Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota FJ на ГАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota FJ на ГАЗ

    Те така едни хора разправяха, че и пауър бокса е чудно нещо, а колко дюзи продадах благодарение на тях....
    Да сме живи и здрави ще видим. Съжелявам, че не съм снимал отворените двигатели. Не искам да споря. Да приемем, че съм написъл личното си мнение.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #32
      От: Toyota FJ на ГАЗ

      Съгласен съм че новите японски мотори имат слаби клапани и клапанни легла, това е неоспорим факт, но този проблем често налага отваряне на двигатели които въобще нямат газова уредба, аз също съм гледал такива разглобени мотори, Хондите например са с регулируеми клапани като Жигули, като не се регулират навреме отиват за ремонт, така че като монтираме газ, дори с омаслител винаги обясняваме тези неща на клиента, често той изобщо незнае за подобни реглажи.

      Определени марки газови инжекциони дори позволяват в определени моменти на свръх високо натоварване и обороти, да бъдат настроени неусетно да преминават за кратко на бензин, като при спадане на натоварването се връщат обратно на газ, тази функция спомага за охлаждане на клапаните именно при тези режими, когато са най-натоварени температурно, разбира се инсталатора преценява и настройва при какво натоварване да задейства опцията, всичко е регулируемо.
      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

      Коментар


      • #33
        От: Toyota FJ на ГАЗ

        Аз съм с Джамбазов на едно мнение за газта.

        Това не значи че ТОЙО не е прав.Прав е но за себе си.
        Странно само как първо се твърди, че мазането 100% предпазва клапаните, а после директно се казва, че клапаните са слаби и без газ едва ли не ще се сдухат!!!От сега е ясно, че газаджиите няма да са виновни като "роди" двигателя!!!

        Тази тема става добра възможност да се видят нещата при FJ я.Това ще важи и за тундра.
        Като гледам за сега 2 или 3 на 0 за бензина...
        Ще видим нататък.
        Последно редактирано от rusev; 03-03-11, 20:05. Причина: допълване
        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

        Коментар


        • #34
          От: Toyota FJ на ГАЗ

          Пожелавам на всички да имат възможност да карат само на бензин и никога да не им се налага да ползват газ, газта е компромис който правим само заради икономия а не по любов, но когато ви се наложи да направите този компромис, трябва да знаете че не е толкова страшно, в най-развитите страни отдавна ползват газта на много по-скъпи и нови коли от нашите.

          Австралийският производител Flash Lube, гарантира че омаслителя ще намали повишеното натоварване на клапаните което е породено от ползването на газово гориво, тоест при ползване на газ клапаните няма да страдат повече от нормалната си употреба на бензин, с Австралия за разлика от БГ правят сериозни лабораторни тестове преди да продадат нещо на пазара и са доказали ефективността, целия свят ползва този омаслител, ние не сме единствените.

          Естествено няма как да дават 100% гаранция, че абсолютно всяка кола която ползва препарата независимо в какво състояние се намира ще бъде защитена, кажете ми как може да се спасят коли на които клапаните са сериозно увредени още преди монтажа на газова система, или пък на тези които в момента се возят с празни резервоари на омаслителя и нежелаят да си наливат масло в него ?
          Последно редактирано от TOYO; 04-03-11, 07:04.
          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

          Коментар


          • #35
            От: Toyota FJ на ГАЗ

            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
            Пожелавам на всички да имат възможност да карат само на бензин и никога да не им се налага да ползват газ, газта е компромис който правим само заради икономия а не по любов, но когато ви се наложи да направите този компромис, трябва да знаете че не е толкова страшно, в най-развитите страни отдавна ползват газта на много по-скъпи и нови коли от нашите.

            Австралийският производител Flash Lube, гарантира че омаслителя ще намали повишеното натоварване на клапаните което е породено от ползването на газово гориво, тоест при ползване на газ клапаните няма да страдат повече от нормалната си употреба на бензин, с Австралия за разлика от БГ правят сериозни лабораторни тестове преди да продадат нещо на пазара и са доказали ефективността, целия свят ползва този омаслител, ние не сме единствените.

            Естествено няма как да дават 100% гаранция, че абсолютно всяка кола която ползва препарата независимо в какво състояние се намира ще бъде защитена, кажете ми как може да се спасят коли на които клапаните са сериозно увредени още преди монтажа на газова система, или пък на тези които в момента се возят с празни резервоари на омаслителя и нежелаят да си наливат масло в него ?
            Икономията е майка на ..........?

