Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А сега давайте акъл!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А сега давайте акъл!

    Колеги ,

    е това чудо пристигна днес

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00417.JPG
Прегледи:1
Размер:152.8 КБ
ID:5918721Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00418.JPG
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5918722Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00419.JPG
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5918723Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00420.JPG
Прегледи:1
Размер:152.6 КБ
ID:5918724

    На един приятел е. Бих го нарекъл бивш китаец. Мотора бе сменен миналата година и сега е с Ямаха ФЗР 600.

    Проблема който трябва реша с ваша помощ до края на март е в задницата. В момента двигателя заедно със задната ос е поставен върху отделна талига. Тя лагерува на две места с останалата рама. Там са монтирани и амортисьорите с пружините. Сега при движение по асфалт машината е "огин". Обаче като стъпи на черен път задната "талига" изпада в сериозни вибрации. От там изглежда се пообърква работата на карбураторите и машината се захлъцва. Отделно от това задницата е по тясна от предницата и окачването не поема добре.

    Идеята за решение на проблемите за сега е да се преправи целия заден кош така ,че задните гуми да се сдобият с независимо окачване , а двигателя да се свърже твърдо с рамата.

    Аз обаче нямам много богат опит с бъгитата и особено с окачването им. Та демек "Микрофона е ваш!"

    Всякакви идеи са добре дошли. Особено добре дошли са идеи подкрепени с наличието на съответните необходими за реализацията им чаркове. Най-добре ще бъдат приети хубави и ефтини идеи.

    ПП А ако някой уголеми и снимките ..... как става тоя номер бе?
    Прикачени файлове
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

  • #2
    От: А сега давайте акъл!

    A ся да та видя!! Шах с,,,,?? Виж да бе триколка, друга работа!! Ама небоисе,знаеш що мозък има тук,ама май наи- ще имаш полза от Андрей!! Дано прочете поста ти и се включи. Успех и да ни държиш в течение!! И да се научиш за големите.. мамаму!!
    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

    Коментар


    • #3
      От: А сега давайте акъл!

      С най-малко поправки може да стане полунезависимо като задната талига се постави на една опорна точка и конструкцията се подсили с реактивни щанги-нещо като А-рамо.Иначе трябват много доработки за изцяло независимо,там едни полуски,карета и т.н.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: А сега давайте акъл!

        Аз мисля, че задницата влиза в резонанс, заради двата амортисьора. Както е казал колегата по-горе, вероятно по-добре би било един захват към рамата на самата талига, но да е раздвижен. В смисъл, да осигурява движение и на двете колела нагоре-надолу. Вероятно, ще трябва да се търси вариант, да се добавят две надлъжни щанги. Тогава амовете и пружините ще работят. Така е като лагерна количка.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: А сега давайте акъл!

          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
          Иначе трябват много доработки за изцяло независимо,там едни полуски,карета и т.н.

          Те нататък си отиват нещата. Обаче още не може да ми роди главата как ще се сглоби в средата...
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: А сега давайте акъл!

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Те нататък си отиват нещата. Обаче още не може да ми роди главата как ще се сглоби в средата...
            Намираш някой як шарнирен болт и си свиркаш.
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: А сега давайте акъл!

              Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
              Намираш някой як шарнирен болт и си свиркаш.
              Ъъъъ... имах впредвид полуоските , каретата и всичката тая "красота". Централното захващане ще реши отчаси проблема с окачването , но двигателя ще продължи да се лашка и да се чуди как да работи.....

              ПП. Двигателя е около 100 кс. а идиота който го притежава дава доста газ.... та трябва да си стане и здраво.
              Последно редактирано от Жоро Нешев; 26-02-11, 22:36.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #8
                От: А сега давайте акъл!

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                Те нататък си отиват нещата. Обаче още не може да ми роди главата как ще се сглоби в средата...
                Трябва и диферинциал само с полуоски и карета няма как да стане то има един начин по средата да се направи един неподвижен възел на два лагера по средата с верижното колело в двата края фланците за полуоските но първо трябва да се намери ходовата част . Това като го гледам на око не мога да преценя колко е широко нещо като от полско фиатче 126Р трябва да му се търси .Ние в момента си събираме едно от Шкода 120L но ползваме нейната ходова част .
                Последно редактирано от sek.1; 27-02-11, 05:39.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #9
                  От: А сега давайте акъл!

