Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лампите на таблото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лампите на таблото

    Здравейте. Днес сутринта като запалих Паджерото 3 от лампите не изгаснаха. Едната е за акумулатора. Преди малко го замерихме и установихме че динамото не зарежда. За другата се чудим с комшията за какво е и решихме че е за някакво масло /но можем и да грешим/. Проверихме маслата - всичко си беше наред. А третата за какво е изобщо не можим да се светнем. Може ли някой да ми обясни и да ми каже къде да се търси повредата. Благодаря Ви.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Лампите на таблото

    Едната лампа е действително за работата на генератора.
    Другата е за температурата на маслото в автоматичната трансмисия.
    Третата е .... вода в горивния филтър ...

    Наздраве...
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      От: Лампите на таблото

      добре де това за температурата на маслото проблем ли е и как може да се отстрани. горивния филтър ще го сменя. ще е проблем ли ако се кара така около 10 тина км. Никаква идея си нямам от джипове, дажи и от дизели. взех малко да съжалявам дето съм взел дизел. 20год. все бензин съм карал

      Коментар


      • #4
        От: Лампите на таблото

        Първо си оправи генератора!
        И ... виж какво живее в горивния филтър ....
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • #5
          От: Лампите на таблото

          мерси за съвета. а другата лампа кво да я правя.

          Как се получава всичко това - снощи се прибрах и всичко си е наред. бях зареждал преди 4 дни, а тая сутрин лампите светят като коледна елха

          Коментар


          • #6
            От: Лампите на таблото

            Мисля, че ще угасне сама .... ако всичко друго е наред!
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • #7
              От: Лампите на таблото

              току що прочетох в форума за такива проблеми и се оказва от акумулатора или от някакви диоди. сега по празниците ще я карам на елтехник. Благодаря ти

              Коментар


              • #8
                От: Лампите на таблото

                диодния блок е в алтернатора,акумулатора ти няма връзка с това дали алтернатора зарежда или не ..
                водата от горивния филтър се точи,но ако не си го сменял-трябва да се смени ..
                а за температурата в автомата-щом не е загаснала след паленето,не е загрял автомата освен ако -няма масло или не е сменяно балдър години...или поради проблема с алтернатора..
                така че като за начало обслужете колата,ремонтирайте алтернатора,и тогава ще мислим за другото
                куче или вълк?
                в клетка ,или свободен?
                въпрос на личен избор.
                Вихрен Илиев
                0888249888
                blood:[COLOR=red] [B]B[/B][/COLOR] Rh ([COLOR=red][B]-[/B][/COLOR])
                Pajero 2 exeed[SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #9
                  От: Лампите на таблото

                  А ето ти и една картинка за лампите по таблото, за да не се чудиш другия път пак, коя за какво е !
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tablo.jpg
Прегледи:2
Размер:138.2 КБ
ID:5257297
                  П.П. И аз мисля, че като оправиш алтернатора всичко ще си дойде на мястото. Така, че започни първо от там!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лампите на таблото

                    Ами аз не зная защо, ама някой беше писал, че точно тези лампи светват при повреден алтернатор. И между другото лампата на акумулатора определено свети при проблеми с алтернатора (точно това и е работата).
                    Последно редактирано от Стоян Боюков-Sariones; 02-03-11, 08:17. Причина: повторение
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лампите на таблото

                      При мен е така от доста време.Преди няколко дена ме вбеси и го вкарах в оборот както пише по книгата....нещо стана и сега зарежда нормално,лампите изгаснаха и при замерване дава 14.2 .Някой каза,че били четките,т.е. за смяна са.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лампите на таблото

                        Поправи алтернатора 1-во и ако не загаснат деистваи

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лампите на таблото

                          Всичко идва от алтернатора ,ремонтирай те го и ще се оправи ...
                          MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                          MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лампите на таблото

                            И аз мисля, че е алтернатора. Имах Pajero 2.5 TDI. Прецака ми се алтернатора и таблото светна като коледна елха. Като го оправих всички лампи изгаснаха.
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лампите на таблото

                              Оправих го . мерси на всички. Релето беше изгоряло и някакъв диод. Като ги сменихме всичко си доиде наред. Бая ме уплаши тая машина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X