            А в много от така наречените развити страни е забранено газифицирането на автомобили.
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #36
              От: Toyota FJ на ГАЗ

              Първоначално публикуван от batvaljo Преглед на мнение
              ...
              И така маслото в този сервиз е на офертна цена 100лв. за литър.
              Не съм сигурен, дали няма разлика в различните масла, но цената ми се струва убийствена...Без да търся кой зна е колко задълбочено, просто като пример:
              http://www.gasshoponline.com/epages/...oductViaPortal

              Коментар


              • #37
                От: Toyota FJ на ГАЗ

                Кои бе колега по-точно са развитите страни, със забрана за газифициране, кажи ни поне една, аз зная със сигурност че в Рим газифицираните коли влизат в идеалния център без да плащат такса като другите "бензинови"коли, може би някоя още по-развита и неизвестна нам държава имаш впредвид ?

                Flash Lube си има официален вносител, той си определя цените, в момента продава един литър за 38 лева при покупка онлайн http://www.flashlube.bg/bg/prices, това е достатъчно количество за над 20 000км., иначе може да се намери и в бензиностанции "Еко"
                Последно редактирано от TOYO; 04-03-11, 16:35.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota FJ на ГАЗ

                  М-да... И аз това имах предвид, като писах, че за 6-7ст/км не си заслужава - хората казват, че който има кола с АГУ поддържа 2 коли... Ама в случая колата е новичка и едва ли има друга подръжка освен смяна на маслото и оставянето в сервиз за 24ч си е доста дразнещо - аз бих го оценил като 100лв в графа "разходи" и то защото винаги имам на разположение резервна кола... А ако ти е единствена... Точно, когато е при газаджиите ще ти потрябва и ...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota FJ на ГАЗ

                    Колега, незнам дали скоро си се качвал на такси, изключително удобен превоз който ползвам редовно въпреки че имам четири коли, особено за центъра най-лесно и бързо паркирам с Окей, освен това ми излиза почти колкото да пътувам с 4Рънъра който харчи доста сериозно.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota FJ на ГАЗ

                      Aко ти доставя удоволствие да се возиш в такси (=смрадлива таратайка с шофьор, който невинаги е наясно с правилника за движение), тогава закакво си дал ЕДНА ЧАНТА ПАРИ за Тойта???
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota FJ на ГАЗ

                        Евала колега за серозно написаната тема, по разни други форуми е имало сериозни спорове за АГУтата и никой не е бил толкова конкретен и честен както теб. Преди да си купя ТЛК120 много се бях загледал по Ф150 или нещо от сорта, проверих цените и разхода на тези машини и се оказа, че лашпат градско около 25/100 бензин, това го видях с очите си. Веднага се замислих за АГУ, проверих всички варианти и се оказа че просто няма смисъл. Одавна си ги бях харесал Тойотките и си купих моята. Определено дизела е най-доброто решение. Моята дига максимум 15/100 градско, като на същото каране 14,хди Ц2 дава над 7/100, става въпрос за палене на студено минаване на 2км и гасене и после пак така. средно градско дава около 12/100 при каране само градско , като най-дългия участък без спиране е тунела в Люлин. та 12 по 2,52=30,24лв/100км но на дизела се взима ДДСто без проблем и става 25,20лв /100км тежко градско, без никакви ядове инвестиции и каквото и да е друго. Аз м/у другото много си бях харесал като твоята но бензина и липсата на ДДС модификация ме спряха

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota FJ на ГАЗ

                          Моля, проявете малко търпение.
                          Сметките не са окончателни.
                          Тепърва ще подам данни за извънградско, както и за градско при по-топло време.
                          Тогава ще теглим чертата.
                          Ако беше безсмислено, нямаше да се произвеждат газови уредби.
                          Просто държа възможно най всестранно и изчерпателно да разгледаме проблема и да се обосновем с много конкретни цифри.
                          И дано някой да има полза от тази информация, която ще получи в аванс.
                          Иначе аз вече я монтирах уредбата и можех като някои други да правя "трънската" сметка. Ми то газта е наполовина на безнина, значи.......чиста далавера. Ха ха.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota FJ на ГАЗ

