Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KTM Adventure срещу BMW GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

    Някой кара ли ги тези " стругове" ежедневно, като превозно средство. Интересно ми е кое какви плюсове и минуси има.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

      Тъй като се засегна темата за "Long way around" , не беше ли точно там където заваряха рамите на баварците и накрая оператора се наложи да продължи с някакъв соц. мотор.
      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

      Коментар


      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

        Пламене, всеки ден карам.
        Вярно, не е най-подходящия мотоциклет за града, но пък не минава ден, да не отскоча поне на 30-тина километра, наоколо. Оня ден ходих до Пазарджик, по магистралата се пътува бързичко, но на връщане нямах бърза работа, та се кефех по стария път. Да не ти разправям, че с тази визия на мотора, с бяла каска и светлоотразителна жилетка, всички ми правят път, закопчават коланите и хвърлят на съседната седалка телефоните.

        Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
        Тъй като се засегна темата за "Long way around" , не беше ли точно там където заваряха рамите на баварците и накрая оператора се наложи да продължи с някакъв соц. мотор.
        С всичките си постове, се опитвам да обясня, че това е мотор за пътешествия, а не за хард изпълнения. Въпреки това, си мисля, че 800 е по-пригоден за лоши пътища от 1200, било заради теглото, било заради класическото окачване, или ако щете размера на гумите.

        Разбира се всичко това е доста субективно, защото най-важното е кой и как го кара.
        Последно редактирано от giorgio; 23-06-13, 18:07.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

          Сега на изложението в София имаше като експонат новия 800. Изглеждаше агресивно, но ми бе доста висок. Явно това е мотор за по-дългокраки. В града или по асфалтовите пътища ок, но по по-кофти път, ако трябва да съпвам за баланс...незнам.
          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

          Коментар


          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
            Сега на изложението в София имаше като експонат новия 800. Изглеждаше агресивно, но ми бе доста висок. Явно това е мотор за по-дългокраки. В града или по асфалтовите пътища ок, но по по-кофти път, ако трябва да съпвам за баланс...незнам.
            Височък си е, аз стъпвам на пръсти, когато спра. Малкото ми опит в ендурото, ме е научил да не се опитвам да стъпвам, щото колчем съм стъпил, все съм се отъркалвал на земята.

            П.П. Не гледай визията, това да не ти е чопър, да си го гледаш пред кафето.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Ти твърдиш, че състезателен било маркетингово лого за КТМ или греша?

              А за трасето не си прочел внимателно. Предложих "да поскачаме" а не да преминем. То и с пистарка може да поскачаш ако е чужда и има кой да събира пласмасариите след нея.

              Но да, съгласен съм че твоя е направен за друго. 9х0-ката от своя страна е направен точно за състезания.
              Ако правилно съм го разбрал бат Съби,а и всичко останало което се споменава,с КТМ-а можеш да направиш всичко което може и Бмв-то,докато обратното не е съвсем така!!!Това най общо казано!
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                Няма по добро за града от един скутер. Ама да е 150+ кубика четиритактов и с големи гуми.

                Нашите стругове много греят а и са скъпи и кофти да го оставяш без надзор.

                Коментар


                • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                  Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                  Ако правилно съм го разбрал бат Съби...
                  Правилно си разбрал.
                  Освен това, това което може бат' ти Съби с КТМ-а, аз не го мога и с леко ендуро, но темата е за друго. Концепциите на двата мотора са различни и не е редно да се сравняват.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                    Giorgio определено 800 е правилния GS!! A икономията му на гориво е недостижима. Благородно ти завиждам

                    Коментар


                    • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Giorgio определено 800 е правилния GS!! ....
                      Не, не е правилния, ето доказателство:


                      копирано от: http://www.advrider.com/forums/showt...=191092&page=2
                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар


                      • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                        Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                        Не, не е правилния, ето доказателство:


                        копирано от: http://www.advrider.com/forums/showt...=191092&page=2
                        И колко километра ще мине преди да се счупи,ако говориме за пътища които не винаги са асфалт? Не говоря за двигател!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                          Е да, ако продава живи кокошки на женския пазар

                          При достатъчно желание почти всеки мотор може да заприлича на този, ама на този наистина му отива!!

                          Коментар


                          • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                            Giorgio определено 800 е правилния GS!! A икономията му на гориво е недостижима. Благородно ти завиждам
                            Не завиждай, защото се оказа, че 800-ките се повреждат.
                            Днес забелязах омасляване, между капака на главата и левия цилиндър... Преди няколко дни, при температура 35 градуса, шмулих по магистралата, до Пазарджик, със 180, в продължение на почти час. Явно му е дошло множко. Вентилаторът на радиатора работеше почти през цялото време. То за това и по-горе се оплаках, че открих недостатък.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                              На това BMW с кое копче се променят грайферите на гумите ?

                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: KTM Adventure срещу BMW GS

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                На това BMW с кое копче се променят грайферите на гумите ?
                                Абе той и новия КТМ е така

                                Явно модата не прощава на никой...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X