Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    След всичко избълвано за хляба или по точно за това което ни продават за хляб, в къщи взехме решение да си закупим такава машинка.
    Дайте съвет за нещо що годе добро и не много скъпо.
    Ще съм благодарен да туряте ей тук на и рецептички за хлебчета.
    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

  • #2
    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Колега виж тази тема:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=71414
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

    Коментар


    • #3
      От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      брашно - 0,520 кг
      захар - 2 мерителни малки лъжички на машината/брой ги 2 чаени/
      сол - 2 мерителни лъжички
      олио - 1 супена лъжица
      мая/свежа/ - 10 грама/четвърт кубче, то е 40/42 грама/
      вода/хладка/ - 300 мл/л

      Разтеглям брашното, слагам сол, захар и замразената четвъртинка мая вътре, но да не се опират.
      След около час слагам в контейнера олиото и водата, отгоре брашното и завъртам машината.
      Това го пека на програма за нормален хляб, 750 грама.

      Брашното е на "Топаз Мел", води се "За закуски", машината е "Мулинекс" с една бъркалка.
      Идеален хляб става, хавалят и "София мел", не съм го пробвал, четири/пет месеца се борих с разни сурогати, "На баба", "На дядо", "На вуйна" - пълен крах, мая сменях, рецепти и съотношения, не.
      Няма начин при теб да няма "Топаз Мел", шапката е софийска, но мелничния комплекс е в Карнобат.

      Коментар


      • #4
        От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Правилно сте решили. Установихме, че хлябът собствено производство ни допада много повече от този, който може да се купи по магазините. Особено, ако става въпрос за по-специалните видове хляб (ръжен, пълнозърнест и т.п.), които по магазините най-често са менте, при това скъпо.

        По принцип "Мулинекс" минават уж за по-читави, но е въпрос и на късмет. И при тях не са малко случаите след неколкократна употреба да се стига до гаранционен ремонт.
        Иначе с уреда си върви CD с рецепти, някои от които са добри, поне според нашия вкус. Стават и за ръчно приготвяне на хляба. Ей ги в прикачения PDF файл.
        Прикачени файлове
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!
          1. Брашно 605 гр
          2. Олио две супени лъжици или 15гр
          3. 1 яйце домашно не знам колко ми излиза
          4. Четвърт кубче мая
          5. 7.5гр сол
          6. 7 гр захар
          7. Две супени лъжици кисело мляко домашно
          8. 230 мл вода

          Това е пробвано не еднократно рецептата работи перфектно машинката е мулинекс.
          По желоние може да добавиш чубрица или сминдух.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • #6
            От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Благодаря на всички които се отзоваха.
            Ще следя темата с интерес.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #7
              От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Правилно сте решили. Установихме, че хлябът собствено производство ни допада много повече от този, който може да се купи по магазините. Особено, ако става въпрос за по-специалните видове хляб (ръжен, пълнозърнест и т.п.), които по магазините най-често са менте, при това скъпо.

              По принцип "Мулинекс" минават уж за по-читави, но е въпрос и на късмет. И при тях не са малко случаите след неколкократна употреба да се стига до гаранционен ремонт.
              Иначе с уреда си върви CD с рецепти, някои от които са добри, поне според нашия вкус. Стават и за ръчно приготвяне на хляба. Ей ги в прикачения PDF файл.
              Не посягайте към "Аляска", купена от "Метро", видях я под сто лева, купих я и първата вечер направих хляб, т.е. пробвах, на края на режим "печене" дисплея умря и дотам.
              В сервиза ми казаха, че не подлежи на ремонт, щели да ми върнат парите в "Метро" след седмица, обадиха се да отида да си взема парите и ми връчиха талон, с който да изхарча същата сума в "Метро" за нещо друго.Ако съм я надвишал, няма проблем, ще си доплатя на касата.
              Мулинекса за три години и нещо се държи, скапа му се оста и семеринга на бъркалката, блокира/трябва да раздвижваш на ръка оста с перката, преди да заложиш хляба/ и така, докато не стана ТНТМ преди два месеца, има канал за външна зегер шайба на оста и един О пръстен се смести.Иначе за ново контейнерче ми обявиха едни цени на доставка, които не ме устройват чисто психически - ненормални са.Реотан, ел.редуктор, програматор - работят без забележка при моя екземляр.