                            Сигурно сте се питали доколко прецизно измервам бензина.
                            Въпросът възниква поради използването на количества от порядъка на 4-8 литра за пълна бутилка газ.
                            При тези количества евентуална грешка от зареждането, предизвикана от различни настройки на пистолета на колонката, би се отразила много сериозно като процент от общото количество. Например грешка от 2-3 литра може да се окаже процентно 25-70% и би объркала сериозно измерванията и най-вече изчисленията на общата стойност на двете горива за километър.
                            За мен единствения доста точен метод в случая е "пълно-пълно", като под "пълно" се разбира такова ниво на горивото при което можем визуално да го наблюдаваме в гърловината на резервоара.
                            Тоест пълня докато видя горивото горе на гърловината. Но не пяната а самото горно ниво на течността.
                            Ето на тези снимки се вижда нивото на горивоото. Може да се забележи по отблясъка и по синджира от бензина.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gyrlovina na rezervoara 1.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5262420Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gyrlovina na rezervoara 2.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5262421
                            Разполагам вече и с по-нови замервания, правени през топлото време, при температури от порядъка на 10 градуса над нулата. Градското варира между 22 и 26 стотинки на километър в зависимост от това колко са били късите преходи и каква е била цената на горивата към датата на зареждането.
                            Утре предстои замерване на извънградско и ще представя всичките резултати заедно в следващия пост. Най-вероятно ще успея в рамките на следващите 2-3 дена.

                            п.с. А това с препълването на резервоара с цел по прецизно засичане на разхода, не ви го препоръчвам. Направо си е опасно, особено ако колата ще стои след зареждането. А дори и да тръгвате на дълъг път, пак не го правете. Аз като приключа с това заснемане на данни също не бих си напълнил повече така резервоара.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota FJ на ГАЗ

                              Още технически проблеми
                              След десетина дена активно ползване, определено съжалявам че сложих тази газовa. Или не трябваше да газифицирам тази кола или просто не е това уредбата и със сигурност не е това сервиза.
                              Проблем 2:
                              Когато горивото бъде изразходвано около 50% се появява проблем с усвояването му. Всеки път щом подам газ за да се шмугна на кръстовище или да изпреваря по динамично, получавам за награда самопревключване на бензин. Това е съпроводено с моментно придърпване, незабележимо при равномерен ход на колата, но супер неприятно при демараж. Забавя те точно колкото да ти настръхне косата а и те разсейва в един напълно неподходящ момент.
                              Според мен се дължи на смотаната бутилка тип геврек. Сондата е отляво по средата. Колата е с невероятна динамика и при рязко ускорение горивото се командирова в задната половина на "геврека". За момент нивото при сондата пада, но точно тогава колата се нуждае от най много гориво и съответно газовата абдикира.
                              Проблем 3:
                              Сутрешното първо превключване на бензин през последните няколко дена, не зная защо, но съвпада с преминаването на един светофар. Явно докато чакам на светофара съм достигнал работна температура и като подам газ за да премина между колите на ляв завой, машината придърпва и загасва безпаметно. А е автоматик. За да запали трябва физически да спре докрай, да включа ПАРК и да паля тогава. Е нЕма ви казвам колко са нервни 'сички сутрин. Един мерцедес оня ден щеше да се забие в мен с около 80.
                              Проблем 4:
                              Аз съм стар за дискотеки, но си имам собствена - на таблото на ЕфДжея.
                              За 5 изразходвани бутилки газ от монтажа до сега, вече за трети път ми вкарва грешка в компютъра. Вкара ли грешка, а това става при ускоряване за изпреварване, следва работа на 5 и дори 4 цилиндъра, прекъсване функционирането на стабилити програм и тракшън контрол.
                              Е тоя номер ми го направи на един офроуд в една кал където и без това кола едва минава и то с чалъм само и при едно изпреварване на тир.
                              Кеф от'секъде.
                              Значи, който иска да му кажа къде съм си монтирал уредбата да пише л.с. с удоволствие ще му дам тая информация.
                              Последно редактирано от batvaljo; 23-03-11, 19:14.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota FJ на ГАЗ

                                Ето снимка на таблото от която е видно какво точно свети.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:svetlini kato diskoteka.jpg
Прегледи:1
Размер:97.5 КБ
ID:5262682

                                Първо светва "чек енджин" а след 50 метра започват едно по едно да светят и другите неща.
                                След като загася и запаля колата заработват и 6-те цилиндъра но светенето си остава. Тоест грешката е вкарана вече. После на компютъра пише "грешка от гориво".
                                И така докато отида до газ сервиза.
                                Пък то какво друго да прави човек освен да прескача 2-3 пъти седмично до газаджиите.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X