Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресе при ниски обороти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тресе при ниски обороти

    Pajero 3.0 V6 93та година автомат. Сложих му газов инжекцйон FOBOS преди седмица. Уж работеше добре, но от снощи започна леко да тресе на ниски обороти и пуши много. Не държи стабилни обороти. Един път като спра на светофар са 700, а на следващия светофар може да са 300. Също така оборотите леко играят. Преди не пушеше толкова много на газ, но от снощи пуши много. На бензин винаги е пушил доста.. Това ме навява на мисълта кабели и свещи, но според вас има ли възможност да е и нещо друго?
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    От: Тресе при ниски обороти

    А пушека стеле ли се ниско или веднага се издига нагоре?
    Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
    0878226696; 0876927507

    Коментар


    • #3
      От: Тресе при ниски обороти

      Оф..аман от газаджии!Тия дни толко се начетох от препатили люде с газаджии,че незнам...май никъде не си/или нямат желание или умствен потенциал/вършат работата като хората!Връщай се при газаджиите да си довършат работата!А относно "кабели и свещи"...това на газаджиите им е любимо!За каквото и да идеш,първата им приказка е-кабели,свещи,филтри,аспуси!Е да де,ама тия неща при 6-ака примерно са 500 лева...та газификацията почва да ти се вижда по-скъпичка от карането на бензин в един момент!Абе БГ идилия,но както ти писах-връщай се и рекламация да дупка!!
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        От: Тресе при ниски обороти

        Ама то проблема е, че и на газ и на бензин всичко е еднакво. И на бензин има същите симптоми както и на газ. Пушека бавно отива нагоре.
        GSM: 0898 554713
        Уебсайт: BULEXTREME.com

        Коментар


        • #5
          От: Тресе при ниски обороти

          Има и читави газаджии, но са рядко. От личен опит мога да кажа, че промяната на ниски обороти обикновено се дължи на лош реглаж на газовата уредба. При мен беше така, с уговорката, че съм с обикновена газова.Единствено ме притеснява в случая пушенето. Ако дима е синкав и се стеле ниско, това говори за горене на масло. Ако случая е такъв, нещата отиват в друга посока.
          Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
          0878226696; 0876927507

          Коментар


          • #6
            От: Тресе при ниски обороти

            Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
            Ама то проблема е, че и на газ и на бензин всичко е еднакво. И на бензин има същите симптоми както и на газ. Пушека бавно отива нагоре.
            Не знам, но при мен и на бензин и на газ кондендза веднага се издига нагоре. Също от личен дългогодишен опит мога да кажа, че ако има проблем, който е еднакъв и на бензин и на газ, причината най-вероятно не се дължи на газовата уредба. По-скоро- гумички на клапани.
            Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
            0878226696; 0876927507

            Коментар


            • #7
              От: Тресе при ниски обороти

              Прилича на заседнал EGR клапан?

              Коментар


              • #8
                От: Тресе при ниски обороти

                И това е възможно.
                Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                0878226696; 0876927507

                Коментар


                • #9
                  От: Тресе при ниски обороти

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Прилича на заседнал EGR клапан?
                  И това е възможно.
                  Хипопотамът е интересно животно- колкото по-затъва в калта, толкова по-голяма уста отваря.
                  0878226696; 0876927507

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тресе при ниски обороти

                    Има и още нещо интересно което не знам до колко е свързано. От както се случи това като спра парното почва да духа студено. Тръгна ли пак почва да духа топло Дам ли повечко газ също загрява ... не знам дали някъде нещо не мъчи двигателя. Примерно водна помпа ... знам ли Трябва да се ходи на майстор явно. Не ми се вярва да е газта обаче при положение, че го има и при бензин. И със тази настройка на газта минах към 700 км.

                    П.С.

                    Сетих се още нещо. Винта за въздуха е развит до колкото можеше, защото ми държеше ниски обороти и исках да ги вдигна. Така или иначе не свърши работа. Мисля да го завия да не би да му идва в повече... Ще пиша като пробвам.
                    Последно редактирано от Митков; 01-03-11, 22:24.
                    GSM: 0898 554713
                    Уебсайт: BULEXTREME.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тресе при ниски обороти

                      Има и още нещо интересно което не знам до колко е свързано. От както се случи това като спра парното почва да духа студено. Тръгна ли пак почва да духа топло Дам ли повечко газ също загрява ... не знам дали някъде нещо не мъчи двигателя. Примерно водна помпа ... знам ли Трябва да се ходи на майстор явно. Не ми се вярва да е газта обаче при положение, че го има и при бензин. И със тази настройка на газта минах към 700 км.
                      Обезвъздуши си системата.
                      Провери дали ти работи коректно капачката на радиатора.

                      Сетих се още нещо. Винта за въздуха е развит до колкото можеше, защото ми държеше ниски обороти и исках да ги вдигна. Така или иначе не свърши работа. Мисля да го завия да не би да му идва в повече... Ще пиша като пробвам.
                      Почисти си EGR клапана.
                      ТЕЛ:0886301378

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тресе при ниски обороти

                        Благодаря много за отговорите! Може ли само малко повече информация за това как да я почистя? Достатъчно ли е да махна въздуховода и да изчистя боклуците които видя там или има още тънкости?
                        GSM: 0898 554713
                        Уебсайт: BULEXTREME.com

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тресе при ниски обороти

                          Абстрахирам се от пушенето....може да смуче въздух от някъде по въздуховодите и от там да "клати" оборотите.....студеното парно най-вероятно е функция на паралелно сложения изпарител....
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тресе при ниски обороти

                            Като запаля на студено най - добре се усеща как нещо се опитва да захапе, но не успява. Започва да тресе слабо и сякаш се дави мотора. За части от секундата се оправя и пак. Като загрее въпросното нещо явно захапва но не е константно. В момента в който вдигна оборотите всичко работи идеално и не пуши. Спра ли... тогава започва драмата. Пусна ли спирачката и като тръгне леко започва да тресе сериозно.
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тресе при ниски обороти

                              Колега не съм запознат с този мотор,но е бензинов(трябва да има моторче за празен ход-то регулира обогатяванета на горивната смес),а щом тресе само на празен ход и при газ се оправя открий моторчето за празния ход - понякога се оправя само с промиване и раздвижване.Успех!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X