                  По едно време ги имаше чертежите на бъги Пираня,там има чертежи на незавесемо задно окачване.Аз ги имам,но незнам как да ти ги пратя.Другото за което се сещам-заден диференциал от Ауди клатро-има си дори блокаж,но тогава двигателя трябва да се обърне напречно.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #10
                    От: А сега давайте акъл!

                    Жоро, сваляй всичката задница на земята, направи някакво захващане за двигателя, от изхода му чрез верига дай въртящия момент на скоростна кутия от най-тривиална кола с предно задвижване. Тя си е напречна, има диференциал, а и ще имате още 5 диапазона на скоростите. Оттам със съответните карета и полуоски даваш на колелата. Там окачването и пружини-амортисьори е лесна работа.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: А сега давайте акъл!

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Жоро, сваляй всичката задница на земята, направи някакво захващане за двигателя, от изхода му чрез верига дай въртящия момент на скоростна кутия от най-тривиална кола с предно задвижване. Тя си е напречна, има диференциал, а и ще имате още 5 диапазона на скоростите. Оттам със съответните карета и полуоски даваш на колелата. Там окачването и пружини-амортисьори е лесна работа.

                      Звучи смислено. Търкаля ми се тука една трансмисия от Нисан микра. Ще я довлека до бъгито да преценявам до каква степен е възможно да пасне.

                      ПП Малко по непредвиден начин ще се товари лагера на първичния вал. Ясно е че на опашката ще се добавя втори такъв примерно, но въпреки това - някой има ли представа дали ще удържи?

                      ППП Моля някой добросърдечен модератор да удари едно рамо с тия снимки от първи пост че....
                      Последно редактирано от Жоро Нешев; 27-02-11, 08:07.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        От: А сега давайте акъл!

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                        Колеги ,

                        е това чудо пристигна днес

                        [ATTACH=CONFIG]304671[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304672[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304673[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]304674[/ATTACH]

                        На един приятел е. Бих го нарекъл бивш китаец. Мотора бе сменен миналата година и сега е с Ямаха ФЗР 600.



                        ПП А ако някой уголеми и снимките ..... как става тоя номер бе?
                        Използвай Pic valley,със два А-носача закрепени под ъгъл за задния ролбар ще си решиш проблема,но ще трябва да преправяш цялото задвижване.
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: А сега давайте акъл!

                          За снимките:

                          Като ги сложиш в поста, преди още да ги публикуваш, слагаш мишката в горния ляв ъгъл на снимката, и се появява едно жълто моливче. Щракаш върху него и ти излиза прозорец с няколко опции за размера. Ако си ги намалил предварително-слагай отметка на "пълен размер". Ако си ги чкачвал големи отмяташ върху някоя друга възможност.
                          Но вече ти е късно, не може да си редактираш поста.

                          За входящия вал към кутията-мисля, че с една опора и някакъв лагер няма да има проблем. Само центровай добре, че инак лошо. А може и да направиш лагерното тяло да се регулира.

                          Към главинката на феродовия диск захващай звездочката за веригата. По-добре с нитове или болтове, но в краен случай може и със заварка.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: А сега давайте акъл!

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            Използвай Pic valley,със два А-носача закрепени под ъгъл за задния ролбар ще си решиш проблема,но ще трябва да преправяш цялото задвижване.

                            Оппааа! Включи се форумната тежка артилерия :-)


                            "Pic valley" - що е то? Дай повече яснота моля?


                            Коле и на мен така ми се появи в главата горе долу. Ще ви зарязвам и слизам долу /в гаража/ да се отдавам на творчество. Ако някой му е скучно - чувствайте се поканени на зейпазар. Кафе имам.

                            ПП за снимките - знаех си че има нещо скрито - мерси!
                            Последно редактирано от Жоро Нешев; 27-02-11, 08:33.
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #15
                              От: А сега давайте акъл!

                              Има много леки и компактни задни диферинциали от японски 4х4 коли даже някъде в работата имам един който го домъкнах преди години за самоделка тракторче . Като гледам конструкцията е доста лека и една цяла скоростна кутия ще я отежни заначително .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X