Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ford Explorer стабилност

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ford Explorer стабилност

    Дали някой може да сподели лични впечатления от стабилността на джипа? Става дума за втората генерация. Чета страшни неща в интернет, обръщания, търкаляния...гледма и в ютюб и ми се изправя косата, тези маневри от които дават как се обръща, рязкото заобикаляне на препятствие, че на мен постоянно ми се случва, я дупка заобиколя, я се предпазя от някой засичащ. Не съм бърз карач, аз съм онзи който мразите че на прав път се влачи с 90. Но се оказва че не е и от скоростта, оказва се че и при 50км се изтъркалва джипа му с джип.

    Как го усещате вие докато карате? Изпадали ли сте в подобна ситуация, да поотлепяте гумите? За изтъркалване не смея да питам дали ви се е случвало. Какво е общото усещане за контрол и стабилност?

  • #2
    От: Ford Explorer стабилност

    Колега,всеки джип се катурка..зависи от гуми настилкаи тнт..аз го карам с 265/16 и се държи добре..само скоростите са лабави . ..

    Коментар


    • #3
      От: Ford Explorer стабилност

      Колегата по-горе е казал почти всичко, но най-вече е от скоростта на движение. Имало е период, в който след като са пуснали на пазара в USA първите SUV, катастрофите с преобръщания нараснали драстично. Правени са много разследвания и в най-общия случай са известни следните резултати: 1. Набедили производителя на гуми; 2. По-късно с недомлъвки се признава, че водачите не знаели как да управляват тези мощни, бързи и не толкова стабилни(както леките автомобили) машини. Сигурно има и други подробности, но аз си спомням само това от статията, която прочетох преди много време.
      Ако Експлорера се преобръщаше толкова лесно, аз щях да съм един от многото, които не ги карат. Все пак, това не е пистов автомобил и при нормални скорости няма никакви проблеми, дори е удоволствие да го управляваш.
      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
      Времето е ценно, само ако не бързаш.
      0889623098

      Коментар


      • #4
        От: Ford Explorer стабилност

        Аз моя го търкалям от 1 година почти и нямам забележки. Джантите са с отрицателно ЕТ /така го взех/, а гумите са 275/60/15 и си се държи доста прилично. Но в краяйна сметка много зависи и от задкормилното устройство.....

        Коментар


        • #5
          От: Ford Explorer стабилност

          Да колеги, много зависи от задкормилното у-во, на някой американски SUV на сенника пише да не се завива рязко над 60 мили/мисля че толкова беше.
          А може ли да споделите как се оправяте с скоростите, аз сменям вече трети за 60 хкм...мисля, че нямаше отворена тема тук ?

          Коментар


          • #6
            От: Ford Explorer стабилност

            Доколкото ми е известно европейските Експлорери са със СК от Сиера(Скорпио). Няма как да издържат на почти 3 тона автомобил, особено ако решиш да понастъпиш от време на време.
            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
            Времето е ценно, само ако не бързаш.
            0889623098

            Коментар


            • #7
              От: Ford Explorer стабилност

              Настъпвам го редовно колега и нямам никакви проблеми със скоростите. За учудване на всички съм с Европейски Експлорер и така вече трета година . С правилната поддръжка разбира се !

              Коментар


              • #8
                От: Ford Explorer стабилност

                Първоначално публикуван от no4ev Преглед на мнение
                ...С правилната поддръжка разбира се !
                Там е истината и важи за всички автомобили. Но има много "юзери", които само карат и после това се счупило, онова не ставало и т. н.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  От: Ford Explorer стабилност

                  Аз взех да се замислям пак за експлорър, европейски вероятно, но като знам че дойчовците редовно ги ползват за теглене на каравани, дали не ги продават преди да им умре кутията?
                  Гледам обаче че и в САЩ масово карат 4.0 мотора.
                  Последно редактирано от musovir; 18-03-11, 14:22. Причина: допълнение
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ford Explorer стабилност

                    Ами в америка частите са евтини ..модела за 4-4 е 5р55е .. по услилена и от ебаи порачвам ..лошото е че не могат да прават настроики тук ..трябва да се настройва и компютера и тнтн . . иначе като тръгне и няма спиране.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ford Explorer стабилност

                      Колебая се заради скоростите, мисля да дърпам каравана. Чак толкоз ли са крехки?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ford Explorer стабилност

                        Додето се колегьосвате, да бяхте прочели някоя книжка. Също трябва да се зашие към задкормилното устройство.
                        Знайно е, че има куп коли, конструктивно склонни към преобръщане, независимо от техниката на пилотажа. Тая е една от тях. И?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ford Explorer стабилност

                          Първоначално публикуван от ls1 Преглед на мнение
                          Колебая се заради скоростите, мисля да дърпам каравана. Чак толкоз ли са крехки?
                          Имам познат в Щатите, който кара Експлорър 96' вече над 250 000 мили без да е пипал скоростите, а тегли ремаркета натоварени с машини постоянно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ford Explorer стабилност

                            Висок център на тежеста ,висока скорост , резки завой ,следва преобръщане по таван, важи за всички джипки и камиончета
                            СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                            ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X