Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

    Първо, разкарай тоя радиатор от там - или отстрани, или по-надолу , просто в този монтаж има много недостатъци, аз съм така от 2010 г. и повярвай ми доста пречи.
    Не знам помпата колко ти върти, но при мен направихме следното след доста проби-грешки - с-мата трябва да е затворена, без термостат и много добро обезвъздушаване, размера на тръбите също има значение. За толкова време никога не съм имал проблем с охлаждането, ако искаш звънни ще говорим по телефона - 0898 718448

    Коментар


    • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Слагай помпа. И без нея ще ти се стори че няма проблем, но като го насметеш.............. Освен това в трасето можеш да хвърлиш ремък и ще можеш да продължиш.
      Дай жокер каква или от какво ?

      Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
      Първо, разкарай тоя радиатор от там - или отстрани, или по-надолу , просто в този монтаж има много недостатъци, аз съм така от 2010 г. и повярвай ми доста пречи.
      Не знам помпата колко ти върти, но при мен направихме следното след доста проби-грешки - с-мата трябва да е затворена, без термостат и много добро обезвъздушаване, размера на тръбите също има значение. За толкова време никога не съм имал проблем с охлаждането, ако искаш звънни ще говорим по телефона - 0898 718448
      Тръбите ще са 38мм толкова са изходите на радиатора. Височината заради водния стълб ли те притеснява ? Ще ти звънна днес или утре да говорим подробно
      Последно редактирано от Агоп Серопян; 14-02-15, 11:00.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • От: Пловдивският Газ 69

        Помпа можеш да ползваш такава за домашен котел , която е за горещата вода . Има една особеност при връзването - НЕ връзвай допълнителната помпа на основната линия , монтираш я като байпас - засмуква вода от основната линия , а нагнетява в Т-етка непосредствено преди радиатора .. Така не пречи на директния кръговрат , и при нужда чрез термодатчик ще се включва и ще помага на основната помпа .
        По принцип допълнителна помпа е хубаво да имаш , макар че за толкова състезания и маломощен двигател склонен към загряване досега съм нямал проблеми със температурата / бях монтирал помпа , но я свалих заради реконструкция и така не я поставих обратно / . Системата я направи задължително затворена под налягане , разширително казанче от Голф 3 монтирано като най висока точка за наливане и обезвъздушаване , двойни вентилатори със тремодатчици и ключове за принудително включване и изключване, хубав дифузьор на вентилаторите и имаш готова охлаждаща система . Имай предвид че когато работят вентилаторите засмукват трева и листа на питата отпред , така че предвиди възможността да се чисти с ръка . Не знам съм го написал разбрано , но ако имаш въпроси звънкай О887 938О9О или О897 2329шест7
        Киро иска да ти каже , че радиатора пречи на видимостта назад , защото странични огледала няма да имаш ... Въпреки това и за това има решение - камера за заден ход
        Последно редактирано от Бакалов; 14-02-15, 11:19.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • От: Пловдивският Газ 69

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Киро иска да ти каже , че радиатора пречи на видимостта назад , защото странични огледала няма да имаш ... Въпреки това и за това има решение - камера за заден ход
          Никога не съм можел да гледам назад в тази кола с тоя брезент сейно бус караш. Я да видим дали съм те разбрал правилно за помпата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo 14-02-2015 10 33 39.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5641798
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

            Точно така , правилно си ме разбрал Има един момент дето му викат "кавитация" ама няма да навлизам в подробности да не емнат хидроинжинерите ...
            Да добавя и още нещо - всички извивки да са по възможност плавни , в смисъл да са колена или огъвани . Също така се стреми вътрешната повърхност на тръбите да е гладка , така че водата да има най малко съпротивление .
            А и забравих още нещо - кажи на Роско да се отпусне малко , че гледам нещо много се стяга ...Няма страшно , ще стане най добрата трофи бегачка ...
            Последно редактирано от Бакалов; 14-02-15, 11:57.
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

              Байчо, тоя байпас как ще работи ако няма клапан? Какво ще попречи на водата да избере пътя с най-малко съпротивление и да се върне на входа си. За това с и без помпа не виждаш разлика
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                Дай жокер каква или от какво ?
                От магазин за камионски авточасти. Около 80-90 лв е нормалната цена. Има и за 300 евро с вентилатор.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                  Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                  Байчо, тоя байпас как ще работи ако няма клапан? Какво ще попречи на водата да избере пътя с най-малко съпротивление и да се върне на входа си. За това с и без помпа не виждаш разлика
                  Байо , нали основната помпа работи и създава налягане , водата не е толкова луда да се върне обратно срещу напора от основната тръба . Никъде не съм казвал че няма разлика дали ще има допълнителна помпа или не - просто като я свалих повече не съм я слагал , ама ми се е случвало да се псувам защо не съм я монтирал
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                    Има си помпи специално за тази работа, слагат се последователно на механичната помпа без да пречат (не оказват съпротивление на водния кръг). Могат да работят самостоятелно или да помагат на механичната помпа при нужда, могат да работят и след изключване на двигателя (много полезно ако е турбодизел). Лошата новина е цената - над няколкостотин лева.

                    Коментар


                    • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                      Нещо такова: http://www.mawsolutions.com/html/ewp80.html

                      Коментар


                      • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                        Приятелю, евала на майстора за изработката на клетката, но имаш 3 кофти точки, преценени от мой личен опит с такъв джип. Доста ще се заклинваш, ако клетката остане в този си вид,/2013 на Пловдив теглих повече лебедки на спускането, отколкото на качване/, а и прозореца е обречен на смърт. Той да се чупи, но дано на вас да ви няма нищо. Просто в момента запълвам моя кафез с диагонали и се сблъсквам с доста питанки, та разгледах твойта и видях това, което съм написал. Още веднъж, браво за изработката, но отстрани проблемите - всички външни контури на ав-ла да са тръби от клетката и да няма "прагове", по клетката за , който да ти се закача колата в гората.
                        М-у другото имах случай в , който увиснах на "засечката" на един праг на р. Дунав с опасност да се отъркалям в реката с гумите на горе.

                        Коментар


                        • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                          Греда и тампон за опашката на скоростите с канал за предния кардан:

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5652389 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5652390 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5652391 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:47.7 КБ
ID:5652392 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5652393
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                            Стойка за кормилна кутия:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:2
Размер:102.1 КБ
ID:5652394 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:106.7 КБ
ID:5652395 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:5652396 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9.jpg
Прегледи:2
Размер:78.6 КБ
ID:5652397 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10.jpg
Прегледи:2
Размер:97.8 КБ
ID:5652398 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:2
Размер:85.8 КБ
ID:5652399
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                              Браво, става перфектно.
                              Опеловата помпа ли ще остане? Тези баварските са на няколко налягания, опеловите съм попадал само на 90бар-ови.
                              Тази планка на оргиналните отвори за старата кутия ли ще се хваща?
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • От: Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                Браво, става перфектно.
                                Опеловата помпа ли ще остане? Тези баварските са на няколко налягания, опеловите съм попадал само на 90бар-ови.
                                Тази планка на оргиналните отвори за старата кутия ли ще се хваща?
                                Да планката ще се хване през отворите на старата кутия. Ще го пробвам първо с опеловата помпа бях ги гледал преди наляганията и мисля,че ще стане, ако ли не ще сложа такава от БМВ.
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X