Обява

Свий
Няма добавени обяви.

метан на дизел!???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • метан на дизел!???

    Според вас възможно ли е?
    Дали на нормален дизелов двигател може да се нанади метанова уредба?
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

  • #2
    Не знам ... Като се сложи пропан пак му сипваш нафта, тя си остава запалката. Метана не е пропан, ама знам ли го ...

    Коментар


    • #3
      Метан

      По принцип се прави, но само при големите товарни и пътнически автомобили. При джип, бус или кола не е рентабилно и дори невъзможно заради конструкцията на системата. По принцип при метан-дизела горенето не като при АГУ с бензин. Тук по-скоро става въпрос за комбинирано горивоподаване, което варира в зависимост от това дали си на градско или на дълъг път с равномерна скорост. А и уредбата е доста голяма и скъп, така че...
      Ако си изровя архивите ще ви дам повече подробности, преди две-три години години писах една книга за метана, ама в момента съм на доста по-различна вълна и не си спомням всичко

      Коментар


      • #4
        Толкоз ли е скъпа уредбата на старите икаруси?
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #5
          Те са на пропан. Освен това са тежко натоварени, и имат много голям и дневен и годишен пробег, така че и най-скъпата инсталация се рентира. По принцип градския цикъл е от най-тежките режими, по-лошо от това е само офроуда, и знаеш кво става с колите там(((
          На метана лошото му е че бутилките са смъртоносно тежки, щото газа е с високо налягане. Пропана е 16 атмосфери - дреболия, и балоните са тънкостенни. Освен това взривната концентрация е много тясна, нещо около 11% във въздух, и избухва трудно, та е безопасен.

          Коментар


          • #6
            Вярно!Метановите уредби минават на преглед двапъти годишно.
            Гледай докаде ни докараха с тия цени на горивата!
            Естествено виновни са световният империализъм и арабите!
            Ferrum dum ignis candet cudendum est.

            Коментар


            • #7
              Аха, а освен тях и това че нефта се свършва. А нов няма да докарват, той е дошъл от кометите, и ако ще зареждат пак, това май просто няма да ни интересува.
              Лошото е че това значи и нов световен ред, а тая работа няма как да мине без кръв и други гадости...

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Те са на пропан.
                Стефане, гаранция ти давам, че старите икаруси са на метан, а не на пропан. Лично съм присъствал на монтаж и т.н. Дизел-пропан е все още не добре развита технология. В Англия я разработват усилено, дори има камиони, които се движат с тези горива, но тук сме доста далече от нея.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X