              п.п.хвалят едни евтини машини, продавани в TCM, с една и с две бъркалки, тук затвориха преди две години и не мога сега да кажа марката - гугъл знае, "БГ мамите" и търсачката им май пак.
              Последно редактирано от maxxx; 24-02-11, 14:21.

              Коментар


              • #8
                От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                А някой знае ли, дали хлебопекарните могат да правят хляб под 750 гр.? 500 гр. , примерно?
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #9
                  От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Има и такива, 500/750/1000 или 1200 грама, мисля с две бъркалки бяха и правоъгълен контейнер.
                  Питай всезнайко/гугъла/.

                  п.п. ако въпроса ти е, тези с номинал 750 дали могат да приготвят 500, може и да го размесят, но при печенето може да го прегорят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    В инструкцията на хлебопекарната са посочени и рецептите и каква е поредността при за слагането на продуктите, към нея вървят чашки и лъжички за дозиране на течностите, солта, захарта и маята. Всичко е много лесно. Продуктите се слагат наведнъж, като можеш да зададеш степен на изпичане, отложен старт и др. с оглед характеристиките на машината.
                    Хлябът е перфектен.
                    Кейкът и козунакът - много добре разбити, но ръчно направените според мен са по-добри. Има и програма за конфитюр, но не съм я пробвала.
                    Освен готов (изпечен) хляб, моите синове много често си правят тесто за пици. Има такава програма. Тестото се получава безупречно.
                    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                    Коментар


                    • #11
                      От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      но при печенето може да го прегорят.
                      Точно това ме притеснява
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                        Точно това ме притеснява
                        Виж сега, намери някой познат с машина и направете хляб 500 грама/ще спазите количествата/ на програма за 750.
                        Имам предвид следното, моята машина има три режима за изпичане на коричката, светла-средна-изпечена.На програма за 1000грама хляб, опекох съставки за 750 и на най-изпечена коричка, нямаше проблеми, само стана по-златист.Разликата между двете програми е 5 минути/3:13 срещу 3:18 часа/.За това си мисля, че може и да не е фатално да печеш 500 на програма за 750гр.
                        Но преди да си купиш машина, на твое място бих пробвал с налична такава.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                          Не посягайте към "Аляска", купена от "Метро"...
                          И аз и сестра ми имаме Аляска и проблеми нямаме. Хлябът става екстра. Просто лош късмет си имал явно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Да кажа и моето мнение по темата.

                            1. Ползвам от машините на TCM - стана вече почти на 2 години и никакви проблеми досега. Като за 99лв, не отстъпва нито по качество, нито по функции на скъпите и маркови.
                            2. Не би трябвало да ви притеснява дали може да прави и 500 гр. хляб. Поне при нас, един хляб 750 отива почти целия на едно хранене. А същото е невъзможно с купен хляб със същия грамаж.
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              Първоначално публикуван от maxxx
                              Имам предвид следното, моята машина има три режима за изпичане на коричката, светла-средна-изпечена.На програма за 1000грама хляб, опекох съставки за 750 и на най-изпечена коричка, нямаше проблеми, само стана по-златист.Разликата между двете програми е 5 минути/3:13 срещу 3:18 часа/.За това си мисля, че може и да не е фатално да печеш 500 на програма за 750гр.
                              maxxx това съм го пробвал и се получава но аз ползвам основно програмата за бърз основен хляб 1000гр хляб с изпечена коричка става з 2:17 часа.
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X