Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

    Първоначално публикуван от plpenov Преглед на мнение
    При мен това се получава, когато забравя да сложа мая.
    Не знам от какво беше,май не бях спазил технологията на слагане на продуктите,а може и брашното да беше куцо? Но вчера направих поправка,с рецептата от тази тема и спазване на технологията и резултата бе отличен!!!! Обаче докато заредя апарата да го снимам и да се похваля,повече от половината беше изяден!!!Наистина става страхотен хляба,вкусът ме върна 20г назад във времето,когато като бях на село и ме изпратеха за хляб,а той беше винаги току що изваден,-на път за вкъщи изяждах половин хляб!!!!! .........Мисля че и китаеца е допринесъл за моя неуспех,защото номерацията и надписите на бутоните на самата машина и на книжката с упътване не съвпадат,ама аз чак вчера забелязах,явно пъхат еднаква книжка за всички модели???

    Коментар


    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

      Хубавото е че винаги можеш да правиш различен хляб. Но спазвай пропорциите и реда на слагане на продуктите. Аз слагам различни видове брашна - ръжено, пълнозърнесто, ленено, сухи зеленчуци, ядки, белени слънчогледени или тиквени семки и др. Ако имаш някоя изветряла бира можеш да я сложиш вместо вода. Ако слагаш повече ръжено брашно трябва да увеличиш и количеството на маята, защото иначе става като тухла. По рецептата която го правя е:
      1 ч.л. сол
      1 ч.л. тръстикова захар
      1 с.л. зехтин
      270 м.л. вода (или бира)
      605 гр. комбинация от брашна (50 гр. ленено, 150 гр. ръжено, 200 гр. пълнозърнесто,205 гр. типово)
      1.5- 2 ч.л. суха мая
      сухи зеленчуци (за супа), ядки и семки
      След като се опече се вади почти веднага и се завива с кърпа да отпочине час-два.
      Да ви е сладко

      Коментар


      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000367.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5462056Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000368.JPG
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5462057
        Хлебопекарна Пасифик с 3 програми – стандартен, френски и пълнозърнест.
        Правя едно и също за първите 2 програми:
        Мерителната чашка пълня с топло мляко,слагам ч.лъжичка мед. Разчупвам половинка кубче мая вътре и чакам около 5 минути да се активира.През това време намазвам със зехтин съда и вътре сипвам 3-4 супени лъжици от него. Изсипвам млякото с маята, отгоре слагам 3 мерителни чашки брашно,ч.лъжичка сол. Пускам програмата, като проверявам дали добре се е получила пропорцията мляко-брашно. След около 2.5-3 часа се получава това.

        Коментар


        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
          Човек, с твоята рецепта правя всичко и тестото вдига капака на машинката. Хляба става супер, не зависимо с какво брашно. Страшна комбинация.
          А от файла за рецептите не мога да разбера кой продукт на коя програма да пускам, тъй като в него е дадено само номер, а не за какво е.
          И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.

          Коментар


          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

            Първоначално публикуван от dankatabg
            И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
            Пробвай с това:
            Брашно 605 гр
            Олио две супени лъжици или 15гр
            1 яйце домашно не знам колко ми излиза
            Четвърт кубче мая
            7.5гр сол
            7 гр захар
            Две супени лъжици кисело мляко домашно
            230 мл вода
            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
            0878 79 20 61 Борис

            Коментар


            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

              Първоначално публикуван от dankatabg Преглед на мнение
              И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
              Или пък с това :
              300гр.вода
              550гр. брашно Софиямел
              30гр. масло
              15гр. захар
              7гр. сол
              7гр. суха мая
              откакто правя хляб с това брашно винаги залепва на "покрива" , а с мелинвест резултата беше 50:50
              Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

              Коментар


              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                "Цитат Мнение на dankatabg

                И аз се сдобих с хлебопекарна Мулинекс. Виждам, че тук само по мъжки си споделяте, но може ли да уточниш коя точно рецепта ти вдига капака на машината, че и аз да направя такъв. От 8 опита имам 2 сполучливи и вече се отчаях. Брашното ми е хубаво тип 450 на Мелинвест с него правя на ръка козунаци и питки , всички познати си облизват пръстите, а хляба става на тухла, да замеря някой с него.
                "
                Много важно/според мен/ е активирането на маята.
                Ако не е активирана добре - тестото не набъбва, ако е преактивирана/много време се развиват дрождите/ набъбва силно и "вдига капака"
                Най добре е да се четат упътванията на самите машини.
                Аз предпочинам мая на кубчета. В хладко мляко я раздробявам с мед или захар. За 5-10 минути се появява пяна и по едрите парценца мая се стопяват.

