Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса от начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса от начинаещ

    Здравейте!
    Преди 4-5 месеца си взех Фероза и съм много доволен. Преди да я взема я гледаха в Daihatsu 1 час и казаха че е в много добро състояние .
    До момента съм сменил ремъци, ролка, бензинов филтър, масло и два счупени листа на ресори (сложих и по един допълнителен).
    Въпросите са ми относно:

    Поскръцвания и потропвания- гледах я навсякъде, но всичко изглежда ок. на по-съмнителните места в купето укрепих със силикон, но продължава..най вече при по-голяма дупка се появява едно 'лумкане' някъде около багажната врата, но не е тя?

    Къде мога да я закарам на някой които има повече опит с Фероза и да я разгледа по щателно, и направо там да си я подържам?

    И дали някой знае, някои добър тенекеджия, където да мога да изкърпя не многото места, грундирам и изобщо основно да се пипне така, че в близките години да не се занимавам?

    Може би въпросите ми не са кой знае колко конкретни, но за моят опит с жипките...
    Много блаодаря за съдействието и Якият форум!

  • #2
    Re: Няколко въпроса от начинаещ

    Първоначално публикуван от Phantasm Преглед на мнение
    най вече при по-голяма дупка се появява едно 'лумкане' някъде около багажната врата, но не е тя?
    Тоя проблем го имам и аз. След известно чудене и разследване се оказа че купето е изгнило около единия от задните тампони (в моя случай левия , под ключалката на вратата), скъсало се е около тампона и в по-големи дупки купето се удря в рамата. Временно може да подложиш парче гума от стар тампон на здраво място между шасито и купето и да тестваш. Или направо го караш на тенекеджия да реши проблема . Поздрави

    Коментар


    • #3
      Re: Няколко въпроса от начинаещ

      Много ти Благодаря Ribaro!
      В момента издирвам добър тенекеджия и я завеждам веднага.
      Тия джипки са жестоки, само да намеря къде да си я подържам

      Коментар


      • #4
        Re: Няколко въпроса от начинаещ

        Първоначално публикуван от ribaro Преглед на мнение
        Тоя проблем го имам и аз. След известно чудене и разследване се оказа че купето е изгнило около единия от задните тампони (в моя случай левия , под ключалката на вратата), скъсало се е около тампона и в по-големи дупки купето се удря в рамата. Временно може да подложиш парче гума от стар тампон на здраво място между шасито и купето и да тестваш. Или направо го караш на тенекеджия да реши проблема . Поздрави
        Хайде да попитам и аз! И аз имам подобен звук, все едно думкаш по празен варел, но се чува съвсем слабо и то по равен път с малки неравности- някъде отзад в дясно, зад дясната врата! Дали не е същото и как се виждат тези тампони- на канал ли?
        Благодаря предварително!
        JEEP KJ 3.7 V6

        Коментар


        • #5
          Re: Няколко въпроса от начинаещ

          Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
          как се виждат тези тампони- на канал ли?
          Няма нужда от канал. Шасито завършва с напречна тръба отзад. В двата и края са захванати тампоните на купето. Падат се в двата ъгъла на колата, под стоповете. Лягаш и гледаш. Ако удря там, ще има следи от търкането. Може леко да повдигнеш купето с щанга пъхната между тръбата на шасито и купето.Така ще си проличи дали е скъсано някъде ако подаде. Ако имаш броня може и да не стане това с щангата. Ето една снимка на която се вижда заден десен тампон.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            Re: Няколко въпроса от начинаещ

            Благодаря за снимката- ще лягам! Но до колкото си спомням от моята Фероза, такава напречна тръба имам в предната част на гумите, за отзад не си спомням- пък и там наистина имам броня, кабели и т.н. Така, че може и да не съм видял. Дали Ферозата и Рокито са идентични? Както и да е ще гледам. Но ако звукът при теб е бил такъв, какъвто го описвам, явно и при мен е такава болежката- и то пак отдясно- там където е имало повече луга!
            Забравих да питам- това вече закърпено ли е на снимката и трудоемко ли е?
            JEEP KJ 3.7 V6

            Коментар


            • #7
              Re: Няколко въпроса от начинаещ

              Първоначално публикуван от Косьо Преглед на мнение
              Дали Ферозата и Рокито са идентични?
              Това не съм сигурен. Но предполагам, че са подобни. Моята не е закърпена изцяло на тази снимка. При мен проблемът е от другата страна - лявата. И се допират точно където е правоъгълната греда на шасито, на 5-6 см от тампона.

              Коментар


              • #8
                Re: Няколко въпроса от начинаещ

                Thank,s! Ще дерзая!
                JEEP KJ 3.7 V6

                Коментар


                • #9
                  Re: Няколко въпроса от начинаещ

                  На Ферозата има напречна тръба и отзад, както на Рокито.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X