
                    Абсолютно,това си е Адвенчър мотор,машината е доказано надеждна на дълги турове,значителна товароносимост,доста добра динамика на боксера,дори и при по старите екземпляри,а проблема при новата серия наистина се отстранява лесно:
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Е това вече си е сапунка , маха гумените маншони и на тяхно място набива втулки които да подсилят кола в горната част. Като гледам каква сглобка са направили в тази част ,то проблемите са си нормални.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                        Разпада се поради промяна в конструкцията на горния край на тръбите. При по-старата концепция тръбата е хомогенно цяло с горния накрайник, който се захваща за селеновите втулки, докато в "новата" конструкция горната "тапа" е от алуминиева сплав и "кримпвана" за стоманената тръба. Това е нов вид сглобка, сигурно е взаимствана от някой китайски учебник по металознание. Може и да греша, много бегло погледнах проблема. Всъщност решението за отстраняване на този недостатък е лесно и лесно се прави.
                        Аз го разгледах по-подробно , проблема си е доста сериозен и хич не е лесно за оправяне.
                        Ето я въпросната сглобка:








                        Не съм очаквал , че някой може да измисли подобна глупост , това е по-слабо и от коркова тапа. Като се има предвид как работи това предно окачване , променящия се наклон на коловете , завиването , тази така наречена сглобка е под постоянно натоварване. Единственото решение е ето това подсигуряване , но пък е грозно и грубо.

                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Работя години с германски инженери, вярвай те ми, МОГАТ да мислят и го правят.

                          И на мен сглобката ми изглежда афиф, но имам съмнение, че връзката ...материал-допуски-контрол-метод на сглобяване-контрол... се е скъсала. Мисля си така заради официалните изказвания, че ако хлабината м/у ..... е над ....мм, то ще се вземат мерки за гаранционен ремонт.

                          п.п. когато симптомите и лечението на една пандемия станат известни, то тя вече е дребна настинка.
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            На мен това решение с допълнителната втулка, която се набива (от филмчето) ми се струва много добро и лесно решение. Но мен повече ме притеснява тая ръжда между тапата и тръбата на кола. Там да има ръжда за мотор произведен след 2013 година от топ марка никак не е нормално!
                            Иначе БМВ са обявили, че ще оправят всички мотори произведени след 2013 год БЕЗПЛАТНО.
                            Цялата работа ми прилича на шумът, който се вдигна около носачите на степенките на R 1100 GS преди години. Там имаше случаи на откъртени степенки заедно с ухото на скоростната кутия, което е в общ блок от алуминии и е носеща част от рамата на мотора. И там се пускаха много страшни снимки в мрежата и се пишеха, и вещаеха апокалиптични сценарии за БМВ. Тогава от БМВ само ПРЕПОРЪЧАХА, който много го притеснява този проблем, а си кара мотора много по черно да си купи едни малки метални планки от Туратеч, да си ги монтира на мотора зад степенките и с това проблемът се решаваше...
                            А сега безплатно самите БМВ ще ги монтират тези втулки.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              Владич , не го разбираш проблема , защото както казваш , за теб това са тапи. Има много видове предници , но при най-масовите двата тройника са свързани с ос и са стегнати неподвижно към коловете , при обърнатите предници към "ботушите" , така образуват един цял модул. При въпросните БМВ-та , горният тройник е свързан към коловете , а долният към "ботушите" , и понеже коловете трябва да се движат в ботушите , и разстоянието между двата тройника се променя , те не са свързани помежду си с ос. Тук е първият проблем , връзката са точно двете тапи. И понеже шарнирният болт , връзката между долният тройник и носещото рамо не извършва праволинейно движение , е нужна подвижна връзка между горният тройник и коловете. Но между тази връзка и коловете са пак въпросните тапи , и когато окачването работи и коловете се движат спрямо горният тройник , тези тапи пак се натоварват. Когато въртиш кормилото , въртиш и горният тройник , и връзката между него и коловете , пак са въпросните тапи. Същото натоварване го има и когато неравностите по пътя , коловозите , .... се стремят да завъртят колелото , а ти контрираш с кормилото. И за всички тези неща които написах , се разчита на тези четири зъбчета на кола , направени на преса.



                              На следващата снимка ще видиш как алуминиевата тапа е преминала през тези зъбчета. Затова тези втулки не са решение , те са за замазване на положението докато изтече гаранцията.

                              Последно редактирано от motor_men; 28-07-17, 13:23.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Не. Тапата не може да се завърти спрямо тръбата на кола и да мине през зъбчетата, просто, защото цялата тази конструкция се върти свободно на втулка горе в тройника. На моето БМВ, а предполагам и на всички по-стари модели са същите окачвания с една малка разлика. Въпросната тапа не е алуминиева, а е от стомана. Всичко друго си е абсолютно същото. Специално проверих на моят мотор. За да свалиш предният амортисьор трябва да държиш с ключ 22 контра на самата тапа под тройника и тогава отгоре да въртиш с ключ 14 горната гайка над тройника, за да развиеш и извадиш от тройника цялата система. Без контра на тапата само с ключ 14 не можеш да развиеш горната гайка, просто защото се върти свободно на втулка в тройника цялата система. За това няма как тапата да се превърти в тръбата. Просто за олекотяване на мотора са сменили материала там на въпросната "тапа" и хоп, проблем.
                                Аз специално съм много против подобни замени и "олекотявания" от стомана на алуминии, и от алуминии на пластмаса, но кой ме пита мен?
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X