                на 10 опит вече трябва да си открил "истината "- тип мая и активирането и,брашно, програма.
                Почни от по-простата програма на машината

                Коментар


                • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                  Здравейте, колеги !
                  Да споделя една изпитана рецепта за козунак в хлебопекарната. Сега по Великден ми се наложи да направя десетина козунака и къде успешни, къде не дотам успешни импровизации. Та продукти : брашно на софиямел "за козунаци"-400г, прясно мляко-100мл, захар-100г/може малко повече, но аз предпочитам да не става много сладък козунака/, олио-100мл, 3 яйца, 1 ванилия и няколко капки лимонова есенция, 7г суха мая.
                  Яйцата и захарта се разбиват леко, заедно с млякото и олиото. Получената смес се сипва в хлебопекарната, добавят се останалите продукти и се пуска на първа програма, която е 3 часа за нормален хляб. Може да се намаже с яйце непосредствено преди да почне да пече и да се поръси със захар, но аз все изтървам момента и после, като се опече го мажа и ръся и го слагам във фурната да се запече на горно за 6-8мин. Това е най-успешната рецепта, която ми се е получила. Пробвах и други вариации, и с ядки, стафиди и др. добавки. Може да се добавят малко ядки и стафиди , когато издаде сигнал за добавяне на ядки, но не прекалявайте, защото забавят втасването и може да не се надигне достатъчно.

                  Коментар


                  • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                    Вече повече от 4 години ползваме машината за хляб и хляб от магазина не сме купували. Доста отдавна следя темата, но до сега не бях сигурен в рецептата за това и не съм писал. С чиста съвест мога да споделя рецептата, която ползваме вече повече от месец и хапваме наистина прекрасен хляб. След всеки хляб се мие капака защото тестото като се издуе винаги залепва . Хлебоперната е мулинекс ов-2000 - може да прави хляб 500гр, 750гр и 1кг хляб. Рецептата е за 750 грама хляб.За всичките тези години съм разбрал, че основните съставки на хляба са брашно и мая. Прави ми впечатление, че повечето тук ползват суха мая и веднага ще ви кажа че това е една от основните грешки. Най-добрата мая е живата. Ако се активира предварително е достатъчно 1/4 от кубчето, но аз слагам 1/3 без да се занимавам чак толкова с хляба. Другият важен елемент е брашното. Както каза колегата по горе с брашното тип 450 на мелинвест е 50:50, със софиямел е 70:30, а със брашната с марка хорека от метро (тип 00 или за пица) резултата е 95:5. Пробвал съм и много други брашна, но резултата е плачевен при повечето. Както не веднъж съм казвал на българските стоки им липсва повторяемост на резултата. Разликите между 2 партиди са толкова големи, че все едно са произведени от друг производител в друга държава , но това е друга тема.Ето и рецептата:1 кокоше или 2 фазански, или 4 пъдпъдъчи яйца250мл. вода3ч.л. захар1,5ч.л. сол465гр. брашно1/3 кубче маядобавки пожелание, които винаги слагам в машината са сусам(винаги имам) и слънчогледово семе(белено, сурово, когато имам)без яйцето водата е 275гр, но точно в него е истината. На първа програма(обикновен хляб) хляба се рони повече за това го правя на трета програма (френски хляб).Добър апетит.
                    Билките - алтернатива на коктейла от химикали - хапче.

