Обява

Свий
Няма добавени обяви.

mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

    Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
    Турбина за този мотор си взех от английския ибей. Нова, изглежда истинска, работи перфектно. На опаковката й пишеше, че е правена в Япония. Със все доставката излезе 650 лв.
    Мотора ти е в добро състояние, но не е нормален разхода, който цитираш. Отиди да ти прегледат ГНП-то и центровката. В София мога да препоръчам добър дизелджия, но за Варна не мога да помогна. Има доста колеги там, предполагам, че някой ще препоръча.
    Аз не използвам платформа, карам си Паджерото доста и по асфалт. Спокойно си вдига и поддържа 140-150 км./час, но не ми е конфортно с такава скорост и гуми за кал.

    По-лесно ти е с бензиновите, защото ги знаеш и им разбираш, но не пренебрегвай и дизелите. С редовна профилактика и поддържане резултата е добър.
    Ако успея да накарам моето да вдигне 140 , да не казвам 150 ще е ако скоча от нос Калиакра с него.......
    Мотора е в перфектно състояние и то не само според мен. Явно или не съм свикнал дизел да харчи толкова или не съм свикнал да карам полека.
    Имам и Х3 2.0д - гори 7-8 извън и 9 градско. Имам и Ауди S2 реплика което е около 2 пъти по мощно от Паджероро - пак няма такъв разход....
    Имам още 2 баничарки - те пък карат по 1000-1100км с един резервоар.....
    Имам и 2 коли на газ. Просто не съм свикнал през 2 дена да слагам по 50 кинта гориво........

    Коментар


    • #32
      От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

      Колега на каква машина са тези 310 Нм ? много впечатляващо звучи.

      Коментар


      • #33
        От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

        Първоначално публикуван от dilapar Преглед на мнение
        Колега на каква машина са тези 310 Нм ? много впечатляващо звучи.
        Това към мен ли?
        Почти всеки тунингован мотор било дизел или бензин минават 300 Nm - някои даже многократно.

        Коментар


        • #34
          От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

          Пак опряхме до личното мнение и предпочитания....
          Вярно е , че с дизела се слиза по-лесно при голям наклон, защото с 3000 V6 и автоматични скорости се засилва и на бавните скорости ( + HOLD режима на автомата).
          Вярно е и че 50 Nm са немалък въртящ момент, още повече достигнат при обороти от порядъка на 1600-2200 об/мин за дизеловия мотор, за разлика от 4000 оборота на бензиновия... Аз лично карах само дизели и мога да кажа, че карането на бензин си има и своя кеф - не се чува двигател, при изпреварване даваш един "голям газ" и всичко е ОК!
          Да не говорим за разхода - един кадърен газов инжекцион решава всички такива проблеми.
          И все пак - всичко е въпрос на лични предпочитания.
          Калин 0886 117877, Mercedes ML 270 cdi,Mercedes E250 CDI

          Коментар


          • #35
            От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

            Първоначално публикуван от dilapar Преглед на мнение
            Колега на каква машина са тези 310 Нм ? много впечатляващо звучи.
            Чипосано терано 2 2.7TDI.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: mitsubishi pajero 2.8 disel или mitsubishi pajero 3 v6

              супер , а издържат ли полуоските на тази сила? или е сложен цял мост?

              Коментар


              • #37
                От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                Същите полуоски издържат на 3 литров дизелов мотор с още по-голям въртящ момент и над 150 заводски кончета.

                Не е чак толкоз впечатляващо. Разликата спрямо стандартен мотор е 20 коня и 30 нютонметра. Може и още, ама предпочетох лекия вариант.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                  Мда - впечатляващото са 190kw на колела - само на предно. Мотора е ARL. Купето е Сеат Купра. Градът е Варна. Нютон метрите няма да ги казвам - доста хора няма да ми повярват.

