Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стоманено въже+метална верига - оферти ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

    Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
    Жоре сапана е въже със заплетени уши и в двата края, всеки кран има по няколко комлекта изглежда по същия начин както нашите синтетични колани само дето е от стоманено въже .....
    И да не е стоманено, ако изпълнява горните изисквания, пак се нарича сапан
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • #32
      До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

      Ако вадиш некой закъсал с капроново въже нема да погледнеш стоманено КАПРОНОВО поне три пръста дебело
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • #33
        До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

        Не. И пластмасовите не са кво да е.
        Като теглиш двутонен джип с 14 тонно въже, ако ще да е затънал до огледалата - все едно го теглиш със стоманено. И 9 тонно е много. Къса и чупи всичко. Трябват си 4-6 тонни въжета, все едно от кви пластмаси и конопи. Стига да са динамични.

        Коментар


        • #34
          До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

          нямам акъл да обясня какво искам да кажа А то е теглещия се засилва с газ до дупка въжето се разтяга и те измъква а със стоманеното не можеш да се изсилиш щото или ще го скъсаш или ще изкъртиш куките а ако е много яко и шасито може да пострада а скоро гледах как не добре закачено стоманено въже се върна и му счупи предния джам на камион мерцедес сигурно бая струва а ако го немаше стъклото го шибаше право влицето не ми се мисли та аз видали да се дърпат с такова бегам далече
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #35
            До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

            Е това се казва динамично вадене и динамично въже. Ако е преосигурено много пъти - вече не работи като динамично ми като телено.

            Коментар


            • #36
              До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

              Грешката е моя понеже цял живот се разправям с камиони иразсъждавам от камионджийска гледна точка за джиповете си прав дебелината на капроновото въже трябва да е съобразена с теглото на джипа иначе се губи ластичния ефект още нямам джип джиткам си с ГАЗ 53 с мотор перкинс с турбо понеже съм фен на по грубо сделаните машини по натам ще си взема текезесарка а мечтата ми не се смейте да си взема УРАЛ ида обикалям планините лятото намерих един за 7000 лв само да го гледаш немам думи((((((((((((((((((((((((((((((((((((
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #37
                До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                За много години,

                Мерси момчета за полезните отговори, това за динамичното въже го бях чувал но ето сега и вие потвърждавате, значи ще си купуваме от него и без това е леко и меко не троши джамове като се скъса

                Напълно се отказах от металното въже.

                Много поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                  Ако е само джамове се преживява... Лошо е като удари човек.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #39
                    До: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Ако е само джамове се преживява... Лошо е като удари човек.
                    И аз имам случаи на скъсване на алпиниско важе и от тогава сам каэал повече шега с такива работи не бива
                    Търговията е проста работа ама не е за прости Люде.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                      Малко стара тема, но аз като дете бях свидетел кат'се скъса корабно въже. Едното въже не успяха да го свалят от пушката а корабът отплава. Въжето блъсна човека и го хвърли 2 метра назад. Добре че ни изгониха хлапетата, та не видяхме последствията, а и по принцип ни гонеха от кея, когато пристава или отплава кораб.

                      Аз си нося по няколко въжета, щото се късат, ама нарочно не нося много здраво, щото съм късал предница на зазка със стоманено. А понякога си трябва рязко дръпване, за да се "отлепи" шасито от снега.

                      Верига евтина откъде да намеря? Така достигнах до темата

                      Коментар


                      • #41
                        От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                        От ефтина верига(тая дето се продава по железариите) бягай, щото тя става за юлар на козата ама не и за дърпане!
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #42
                          От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                          Първоначално публикуван от SJ410 Преглед на мнение
                          Верига евтина откъде да намеря? Така достигнах до темата
                          Зависи за какво ще се ползва. Ефтина, колко ефтина?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                            Най-много размери има в Бриколаж, и на Женския пазар. Аз от там вземам евтините, но точно за евтини - за закрепване на разни предмети из джиповете, за дръжки за носене, за такива неща.
                            За теглене - от такелажните магазини. Там има какви да е, а има и сертифицирани по товароносимост. Цените веднага стават по-гадни, но не чак колкото на въжетата.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                              Наскоро се дообордвах с верига(2м.), скъсяваща кука в единия край и една джаджа в другия(не знам как се казва като две уши за захващане на шегела), 10м. 12мм въже(било някакво корабно издържало 4т.), с 2 уши и 4 скоби неръждавейки-за всичко 130лв., веригата беше по 15-16лв/м.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Стоманено въже+метална верига - оферти ???

                                извинете за реакцията на убито куче - на мен ми требва за вериги на колелата на трактор 6.5х16" с дълбоки грайфери. Имаше едни не със заварка на звеното а със усукване. Предполагам са достатъчно здрави за целта. Проекта е за другата зима, така че не бързам, ще разгледам по железариите. Благодаря много за подсказката за Женският пазар.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X