                    Коментар


                    • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                      За 4 г.доста хляб си направил и не си разбрал защо хляба ти залепва за капака.Намали малко количеството на брашното,или на маята и няма да ти бухва толкова.По напред в темата колега беше написал,че прави всичко на око и винаги се получава.Аз нямам кантарче и слагам всичко по моя преценка.За маята не съм съгласен с теб,ако ползвам жива слагам по 1/4 кубче,но ако е суха я разтварям в чаша с малко вода,мляко,захар и добавям малко брашно да стане на кашичка.Оставяш я да шупне става за няколко минути и иска да излезе от чашата.В машината сипвам олио 3 с.л.В купичка разбивам едно яйце 200 гр. кисело или прясно мляко,2ч.л.захар,1ч.л.сол и сипвам при олиото.Върху тях сипвам 4 ч.ч.брашно-бяло,ако слагам ръженопшенично го смесвам с бялото 50/50 слагам подправки и семена и го включвам на 1 програма.Докато се меси го гледам и добавям вода,или брашно ако е нужно.Затварям капака и натам машината си знае. Винаги става прекрасен хляб и всички познати и съседи са го опитвали и са удивени.Не се рони а даже като чупиш филията тестото се къса на конци подобни на козунаците.
                      Първоначално публикуван от Миленски Преглед на мнение
                      Вече повече от 4 години ползваме машината за хляб и хляб от магазина не сме купували. Доста отдавна следя темата, но до сега не бях сигурен в рецептата за това и не съм писал. С чиста съвест мога да споделя рецептата, която ползваме вече повече от месец и хапваме наистина прекрасен хляб. След всеки хляб се мие капака защото тестото като се издуе винаги залепва . Хлебоперната е мулинекс ов-2000 - може да прави хляб 500гр, 750гр и 1кг хляб. Рецептата е за 750 грама хляб.За всичките тези години съм разбрал, че основните съставки на хляба са брашно и мая. Прави ми впечатление, че повечето тук ползват суха мая и веднага ще ви кажа че това е една от основните грешки. Най-добрата мая е живата. Ако се активира предварително е достатъчно 1/4 от кубчето, но аз слагам 1/3 без да се занимавам чак толкова с хляба. Другият важен елемент е брашното. Както каза колегата по горе с брашното тип 450 на мелинвест е 50:50, със софиямел е 70:30, а със брашната с марка хорека от метро (тип 00 или за пица) резултата е 95:5. Пробвал съм и много други брашна, но резултата е плачевен при повечето. Както не веднъж съм казвал на българските стоки им липсва повторяемост на резултата. Разликите между 2 партиди са толкова големи, че все едно са произведени от друг производител в друга държава , но това е друга тема.Ето и рецептата:1 кокоше или 2 фазански, или 4 пъдпъдъчи яйца250мл. вода3ч.л. захар1,5ч.л. сол465гр. брашно1/3 кубче маядобавки пожелание, които винаги слагам в машината са сусам(винаги имам) и слънчогледово семе(белено, сурово, когато имам)без яйцето водата е 275гр, но точно в него е истината. На първа програма(обикновен хляб) хляба се рони повече за това го правя на трета програма (френски хляб).Добър апетит.
                      Прикачени файлове
                      0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                      Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                      Коментар


                      • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5506747Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:100.6 КБ
ID:5506748Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5506749Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5506750Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14.jpg
Прегледи:1
Размер:121.6 КБ
ID:5506751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5506752Докато се размотавах в интернет хляба стана.
                        0,1литра-demo/0.25литра-trial version/0.5литра-personal edition/0.7литра-professional edition/1.0литра-network edition/
                        Оплачи се.[url]http://www.armenskipop.net/[/url]

                        Коментар


                        • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                          Вкусен хляб в домашна хлебопекарна
                          Автор : Надя Пери
                          http://zamunda.net/details.php?id=385521&hit=1

                          Коментар


                          • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                            Бородински хляб
                            410 мл. вода
                            1 ч.л. сол
                            2 с.л. мед
                            2 с.л. олио
                            2 с.л. ябълков оцет
                            2.ч.л. кориандър
                            1 пакетче суха мая
                            1 пакетче сух квас

                            По принцип се слага и малц, но нямам.

                            Приготвяне - Пекарна Moulinex
                            Запарвам съдържанието на пакетчето квас с 80 мл. гореща вода и след няколко минути добавям 80 гр. брашно и половината от маята, оставям на програмата за месене и втасване за 1ч.30 мин.
                            След това добавям останалата вода (330 мл. ) и другите съставки. Пека на основната програма 3ч. 25 мин.

                            Коментар


                            • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                              А колко и какво брашно?
                              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                              Коментар


                              • От: Домашна хлебопекарна и рецепти за нея/пробвани/!

                                Упс Най-важното съм забравил

                                1 ч.ч. бяло брашно
                                3 ч.ч. ръжено брашно

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X