                  Коментар


                  • #39
                    От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                    Първоначално публикуван от |CL|NIKI Преглед на мнение
                    Мда - впечатляващото са 190kw на колела - само на предно. Мотора е ARL. Купето е Сеат Купра. Градът е Варна. Нютон метрите няма да ги казвам - доста хора няма да ми повярват.
                    Предлагам те да те пробвам(имам 25мм сапан) да се вържем един за друг за пробваме Nm на Сеата Паджеро 2 150кс 3000 V6.Мога и някое 2,8 ТДИ Паджеро да пробвам,за да видим кое е по силно.
                    Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                    АСК Ален Мак

                    Коментар


                    • #40
                      От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                      Първоначално публикуван от vetsi71 Преглед на мнение
                      Предлагам те да те пробвам(имам 25мм сапан) да се вържем един за друг за пробваме Nm на Сеата Паджеро 2 150кс 3000 V6.Мога и някое 2,8 ТДИ Паджеро да пробвам,за да видим кое е по силно.
                      Аз просто давам пример какво е постигнато при един автомобил с дизелов двигател.
                      А ти? Ти просто започна детински да се излагаш - сравняваш трактор савтомобил. Ако става въпрос аз имам и 30мм плетен сапан дето вадя трактори икомбайни от нивята....
                      Нали се сещаш и ,че тракторче с 100кс би могло да се представи доста по добре от един автомобил бил той и 300кс....Така и двипа сравнрн с автомобила - абсурдно е

                      Коментар


                      • #41
                        От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                        Прочети заглавието на темата,сравняват Митсубишита.И си оправи правописа.За дизел мощноста ти е добра ама имаш още да гониш бензина(GOLF R32 BI-TIRBO 750кс)
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #42
                          От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                          Ще ще - записал съм се на вечерно училище.
                          Това за голф-а - може и с едно турбо тея коне - нали си от Варна, следователно знаеш какво се прави и къде.
                          За Паджеро - 4М40 мотора за Мен е най-добър но бензиновия ще е по-икономичен с алтернативно гориво!
                          Поздрави

                          Коментар


                          • #43
                            От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                            Първоначално публикуван от |CL|NIKI Преглед на мнение
                            За Паджеро - 4М40 мотора за Мен е най-добър...
                            Накрая стигна до правилния извод
                            Какво стана с твоето, открихте ли от какво е големия разход?
                            www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                            0898777327

                            Коментар


                            • #44
                              От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                              Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                              Накрая стигна до правилния извод
                              Какво стана с твоето, открихте ли от какво е големия разход?
                              Поразтегната верига, увеличена хлабина на клапаните и един вакуум клапан .

                              Коментар


                              • #45
                                От: mitsubishi pajero 2.8 diеsel или mitsubishi pajero 3 v6

                                Гледам, че доста сте писали... а аз рядко влизам... има 2 3.0 V6 мотора, които се слагат на Паджеро.

                                Единия е 150, другия 182 коня. 12 срещу 24 клапана респективно. Отделно 24V го има след 94-та (имам такова), а не след 96-та. SOHC конфигурация на главите. 24 клапановия върви доста повече от 12-ката, така че все пак се замислете какво сравнявате

                                3.5 вече е съвсем друга бира (то и там има 2 варианта, слагани на паджето - 24V SOHC и 24V DOHC, като DOHC-а е по-маломощен). Той е с по-голяма степен на сгъстяване, всмукателни колектори с клапа за къс и дълъг път на въздуха... да не говорим за по-големия обем. Като капацитет е по-здрав от 3.0 моделите - това се вижда само при сравнение на основни и биелни лагери, например. Всичко е по-голямо.

                                Определено смятам, че 3.5-ца с газов инжекцион е достатъчно икономичен и прекрасно вървящ вариант. Автоматиците не смятам да ги коментирам, само ще кажа, че освен, че 3.5 и 2.8 са по-големи диференциали, те имат и по-яки скоростни кутии, така че ако някой е имал проблеми с ръчни скорости при Паджеро, то вероятно ги е имал при малките модели (3.0 и 2.5). При 3.5 и 2.8 кутиите са доста по-здрави, така че не виждам смисъл от автоматици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X